PC/WindowsPoradniki

Automatycznie pauzuj odtwarzanie filmów na Youtube po przełączeniu kart w Firefox

Dzisiaj zaprezentuję wam prosty trick, dzięki któremu przeglądarka Firefox zacznie automatycznie pauzować odtwarzanie filmów na Youtube, gdy przełączymy się na inną kartę. Dzięki temu udogodnieniu będziecie w stanie np. buforować film na YT w tle, pracując jednocześnie przy czymś innym.

Całą tą „magiczną” sztuczkę załatwia dla nas niewielkie rozszerzenie o nazwie YouTube auto Pause and Resume.

2017 03 20 15h01 12 Automatycznie pauzuj odtwarzanie filmów na Youtube po przełączeniu kart w FirefoxDodatek działa bezpośrednio po zainstalowaniu i nie wymaga od nas ponownego uruchomienia przeglądarki. Jest to dość prosta wtyczka, gdyż nie posiada żadnych opcji – jej działanie sprowadza się do automatycznego pauzowania filmów odtwarzanych na Youtube gdy przełączymy się na inną kartę. Oczywiście, wracając do karty w której wstrzymano odtwarzanie film zostanie ponownie włączony.

Autor wtyczki oczywiście pomyślał o tym, że czasami chcemy odtwarzać film na YT w kracie znajdującej się w „tle” przeglądarki i udostępnili nam prosty przełącznik dla tej wtyczki. Wygląda po prostu jak przycisk pause i powinien się pojawić po prawej stronie naszej przeglądarki:

2017 03 20 14h45 46 Automatycznie pauzuj odtwarzanie filmów na Youtube po przełączeniu kart w Firefox

Jak widzicie dodanie tak prostej, a jednocześnie użytecznej funkcji jest banalnie proste i poradzi sobie z tym nawet mało rozgarnięty użytkownik. Za pomocą YouTube auto Pause and Resume można zaoszczędzić na kilku(nastu) kliknięciach myszką dziennie, więc jeżeli tak jak ja często zatrzymujecie oglądane filmy i przełączacie się na inne karty ten prosty trick jest dla was.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Wyłączamy opóźnione ładowanie kart po przywróceniu sesji w Firefox

Kabson

Pobieramy i instalujemy rozszerzenia Chrome w Firefoxie

Kabson

Jak zapisać loginy i hasła w Mozilla Firefox do pliku

Kabson

Pobieramy filmy z Youtube na smartfona z Androidem

Kabson

Optymalizujemy Firefox Quantum

Kabson

Wyłączamy Hello w Firefox

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej