PC/WindowsPoradniki

Tworzymy kopię zapasową ustawień Winamp’a

Aż ciężko uwierzyć, ale w tym roku Winamp skończył 20 lat ! Ten dopracowywany od wielu lat odtwarzacz muzyczny doczekał się rzeszy fanów którzy nie wyobrażają sobie przesiadki na inną aplikację. Pomimo, że w chwili obecnej na rynku dostępnych jest wiele darmowych odpowiedników (np. Aimp, albo Foobar) to i tak ten program cieszy się nie gasnącą popularnością.

Dzisiaj przedstawiam Wam prosty sposób na wykonanie kopii zapasowej swojego profilu – jest to szczególnie przydatne, gdy chcemy zachować nasze biblioteki/ustawienia w trakcie przywracania systemu, bądź migracji na inny komputer.

Cały proces sprowadza się do pobrania oraz instalacji Winamp Backup Tool.

winamp_backup_tool_main

Sama aplikacja jest prosta w obsłudze, jeżeli chcemy stworzyć kopię zapasową zaznaczamy Backup files, a następnie klikamy na Next. W kolejnym oknie wybieramy lokalizację kopii (1) oraz stopień kompresji (2). Zalecam format 7-zip, tworzy znacznie mniejsze archiwa.

2017-02-05_12h47_12

W kolejnym kroku radzę zostawić Automatic Mode. W ten sposób aplikacja wykona backup wszystkich ustawień, baz danych, skórek etc. Zatem nic nie wybieramy i klikamy na Backup.

2017-02-05_12h50_39

Winamp Backup Tool rozpocznie proces zbierania i pakowania plików:

2017-02-05_12h51_49

Po zakończeniu procesu możemy zamknąć program.

I to właściwie wszystko. Właśnie stworzyliśmy kopię zapasową profilu i możemy ją przenieść na inny komputer bądź, zachować na tzw. czarną godzinę. Przecież żaden system nie jest bezawaryjny 😉

Aby przywrócić dane z backupu na pierwszym oknie wybieramy Restore Files/Transfer Files i wskazujemy ścieżkę do naszego archiwum:

2017-02-05_12h55_00

Dalszy proces przywracania kopii sprowadza się właściwie do klikania na Next, więc nie ma co się tutaj o nim rozpisywać – każdy powinien sobie poradzić.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Tworzymy kopię zapasową sterowników w Windows

Kabson

Tworzymy wolumin dublowany w Windows 10

Kabson

Używamy polecenia robocopy do wykonania backupu danych.

Kabson

Tworzymy kopię zapasową partycji za pomocą Rescuezilla

Kabson

Tworzymy kopię zapasową naszego profilu Google

Kabson

Przenosimy system Windows na nowy dysk.

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej