PC/Windows Poradniki

Naprawiamy odtwarzanie filmów w aplikacji Light Alloy

Light Alloy to doskonały odtwarzacz multimedialny. Jest bezpłatny, lekki, prosty w obsłudze i nie zużywa wiele zasobów. Używam go od czasów gdy w AllPlayerze oraz KMPlayerze zaczęto umieszczać reklamy, czy też na siłę dodawać do niech funkcjonalność znaną z centrów multimedialnych. Ja od takich aplikacji wymagam tylko jednego – aby odtwarzacz pozostał odtwarzaczem, a nie przepakowanym do granic możliwości „tworem” instalującym wraz z sobą kilka mniej przydatnych aplikacji, bądź oferującym innego typu „badziewie” zupełnie niepotrzebne w systemie.

Podczas domyślnej instlacji Light Alloy korzysta ze swoich własnych kodeków co umożliwia mu niemal bezproblemowe odtwarzania każdego formatu. W moim wypadku było tak do około połowy tego roku, gdyż od jakiegoś czasu mój ulubiony odtwarzacz miał niekiedy problemy poprawnym odtwarzaniem filmów. Zdarzało mu się przyciąć dźwięk bądź kompletnie zawiesić odtwarzanie gdy próbowałem przewinąć trochę filmu. Ten problem rozwiązałem instalując w systemie VLC jednak korzystanie z dwóch odtwarzaczy przypomina mi nieco korzystanie z protezy, gdy ma się dwie sprawne ręce…

Rozwiązaniem mojego problemu była instalacja kodeków multimedialnych oraz „nakazanie” aplikacji by z nich korzystała.

Pobieramy zatem K-Lite Codec Pack – polecam pobrać wersję mega która posiada chyba wszystkie popularne kodeki. Ich instalacja nie jest skomplikowana jednak:

Podczas wyboru komponentów do zainstalowania wybieramy Lots of stuff (without player):

lots stuff Naprawiamy odtwarzanie filmów w aplikacji Light Alloy

Po czym zjeżdżamy na dół tej listy i odhaczamy MediaInfo Lite, aby pozbyć się zbędnego wpisu w menu kontekstowym po instalacji.

2016 12 19 13h00 32 Naprawiamy odtwarzanie filmów w aplikacji Light Alloy

Resztę narzędzi radzę zachować, mogą się kiedyś przydać 😉 Kolejnym krokiem wartym uwagi jest możliwość skojarzenia plików z odtwarzaczem. W chwili obecnej instalator nie wykrywa Light Alloy jako odtwarzacza wideo, wiec pomijamy ten krok nic nie zaznaczając:

skojarzenia Naprawiamy odtwarzanie filmów w aplikacji Light Alloy

K-Lite potrafi generować miniaturki z wielu rodzajów plików (w tym z *.cbr/*.cbz). Jako, że taki podgląd znacznie ułatwia nam nawigację po naszych zbiorach śmiało możecie zaznaczyć wszystkie pozycje:

2016 12 19 13h08 10 Naprawiamy odtwarzanie filmów w aplikacji Light Alloy

Dalsza instalacja nie powinna nastarczać problemów nawet mniej ogarniętym użytkownikom.

Gdy zainstalowaliśmy już kodeki w systemie, musimy jeszcze nakazać odtwarzaczowi by z nich korzystał, w tym celu uruchamiamy Light Alloy, klikamy prawym klawiszem myszki na ikonce ustawień (trybik) i odznaczamy Ignoruj kodeki systemowe.

kodeki off Naprawiamy odtwarzanie filmów w aplikacji Light Alloy

W ten oto prosty sposób powinniście pozbyć się problemów z odtwarzaniem filmów raz na zawsze. Kodeki K-Lite posiadają własny aktualizator który dba o to, by nasze kodeki zawsze były aktualne i nie generowały nam niepotrzebnych kłopotów.

Czytaj także:  Pozbywamy się reklam w Samsungu Galaxy S8/S8+ bez ROOT'a

Jeżeli trafiliście tutaj z podobnymi problemami jednak używacie innej aplikacji do odtwarzania, również możecie spróbować zainstalować te kodeki (wcześniej odinstalowując stare paczki) , gdyż „bałagan” w kodekach jest głównym powodem „darcia” się filmów.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Sposób na usunięcie wtopionych napisów w filmie.

Kabson

Odtwarzamy film 3D jako 2D

Kabson

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej