Jak wyłączyć kamerkę w systemie Windows

Niemal już każdy laptop jest wyposażony w kamerę służącą do wideo-rozmów.  Niestety, pewna grupa ludzi stara się hackować te urządzenia naruszając naszą prywatność. Sprawa dobierania się do kamer przez osoby niepowołane jest znana już na skalę światową – w sieci można znaleźć wiele materiałów które nagrały shackowane kamerki. Znam już naprawdę wiele osób, które nie korzystają z kamerki wideo i dla świętego spokoju zaklejają jej optykę taśmą, jednak ja mam dla was lepsze rozwiązanie – po prostu wyłączymy kamerkę za pomocą banalnej w obsłudze aplikacji.

Cały proces wyłączenia kamerki przeprowadzimy za pomocą WebCam on-off.

webcam on off enabled Jak wyłączyć kamerkę w systemie WindowsPo prostu pobierzcie aplikację, uruchomcie ją jako administrator i   wskazujecie urządzenie, które chcecie wyłączyć.  Po kliknięciu na przycisk Disable program w ciągu kilku sekund wyłączy niechciane „oko” w systemie całkowicie uniemożliwiając inwigilację.

Działanie aplikacji jest bardzo proste – po prostu wyłączając kamerę przez ten program de facto wyłączamy ją w menadżerze urządzeń.

Co prawda wątpię, by ktoś postronny ciekawił się jak wygląda nasza japa jednak jak to mówią, przezorny zawsze ubezpieczony.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o