PC/WindowsPoradniki

Tworzymy multibootowalny USB z systemami operacyjnymi Windows

Niemal rok temu zaprezentowałem Wam w jaki sposób stworzyć bootowalny pendrive z którego można zainstalować system operacyjny. Te proste rozwiązanie skraca czas potrzebny na instalację do kilku minut jednak, jeżeli z jakichś powodów musicie ciągle instalować różne wersje systemu przedstawiona w tamtym poradniku metoda jest dość uciążliwa, gdyż za każdą zmianą wersji systemu musieliśmy ponownie tworzyć bootowalny USB z wymaganą przez nas wersją okienek.

Idąc po najmniejszej linii oporu moglibyśmy zakupić kilka nośników pendrive i wykorzystać je do stworzenia kilku takich wersji instalacyjnych, ale dziś przedstawię Wam prostszą, tańszą i skuteczniejszą metodę – czyli w jaki sposób stworzyć multibootowalne USB z dowolną ilością systemów Windows do wybrania w trakcie instalacji.

Potrzebna jest nam darmowa aplikacja WinToHDD w wersji minimum 2.3

Po jej instalacji i uruchomieniu, naszym oczom ukaże się bardzo proste menu z którego wybieramy pozycję Multi-Installation USB

2016-12-13_12h07_26

Na kolejnym screenie wybieramy literę naszego nośnika USB a następnie potwierdzamy format dysku. Radzę pamiętać, że dane znajdujące się na pendrive zostaną usunięte.

2016-12-13_12h11_12

Na następnym ekranie możemy wybrać rozmiar tworzonej partycji. Proponuję nic nie zmieniać i po prostu nacisnąć na Next:

2016-12-13_12h11_56

Rozpocznie się tworzenie oraz formatowanie partycji. W zależności od wielkości nośnika proces ten potrafi potrwać od kilku, do kilkunastu minut:

2016-12-13_12h13_08

Po jego zakończeniu klikamy na zakończ i zamykamy aplikację. Jak z pewnością zdążyliście zauważyć, w żadnym z kroków nie wskazaliśmy ścieżek do wybranych przez nas obrazów płyt systemu. Spokojnie, niczego nie przeoczyłem 😉

Ostatnim krokiem w tym poradniku jest skopiowanie wszystkich potrzebnych wam obrazów *.iso na root’a pamięci przenośnej:

2016-12-13_13h06_59

Zabootowany WinToHDD korzysta ze środowiska WinPE, więc po jego uruchomieniu z pendrive klikacie w pozycję New Installation, następnie wybieracie obraz systemu i… tak sobie myślę, że jeżeli mieliście potrzebę stworzenia takiego multiboot’a to jesteście na tyle zaawansowanymi użytkownikami, że z dalszą instalacją sami sobie poradzicie 😉 Jeżeli nie, to tutaj przedstawiłem instalację poprzez WinToHDD.

 

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak zmapować dowolny folder jako dysk twardy

Kabson

19 przydatnych programów dla systemu Windows

Kabson

Zmieniamy wygląd strzałki skrótu w systemie Windows

Kabson

Zmieniamy wygląd kursora na El Capitan z Mac OS X

Kabson

Jak zresetować hasło użytkownika w systemie Windows

Kabson

Granie za pomocą pada w każdą grę na PC !

Kabson

2 komentarze

Avatar
Roman 21 grudnia 2016 at 02:28

Na twoim jest 58.61G
Pytam jakiego użyć pendrive

Odpowiedz
Kabson
Kabson 21 grudnia 2016 at 14:45

Takiego, by pomieścił wszystkie obrazy *.iso jakie chcesz na nim umieścić 😉

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.