PC/WindowsPoradniki

Wyświetlamy informację dla użytkowników przed zalogowaniem.

Systemy z rodziny Windows mają „ukrytą” funkcjonalność wyświetlającą dowolny monit przed zalogowaniem użytkowników. Ta funkcja wykorzystywana jest zazwyczaj w rozwiązaniach biurowych do wyświetlania ogólnych zasad użytkowania komputera. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten tryb włączyć również na naszych domowych sprzętach. I tym się dzisiaj zajmiemy 😉

Aby ustawić np. taką informację podczas logowania do systemu:

2017 01 05 14h07 12 Wyświetlamy informację dla użytkowników przed zalogowaniem.

Musimy skorzystać z Edytora lokalnych zasad grupy. Ta aplikacja jest dostępna jedynie w systemach w wersji PRO, ale korzystając z mojego wcześniejszego poradnika bezproblemowo możemy odblokować tę funkcjonalność również w wersjach Home.

Po uruchomieniu gpedit.msc nawigujemy pod Konfiguracja Komputera > Ustawienia systemu Windows > Ustawienia zabezpieczeń > Zasady Lokalne > Opcje Zabezpieczeń. W tej lokalizacji interesują nas dwie pozycje:

2017 01 05 14h22 25 Wyświetlamy informację dla użytkowników przed zalogowaniem.

Logowanie interakcyjne: tytuł komunikatu dla użytkowników próbujących się zalogować.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to tytuł komunikatu (na moim przykładzie „Ten komputer należy do [email protected] !) jest on wyświetlany trochę większą czcionką.

Logowanie interakcyjne: tekst komunikatu dla użytkowników próbujących się zalogować.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to po prostu wiadomość dla użytkowników.

Edycja obu tych pozycji spowoduje, że przy następnym uruchomieniu komputera system wyświetli w/w monit. Aby pozbyć się tego „gadżetu” po prostu ponownie uruchomcie gpedit i usuńcie zawartość tych pozycji.

Jeżeli nie posiadacie gpedit.msc i nie chcecie go doinstalowywać, mam dla Was drugą metodę – po prostu otwórzcie notatnik i skopiujcie poniższy tekst odpowiednio go modyfikując:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"legalnoticecaption"="Wprowadź tytuł"
"legalnoticetext"="Wprowadź tekst"

Po zapisaniu tego jako plik *.reg i scaleniu z własnym rejestrem, system zacznie wyświetlać wspomniany wcześniej monit. Aby się go szybko pozbyć, pobierzcie plik z załącznika i scalcie ze swoim rejestrem.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak zablokować aktualizację systemu Windows 10 do Windows 11 ?

Kabson

Jak dodać narzędzie Gpedit.msc do Windows 10 Home

Kabson

2 komentarze

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej