PC/Windows Poradniki

Szybki i niezawodny sposób na wyłączenie sprawdzania podpisów cyfrowych sterownika

Począwszy od Windows 8 64 bitowe systemy Windows wymuszają na nas instalacje sterowników podpisanych cyfrowo przez Microsoft. Moim zdaniem jest to bardzo dobra metoda na zachowanie stabilności systemu (Windows ładuje jedynie sterowniki sprawdzone i zaakceptowane przez firmę – matkę). Jednak w kilku(dziesięciu) znanych mi przypadkach ta funkcjonalność potrafi nieźle zamotać nas na wiele godzin – wystarczy, że posiadamy np. zmodyfikowane sterowniki ADB/USB do telefonów z systemem Android, bądź jakiś starszy, nie wspierany już przez producenta sprzęt aby system aktywnie odmawiał instalacji „podejrzanych” sterowników.

Wymuszenie podpisów cyfrowych nie jest kolejnym „złem” wymyślonym przez giganta z Redmond i zostało zaprojektowane w trosce o nasze bezpieczeństwo. Dzięki temu zabezpieczeniu mamy niemal 100% pewność, że żaden malware bądź wirus „nie wgryzie się” bezpośrednio w jądro systemu powodując tym samym znaczne szkody w systemie.

Dzisiaj pokażę Wam bardzo szybki i prosty sposób na chwilowe wyłączenie sprawdzania podpisów cyfrowych. Wystarczy uruchomić wiersz poleceń w trybie administratora i wpisać w nim polecenie

bcdedit /set testsigning on

2016 11 19 12h20 03 Szybki i niezawodny sposób na wyłączenie sprawdzania podpisów cyfrowych sterownika

Nie przejmujcie się kolorem mojego wiersza poleceń – zmieniłem go sobie tak aby rozróżniać wiersz poleceń uruchomiony jako admin i zwykłego użytkownika. Jeżeli również chcielibyście u siebie tak zrobić, polecam ten poradnik w którym przedstawiłem kilka prostych sztuczek usprawniających pracę z wierszem poleceń.

Wracając do poradnika, restartujemy komputer i po ponownym logowaniu w prawym dolnym rogu pulpitu powina pojawić się informacja o tym, że system pracuje w trybie testu.

tryb testu Szybki i niezawodny sposób na wyłączenie sprawdzania podpisów cyfrowych sterownika

W tym trybie możemy instalować dowolne sterowniki, aby opuścić ten tryb ponownie uruchamiamy wiersz poleceń i wydajemy polecenie:

bcdedit /set testsigning off

Po kolejnym uruchomieniu systemu Tryb testu zostanie zdezaktywowany.

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Najprostsza metoda na instalację sterowników w Windows

Kabson

De-instalujemy sterowniki USB urządzeń przenośnych.

Kabson

Tworzymy kopię zapasową sterowników w Windows

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej