PC/Windows Poradniki

Otwieramy okna eksploratora plików Windows w kartach.

Eksplorator plików to chyba najczęściej używane narzędzie w systemach operacyjnych. To właśnie dzięki  niemu nawigujemy po naszych folderach i plikach, porządkujemy je oraz oczywiście – edytujemy. Niestety systemy z rodziny Windows cierpią na jedną niedogodność na którą na pewno musieliście kiedyś narzekać. Przy większej ilości otwartych okien po prostu się w nich gubimy a nasza praca zaczyna przypominać drogę przez mękę. Ciągłe przemieszczanie, minimalizowanie  bądź zamykanie niepotrzebnych chwilowo okien to walka z wiatrakami którą wygrywają tylko naprawdę ogarnięci pedanci – większość z nas decyduje się na zamknięcie wszystkich okien eksploratora i rozpoczęcie zmagań na nowo – czy nie byłoby nam łatwiej, gdyby każde okno przeglądarki plików otwierało się jako kolejna karta ?

Untitled%2BProject Otwieramy okna eksploratora plików Windows w kartach.

Żeby tego dokonać (i rozwiązać nasze problemy raz na zawsze) będziemy potrzebowali programu o nazwie Clover.

Jest to niewielka aplikacja, a w zasadzie – nakładka na wbudowany eksplorator która rozszerza jego funkcjonalność właśnie m.in. o wspomniane  karty. Teraz nawet przy próbie otwarcia kilkunastu okien wszystko wygląda schludnie:

2016 12 21 17h19 04 Otwieramy okna eksploratora plików Windows w kartach.

I naprawdę nie wiem czy to można jeszcze bardziej uprościć. Oczywiście otwieranie okien w kartach to nie wszystko, co robi ten program. Drugą ciekawostką jest możliwość dodawania własnych zakładek (widać je na powyższym screenie, zaraz pod kartami) więc nawigacja do najbardziej „zakopanych” folderów w naszym systemie sprowadza się jedynie do jednego kliku.

Clover obsługuje kilka wygodnych gestów np. gdy chcemy przejść folder do góry wystarczy dwukrotnie kliknąć na pustym obszarze folderu, klikając na folder kółkiem myszy otwieramy jego zawartość w nowej karcie a dwukrotnym kliknięciem na karcie ją zamykamy.

Oprócz tego Clover umożliwia nam intuicyjne odpięcie oraz przypięcie karty metodą przeciągnij i upuść:

karty 600 Otwieramy okna eksploratora plików Windows w kartach.

To wszystko sprawia, że Clover po kilku dniach jego użytkowania stanie się jedną z pierwszych aplikacji, którą instalujecie po reinstalacji systemu. Osobiście nie wyobrażam sobie pracy na plikach bez tego udogodnienia.

Clover jest dostępny zupełnie za darmo i nie dodaje od siebie żadnych śmieci podczas instalacji – czego chcieć więcej ?

 

 

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej