GSMPoradniki

Pobieramy obszary Map Google do trybu offline

Wciąż rozwijana aplikacja Mapy Google jest darmowym odpowiednikiem “prawdziwych” nawigacji. Dzięki tej apce szybko zorientujemy się w naszym położeniu, “namierzymy” potrzebny nam sklep czy też, po prostu umożliwi nam dotarcie autem do wybranego przez nas celu. Nie mi oceniać, jak Mapy sprawdzają się jako nawigacja GPS – osobiście jeżdżę na niej niemal od roku i zawsze trafiam tam gdzie chcę. Co prawda brakuje a niej bardziej zaawansowanych opcji typu asystent pasa ruchu czy też większa ilość POI jednak moim zdaniem navi sprawuje się na przysłowiowy dobry+.

Nawigacja od Google korzysta z wciąż aktualizowanych map czyli – ciągle pobiera bądź aktualizuje lokacje przez które nas prowadzi. W czasach gdy niemal każdy z nas ma narzucony “jakiś” limit darmowych danych przez operatora raczej nie powinniśmy martwić się o rachunek od operatora, jednak moim zdaniem lepiej zachować sobie abonamentowy internet na coś innego, zaś mapki pobrać  za pomocą WiFi – i  tym się właśnie dziś zajmiemy 😉

Specjalnie dla Was przygotowałem gotowy video-poradnik:

Jak widzicie, pobranie obszarów do trybu offline jest banalnie proste a jest w stanie zaoszczędzić tych kilkadziesiąt MB limitu transferu.

Na zakończenie mały tip. Mapy domyślnie zapisywane są do pamięci urządzenia. Jeśli masz urządzenie z andkiem 6.0 bądź nowszym, masz również możliwość zapisania map na karcie pamięci. Aby zmienić lokalizację zapisywania kliknij na trybik w górnym rogu obszarów offline:

screenshot_2017-02-07-12-25-17

A następnie zmieniamy lokalizację zapisu:

screenshot_2017-02-07-12-25-23

Będąc w tym menu możemy również zaznaczyć automatyczną aktualizację map, gdyż wszystkie pobrane dane po 30 dniach się dezaktualizują i zostają usunięte z urządzenia.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Redukujemy zużycie pamięci RAM przez Google Chrome

Kabson

Wyświetlamy naszą oś czasu Google jako mapę cieplną (heat map)

Kabson

Dodajemy obsługę formatu WebP do Adobe Photoshop

Kabson

Sprawdzamy jak Google Chrome będzie wyglądać na Androidzie za kilka miesięcy

Kabson

Przyśpieszamy przeglądarkę Google Chrome

Kabson

Zmiana lokalizacji folderu Dysku Google

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.