Bez kategorii

Jak automatycznie tworzyć kopie zapasowe wpisywanych tekstów w przeglądarce Firefox

Ten wpis dedykuję wszystkim osobom, które utraciły pisany długo post na forum (bądź wpis na blogu) na wskutek przypadkowego zamknięcia okna przeglądarki, bądź innego niefortunnego zdarzenia. Osobiście mi się to nie przytrafia, gdyż „nauczyłem” aplikację Firefox zapamiętywania zawartości pól tekstowych, więc nawet jak omyłkowo zamkną okno/wysiądzie mi internet to i tak nie tracę zazwyczaj kilku godzin pracy w edytorze.

Oczywiście, jak możecie się domyśleć „goła” przeglądarka nie posiada takiej funkcjonalności. Po prostu musimy zainstalować rozszerzenie Textarea Cache.

2017 03 23 16h16 48 Jak automatycznie tworzyć kopie zapasowe wpisywanych tekstów w przeglądarce FirefoxJest to dodatek, którego zadaniem jest tworzenie „historii” zawartości wpisywanych przez nas w szablonach na stronach internetowych. Rozszerzenie pracuje sobie w tle i nie powoduje zbytniego obciążenia przeglądarki. Wtyczka działa nawet gdy piszę ten tekst stale pilnując niezbyt rozgarniętego autora przed zamknięciem strony:

2017 03 23 16h19 00 Jak automatycznie tworzyć kopie zapasowe wpisywanych tekstów w przeglądarce FirefoxGUI Textarea Cache jest proste, a zarazem intuicyjne, więc nie ma zbytnio sensu się nad nim rozpisywać. Warto jednak w ustawieniach dostosować rozmiar bufora (tzn. ilość elementów pamiętanych przez wtyczkę) oraz dostosować regułę przechowywania danych. Moim zdaniem najlepsze rezultaty daje ustawienie usuwaj stare dane, gdy bufor jest pełny.

2017 03 23 16h28 39 Jak automatycznie tworzyć kopie zapasowe wpisywanych tekstów w przeglądarce Firefox

Jeżeli dużo piszecie np. na jakichś forach i stwierdzicie, że te dane nie są tak istotne by wtyczka je pamiętała możecie dodać ich adresy URL w zakładce Lista wyjątków, by automatycznie pomijać zapamiętywanie tych danych.

Jak widzicie, zabezpieczenie się przed przypadkową „wpadką” podczas pisania bądź edycji tekstów w przeglądarce jest naprawdę bardzo proste. Sam korzystam z tej metody od kilkunastu miesięcy i aż wstyd przyznać, że uratowała również i ten wpis, gdyż omyłkowo zamknąłem jego kartę 😉

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Przyśpieszamy Firefox’a za pomocą rozszerzenia Faster Pageload

Kabson

Pobieramy font ze strony internetowej.

Kabson

Uruchamiamy przeglądarkę Firefox w trybie awaryjnym

Kabson

Całkowicie dezaktywujemy telemetrię w Firefox Quantum

Kabson

Uaktywniamy ukrytą funkcję robienia screenshotów w Firefox

Kabson

Wyłączamy Hello w Firefox

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej