PC/WindowsPoradniki

Jak profesionalnie zasłonić tablicę rejestracyjną w trakcie robienia zdjęć.

Przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne często zauważam, że sprzedawcy nie potrafią zasłonić tablic sprzedawanych aut w jakiś przyzwoity sposób. Tacy „profesjonalni” fotografowie do zasłonięcia tablic rejestracyjnych wykorzystują szmaty,taśmę klejącą a nawet…własne części ciała. Dzisiaj pokażę Wam, w jaki sposób rozpikselować część zdjęcia aby nasza oferta wyglądała bardziej atrakcyjnie i nie trafiła na np. Wiocha.pl albo inny wykop 😉

Będziemy potrzebowali aplikacji GIMP, którą zalecam pobrać w wersji portable (przenośnej):

http://portableapps.com/apps/graphics_pictures/gimp_portable

Zgaduję, że będziecie musieli wy-edytować kilka zdjęć, więc pobieranie wersji instalacyjnej imo nie ma sensu. Po wypakowaniu archiwum odpalamy aplikację i naciskamy Ctrl+O (bądź przechodzimy pod File -> Open) aby otworzyć zdjęcie. Z lewego panelu wybieramy narzędzie Rectangle select tool i zaznaczamy obszar, który zamierzamy rozpikselować, by był nieczytelny:

rectangle tool Jak profesionalnie zasłonić tablicę rejestracyjną w trakcie robienia zdjęć.

Teraz wystarczy z menu Filters wybrać pozycję Blur, a następnie Pixelize:

pikeslowanie gimp Jak profesionalnie zasłonić tablicę rejestracyjną w trakcie robienia zdjęć.

Otworzy się nam okienko, w którym możemy podejrzeć efekt działania filtru. Jeżeli efekt rozmycia jest za słaby, należy zwiększyć rozmiar pikseli:
2016 12 02 15h04 40 Jak profesionalnie zasłonić tablicę rejestracyjną w trakcie robienia zdjęć.

Po zaakceptowaniu naszego wyboru wystarczy wdusić kombinację przycisków Shift+Ctrl+E (bądź z menu wybieramy File->Export As…) aby przywołać okienko eksportu:

export gimp Jak profesionalnie zasłonić tablicę rejestracyjną w trakcie robienia zdjęć.

W którym wybieramy nazwę i lokalizację naszego zdjęcia, jego typ (polecam JPEG image) i klikamy na Export aby zapisać zdjęcie.

Jak widzicie, cały proces nie jest jakoś szczególnie skomplikowany i każdy powinien sobie z tym poradzić, więc drodzy allegrowicze – nie róbcie więcej wiochy !

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak zaimportować pędzle z Adobe Photoshop do GIMP ?

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej