Konsole Poradniki

The Last Guardian – droga do platyny

Last guardian The Last Guardian  droga do platyny

The Last Guardian jest grą ponadprzeciętną. Mnie osobiście perypetie bezimiennego chłopca i Trico potrafią pochłonąć do tego stopnia, że dwugodzinna „sesyjka” na PS4 PRO potrafi się rozciągnąć  niemal trzykrotnie. A to wszystko dzięki niesamowitemu klimatowi gry, który dosłownie wylewa się z ekranu 😉 Dzisiaj zajmiemy się „wplatynowaniem” tego wiekopomnego dzieła które powinno stać na półce każdego szanującego się gracza 😉

Platynka jest dość trudna do zdobycia, i wymaga od nas przejścia gry co najmniej dwukrotnie. Ja jednak mam dla Was znacznie lepszą propozycję – ukończcie grę trzykrotnie:

Pierwszy raz – po prostu grajcie dla frajdy, bez żadnych poradników i pomocy. Nie przejmujcie się niczym – po prostu czerpcie przyjemność z obcowania z grą 😉

Drugi raz – W tym podejściu zdobywajcie większość trofeów (nie licząc Błyskawiczny posłaniec oraz Nietykalny posłaniec). Skoro znacie już rozkład lokacji z pewnością nie będziecie mieli problemów z większością pucharków.

Trzeci raz – po prostu sprzątamy po sobie i staramy się przejść grę w czasie poniżej 5 godzin nie ginąc ani razu.

platinium The Last Guardian  droga do platynyOstatni strażnik – The Last Guardian

Jak wspomniałem, by ten pucharek wpadł do naszej kolekcji trochę się natrudzimy.

Trofki związane z ukończeniem gry:

gold The Last Guardian  droga do platynyBłyskawiczny posłaniec (Lightning Emissary)

Przejdź grę w czasie poniżej 5 godzin.

silver The Last Guardian  droga do platynyChyży posłaniec  (Fleet Emissary)

Przejdź grę w czasie poniżej 15 godzin.  Ten pucharek prawdopodobnie wpadnie po pierwszym przejściu gry.

bronze The Last Guardian  droga do platynyZwinny posłaniec (Spry Emissary)

Aby te trofeum wpadło, musimy przejść grę w czasie poniżej 30 godzin. Uwierzcie mi, ten trofek wpada z „automatu” i nie musimy się nim przejmować.

bronze The Last Guardian  droga do platynyPomimo dzielącej nas odległości (Though We Are Far Apart)

Po prostu ukończ grę.

gold The Last Guardian  droga do platynyNietykalny posłaniec  (Untouchable Emissary)

Musimy ukończyć grę bez straty życia ! Nie jest to takie trudne jak by się mogło wydawać – po prostu jak już widzimy, że nasz bohater „odpuszcza” sobie dalszą rozgrywkę szybko pauzjemy grę i reloadujemy checkpoint. Warto też często wykonywać sobie kopie zapasowe stanów gry (np. na pendrive/chmurce PS +) aby niepotrzebnie nie „wkopać się” kolejnym przejściem gry. Ten trofek polecam wykonywać razem z pucharkiem Błyskawiczny posłaniec (Lightning Emissary).

Pucharki związane ze zbieractwem:

Gorąco polecam kierowanie się poniższym filmikiem, dzięki któremu nie przeoczycie żadnego z poniższych trofeów:

The Last Guardian - All Collectible Locations (Hints, Barrels, Trico Holes)
Przepraszamy, jedynie zalogowani użytkownicy mają wgląd w spoilery.

gold The Last Guardian  droga do platynyZ innej beczki (Lock, Stock, and Barrel)

Aby trofeum wpadło musimy podczas jednej rozgrywki zebrać wszystkie beczki – a jest ich 48.

silver The Last Guardian  droga do platynyWygadany (All Talked Out)

Podpowiedzi w grze uaktywniają się gdy „ugrzęźniemy” w jakiejś  lokacji zbyt długo. Kierując się w/w filmem nie będziecie mieli problemów ze skompletowaniem wszystkich. Pamiętajcie, że wciskanie R3 bądź L3 sprawi, że wskazówki pojawiają się znacznie szybciej !

Czytaj także:  Kilka tricków usprawniających pracę z Firefox Quantum

silver The Last Guardian  droga do platynyElegant (Dressed for the Fest)

Możliwość przebierania chłopca otrzymamy dopiero w New Game +. Po prostu wduście pause podczas gry, i przejdźcie do „Przedmioty”. Stroje odblokowujemy za zdobyte (właściwie to zjedzone przez Trico) beczki. Aby zdobyć wszystkie stroje potrzebujemy aż 64 beczek więc musimy zbierać je w NG+ Aby trofeum wpadło musicie wyekwipować każdy ciuch dostępny w grze !

Pucharki związane z naszym Trico.

bronze The Last Guardian  droga do platynyGromowładny (Thundering Wonder)

Musimy pokonać 20 przeciwników piorunami Trico.  Pucharek wpadnie podczas pierwszej rozgrywki. Pod koniec gry odzyskujemy talerz (tarczę?) którą celujemy i zabijamy kolejnych wrogów aż do usłyszenia Ding!

bronze The Last Guardian  droga do platynyW ostatniej chwili  (Last-Minute Reprieve)

Aby trofeum zagościło w naszych zbiorach, wystarczy by Trico pokonał 20 zbrój, które niosą chłopca. Po prostu dajcie się łapać przeciwnikom i czekajcie, aż Trico zrobi z nich miazgę.

silver The Last Guardian  droga do platynyTaka piękna przyjaźń  (Beast Friends Forever)

Musimy pomalować całe ciało Tricko. Ta opcja pojawi sie dopiero w NG+ jako przedmiot po zebraniu 96 beczek ! Po zakupie przedmiotu ekwipujemy go a następnie barwimy Trico.

bronze The Last Guardian  droga do platynyĆwiczenie czyni mistrza (Practice Makes Perfect)

Bardzo sympatyczne trofeum. Aby nam wpadło, musimy tak rzucić beczką z jedzeniem w Trico, by ten złapał ją w locie – całość musimy powtórzyć 20 razy.

gold The Last Guardian  droga do platynyZew natury (The Call of Nature)

Chociaż to pierwsze (!) trofeum jakie zdobyłem, jest dość kłopotliwe. Musimy przyłapać Trico gdy ten się ekhm…wypróżnia. Problem w tym, że dzieje się to zupełnie randomowo jednak gdy będziecie często „kręcić” się wokół tego olbrzyma powinno samo wpaść.

gold The Last Guardian  droga do platynyIntensywna opieka (Intensive Care)

To dość kłopotliwy pucharek. Aby nam go zaliczyło musimy zadbać o Trico a dokładniej – jak najszybciej usuwać włócznie z ciała bestii. Po prostu po każdej walce doglądajcie zwierzaka, czy przypadkiem nie jest ranny. Możecie również taranować wrogów (biegnąc na nich i wciskając kwadrat) aby wytrącać im włócznie z rąk.

bronze The Last Guardian  droga do platynyObroża (Collar)

W grze znajduje się 15 miejsc, do których Trico może zmieścić swój łeb. Lokacje te przedstawiono na filmie związanym ze zbieractwem. Po prostu nakłońcie bestię do „zaklinowania” się we wszystkich otworach a pucharek będzie Wasz.

silver The Last Guardian  droga do platynyLinia życia (Lifeline)

Musimy sprawić, by Trico uratował nas dziesięć razy przed upadkiem w przepaść za pomocą swojego ogona. Te trofeum najprościej jest wyfarmić za pomocą wczytywania checkpointów w tym miejscu:

The Last Guardian - Lifeline Trophy Guide
Przepraszamy, jedynie zalogowani użytkownicy mają wgląd w spoilery.

Pucharki związane z lokacjami.

gold The Last Guardian  droga do platyny

Biegnij, biegnij! (Keep on Running)

W grze napotkamy 3 „anteny” przy których Trico wpada w szał i chce pożreć chłopca. Aby trofeum wpadło musimy do tego nie dopuścić przez 3 minuty. Trofek dość kłopotliwy – trzymajcie się przy ogonie/pod spodem Trico. Jeżeli macie niefart i Trico was schwyta, szybko przeładujcie Checkpoint i próbujcie do skutku 😉

Czytaj także:  Trofea i osiągnięcia: Mafia II Definitive Edition

bronze The Last Guardian  droga do platynyBagaż doświadczeń (Broad-Backed)

To trofeum będzie można zaliczyć tylko w koloseum/arenie na której mamy do dyspozycji wóz. Aby trofeum wpadło musimy tak ustawić wóz by po wystrzeleniu nas w powietrze przez Trico chłopiec wylądował na jego grzbiecie. Trofek prosty i przyjemny – po prostu ustawcie wóz tak, by znajdował się poza obrębem kraty znajdującej się powyżej areny.

bronze The Last Guardian  droga do platynyKryptozoolog  (Cryptozoologist)

Pod sam koniec gry zostaniemy zaatakowani przez 7 wrogich bestii. Aby trofeum wpadło musimy wspiąć się na każdą z nich. Trofeum banalne, jednak naprawdę łatwe do przeoczenia – więc radzę pamiętać o nim by niepotrzebnie nie przechodzić gry n-ty raz 😉

Pucharki związane z walką z przeciwnikami.

gold The Last Guardian  droga do platyny

Szaleństwo (Losing Their Minds)

Musimy dekapitować dziesięć zbrój w grze. Aby to zrobić Trico musi najpierw znokautować (nie zabić!) przeciwnika tak, by ten leżał na ziemi. Podchodzimy do takiego delikwenta od strony jego makówki i po prostu wyrywamy mu czerep trzymając kółko+kierunek. Ten trofek można wyfarmić przy pierwszej antenie – po prostu oderwijcie kilka łepetyn a następnie zanim Trico was pożre, wczytajcie ponownie checkpoint.

silver The Last Guardian  droga do platynyZłaź ze mnie! (Get Off My Back!)

Musisz wskoczyć na zbroję a następnie utrzymać się na jej grzebiecie przez 30 sekund. Na plecy przeciwnika wskakujemy naciskająć trójkąt, a następnie szybko wciśnij i trzymaj kółko. Następnie musisz wychylić lewą gałkę w lewo oraz prawo do momentu, aż zbroja nie podniesie nogi. Jeżeli zobaczysz tę animację przerwij wychylanie analoga do czasu, aż zbroja ją upuści ! Trofeum naprawdę prosto zdobyć w lokacji z pierwszą anteną jednak i tutaj Trico potrafi pospuć nam szybki rozwalając naszego „rumaka” Gdy tak się stanie to po prostu zróbcie reload checkpoint’a.

bronze The Last Guardian  droga do platynyW sedno (That Hits the Spot)

Aby trofeum wpadło, musimy cisnąć w przeciwników beczkami/przedmiotami. Ponownie, najprostszym miejscem do wyfarmienia tego pucharka jest miejscówka z pierwszą anteną. Po prostu zlokalizujcie beczkę, rzućcie nią w oponenta a następnie… reload checkpointa. Będzie to trochę męczący trofek, gdyż musimy tę akcję powtórzyć aż 20 razy !

silver The Last Guardian  droga do platynyBalansujące beczki (Balancing Barrels)

Dość irytujące trofeum. Aby wpadło musimy ustawić dwie beczki z jedzeniem jedna na drugiej, następnie je podnieść i przespacerować z nimi 10 metrów. Trofek najprościej wbić już na samym początku gry korzystając z poniższego filmiku jako wskazówki:

Balancing Barrels Trophy Guide
Przepraszamy, jedynie zalogowani użytkownicy mają wgląd w spoilery.

 

 

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Trofea i osiagnięcia: Terminator: Resistance Enchanced

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Stellaris: Console Edition

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Ace Combat Skies Unknown

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Murdered: Śledztwo zza grobu

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Orcs Must Die! 3

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Cuphead

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej