GSM Poradniki

Pobieramy obszary Map Google do trybu offline

Wciąż rozwijana aplikacja Mapy Google jest darmowym odpowiednikiem „prawdziwych” nawigacji. Dzięki tej apce szybko zorientujemy się w naszym położeniu, „namierzymy” potrzebny nam sklep czy też, po prostu umożliwi nam dotarcie autem do wybranego przez nas celu. Nie mi oceniać, jak Mapy sprawdzają się jako nawigacja GPS – osobiście jeżdżę na niej niemal od roku i zawsze trafiam tam gdzie chcę. Co prawda brakuje a niej bardziej zaawansowanych opcji typu asystent pasa ruchu czy też większa ilość POI jednak moim zdaniem navi sprawuje się na przysłowiowy dobry+.

Nawigacja od Google korzysta z wciąż aktualizowanych map czyli – ciągle pobiera bądź aktualizuje lokacje przez które nas prowadzi. W czasach gdy niemal każdy z nas ma narzucony „jakiś” limit darmowych danych przez operatora raczej nie powinniśmy martwić się o rachunek od operatora, jednak moim zdaniem lepiej zachować sobie abonamentowy internet na coś innego, zaś mapki pobrać  za pomocą WiFi – i  tym się właśnie dziś zajmiemy 😉

Specjalnie dla Was przygotowałem gotowy video-poradnik:

Jak widzicie, pobranie obszarów do trybu offline jest banalnie proste a jest w stanie zaoszczędzić tych kilkadziesiąt MB limitu transferu.

Na zakończenie mały tip. Mapy domyślnie zapisywane są do pamięci urządzenia. Jeśli masz urządzenie z andkiem 6.0 bądź nowszym, masz również możliwość zapisania map na karcie pamięci. Aby zmienić lokalizację zapisywania kliknij na trybik w górnym rogu obszarów offline:

Screenshot 2017 02 07 12 25 17 Pobieramy obszary Map Google do trybu offline

A następnie zmieniamy lokalizację zapisu:

Screenshot 2017 02 07 12 25 23 Pobieramy obszary Map Google do trybu offline

Będąc w tym menu możemy również zaznaczyć automatyczną aktualizację map, gdyż wszystkie pobrane dane po 30 dniach się dezaktualizują i zostają usunięte z urządzenia.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Przyśpieszamy przeglądarkę Google Chrome

Kabson

Redukujemy zużycie pamięci RAM przez Google Chrome

Kabson

7 ukrytych gier od Google

Kabson

Przywracamy klasyczny wygląd Chrome

Kabson

Wyłączamy timer-throttling w przeglądarce Chrome

Kabson

Dodajemy obsługę formatu WebP do Adobe Photoshop

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej