PC/Windows Poradniki

Cztery proste sztuczki usprawniające pracę z WinRAR’em

Aplikacja WinRAR jest najpopularniejszym archiwizatorem w systemie Windows i zazwyczaj jest pierwszą aplikacją instalowaną po reinstalacji systemu. Dzięki niej w prosty sposób nie tylko rozpakujemy archiwa *.rar ale też wypakujemy archiwa skompresowane zwykłym zipem, tarem czy też wyodrębnimy pliki z obrazu *.iso. Dziś przedstawiam wam 4 proste sztuczki, usprawniające pracę z tym programem.

Kaskadowe menu kontekstowe.

kaskadowe Cztery proste sztuczki usprawniające pracę z WinRARemZaraz po instalacji Winrar aby ułatwić korzystanie z niego dodaje wpisy do naszego menu podręcznego. Standardowo wyświetla swoje opcje jedno pod drugim więc potrafi dosłownie „zawalić” nasze menu swoimi wpisami. Aby wyświetlić polecenia WinRAR’a jako menu kaskadowe (rozwijane) uruchamiacie aplikację, przejdźcie do opcji i postawcie „ptaszka” przy tej pozycji:

2017 01 11 15h46 24 300x239 Cztery proste sztuczki usprawniające pracę z WinRARem

Pytaj, czy usuwać archiwa po wypakowaniu.

2017 01 11 15h56 13 kopia 300x237 Cztery proste sztuczki usprawniające pracę z WinRARemTen trick sprawi, że archiwizator będzie się pytał, czy usunąć wypakowane archiwum. Jest to naprawdę wygodne rozwiązanie i zaoszczędza nam niepotrzebnego „klikania” w systemie. Aby je włączyć ponownie przechodzimy do zakładki zaawansowane i wybieramy następującą opcję:

2017 01 11 16h00 42 Cztery proste sztuczki usprawniające pracę z WinRARemAby za każdym razem wyświetlać taki monit, wracamy do zakładki ogólne i klikamy w przycisk Zapisz ustawienia.

Powoli, bez pośpiechu -czyli czekaj na zakończenie innych kopii aplikacji.

2017 01 11 16h04 31 Cztery proste sztuczki usprawniające pracę z WinRARemDomyślnie gdy uruchomimy aplikację kilkukrotnie (np. podczas wypakowywania kilku archiwów) WinRAR pracuje w kilku okienkach jednocześnie, co naprawdę odbija się na jego wydajności. Lepszym rozwiązaniem jest nakazanie aplikacji poczekania aż poprzednie okno WinRAR’a zostanie zamknięte. W ten sposób aplikacja dodaje swoje zadania do „kolejki” wykonując je pojedynczo. Aby włączyć takie „czekanie na pakowanie” przechodzimy do Ustawień, następnie klikamy na zakładkę Kompresja > Utwórz domyślny. Będąc już w tym oknie możemy również zmienić domyślne ustawienia kompresji.

Stwórz swoje profile kompresji.

2017 01 11 16h11 06 kopia Cztery proste sztuczki usprawniające pracę z WinRARemJeżeli często pracujecie z tą aplikacją, warto stworzyć sobie profile kompresji. W ten sposób nie będziecie musieli za każdym razem zmieniać domyślnych ustawień podczas pakowania kolejnej porcji danych. Aby to zrobić po ustawieniu preferowanego sposobu kompresji kliknijcie w przycisk Profile… następnie Zapisz bieżące ustawienia… po czym nadajecie nazwę swojemu profilowi. Jeżeli chcecie możecie również profil ustawić tak, by program automatycznie rozpoczynał pracę po wyborze profilu – aby tego dokonać po prostu postawcie ptaszka przy pozycji „Natychmiastowe wykonanie”

To by było na tyle mam nadzieję, że ten króciutki poradnik sprawi, że rozważycie zakup licencji na tę aplikację 😉

Czytaj także:  Masowa konwersja RAR oraz 7Zip do zip

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Masowa konwersja RAR oraz 7Zip do zip

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej