GSMPoradniki

Jak zmodyfikować powiadomienia w telefonie z Androidem

Nasze telefony wyświetlają coraz więcej powiadomień które, o ile nie da się ich wyłączyć – potrafią obudzić nas w środku nocy jeżeli zapomnimy wyciszyć telefon. Niektóre z powiadomień np. wyświetlanych przy restarcie telefonu po prostu nas „męczą” i nie możemy się ich pozbyć w żaden standardowy sposób. Dzisiaj zaprezentuję wam w jaki sposób dowolnie edytować i konfigurować powiadomienia na telefonach wyposażonych w systemy Android.

Niestety, poniższa metoda działa jedynie na zrootowanych urządzeniach wyposażonych w poprawnie działający Xposed czyli stawiam Was przed dylematem – gwarancja, czy funkcjonalność 😉

Aby mieć możliwość edytowania powiadomień, przechodzicie do opcji Pobierz i szukacie apki XNotifications

screenshot_2017-02-25-14-12-31

Po czym instalujemy ją, aktywujemy moduł w Xposed i restartujemy telefon.

Najprostszym sposobem na utworzenie nowych reguł dla notyfikacji jest dłuższe przetrzymanie palucha nad nią, po czym wyskoczy nam proste menu z którego wybieramy Create Rule, aby stworzyć nową regułkę dla tego typu powiadomienia:

createrule

Otworzy się nam okienko XNotifications. Sama obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Jej GUI zostało podzielone na 3 części, na samej górze mamy nazwę apki, która wyświetla dane powiadomienie oraz przełącznik regułki typu wł/wył zatem ją pominiemy i przejdziemy do omówienia filtrów:

screenshot_2017-02-25-13-59-24Możemy ustawić XNotifications tak, aby stosował swoje regułki pod wybrane powiadomienia (np. zmienił dźwięk powiadomienia aktualizacji wybranej przez nas aplikacji, czy też np. ukrywał powiadomienie określonego typu) Ustawienie filtrów jest banalne – aplikacja stosuje swoje reguły dla tytułu/tickera/zawartości powiadomienia, więc musicie je dostosować do swoich potrzeb.

Ostatnią rzeczą a zarazem najciekawszą jest skonfigurowanie akcji naszego powiadomienia:

xnotify_actions

Jak widzicie, opcji konfiguracyjnych jest na prawdę sporo, możemy ustalić czy ukryć powiadomienie kompletnie, czy wybrany przez naz element, zmienić dźwięk powiadomienia (Alert) oraz wybrać kolor migającej diody led, o ile nasz telefon jest w nią wyposażony.

Na zakończenie dodam, że XNotifications jest wyposażona w 14 dniowy okres próbny, po którym musimy zakupić aplikację (dosłownie za równowartość dwóch piw…) ale zapewniam was, że na ten „wydatek” zdecydujecie się znacznie wcześniej – po zaznajomieniu się z tą apką nie wyobrażam sobie już powrotu do standardowego systemu powiadomień.

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak stworzyć prosty auto clicker w Androidzie

Kabson

Usuwamy sugestie z nowych kart w Google Chrome na Androidzie

Kabson

Usuwamy Appzlock

Kabson

Jak odczytać zapisane hasła do sieci WiFi w androidzie

Kabson

Klonujemy aplikację na Androidzie

Kabson

Emulujemy zakupy InApp za pomocą aplikacji Freedom

Kabson

Leave a Comment

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej