PC/WindowsPoradniki

Wyłączamy opóźnione uruchamianie aplikacji podczas startu systemu

Począwszy od „ósmej” wersji Windows nasze systemy posiadają pewną ciekawą, a zarazem mało znaną funkcjonalność. Podczas startu system automatycznie opóźnia wszelkie aplikacje dostępne w autostarcie tak, aby wcześniej załadować swoje komponenty. Znacząco to poprawia to prędkość uruchamiania systemu jednak rozciąga całą tę operację w czasie. Nie piszę, że te rozwiązanie jest złe – w przypadku okienek instalowanych na tabletach, wolniejszych maszynach czy też po prostu na dyskach „talerzowych” ta funkcja znacząco poprawia wydajność  podczas startu, gdyż winzgroza nie jest zmuszona do uruchamiania wszystkiego „na raz” jak to miało miejsce w poprzednich edycjach Windows.

W wypadku, gdy nasz zestaw komputerowy posiada dysk SSD i mocny procesor, możemy wyłączyć ten „fejczer” i to w bardzo prosty sposób.

Uruchamiamy edytor rejestru i przechodzimy pod klucz:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

regedit  Wyłączamy opóźnione uruchamianie aplikacji podczas startu systemu

W tej lokalizacji tworzymy klucz który nazywamy Serialize w którym to następnie tworzymy nową wartość DWORD o nazwie StartupDelayInMSec z zerową wartością.

Zamykany regedit ponownie uruchamiamy komputer, aby sprawdzić wprowadzone zmiany. Nasz system powinien uruchomić się nieznacznie szybciej.

Na zakończenie artykułu, tradycyjnie w załączniku umieściłem gotowe wpisy *.reg włączające bądź wyłączające opóźnienie uruchamiania programów podczas startu.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Załączniki

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Uaktywniamy „Przesuń aby wyłączyć komputer”

Kabson

Ustawiamy domyślną akcję funkcji przeciągnij i upuść

Kabson

Jak stworzyć unikalny awatar za pomocą sztucznej inteligencji

Kabson

Wyłączamy ekran blokady w systemie Windows 10

Kabson

Jak „włamać się” do systemu Windows nie znając hasła

Kabson

Edytujemy ilość wyświetlanych pozycji na liście szybkiego dostępu (jump list)

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej