PC/WindowsPoradniki

Najprostszy sposób na udostępnienie pulpitu Windowsa na telefonie z Androidem

Dzisiaj pokażę Wam moim zdaniem najprostszy sposób na udostępnienie pulpitu Windows na komórkach z systemem Android. W ten sposób możecie zdalnie sterować całym komputerem nawet będąc poza domem.

Aby przesłać obraz naszego pulpitu na komórki potrzebujemy zainstalowanej przeglądarki Google Chrome na naszym PC (z tym raczej nie jest problem wg. moich statystyk 72% czytelników mojego bloga „siedzi” właśnie na Chrome) wraz z aktywnym kontem Google.

Przechodzimy do Chrome Web Store i pobieramy aplikację Pulpit zdalny Chrome. Po jej uruchomieniu aplikacja pobierze jeszcze instalator hosta i… właściwie jesteśmy gotowi do dalszej konfiguracji.

A ta jest naprawdę banalna, aby połączyć nasz komputer z komórką klikamy na Włącz połączenia zdalne:

2017 04 24 18h51 36 Najprostszy sposób na udostępnienie pulpitu Windowsa na telefonie z AndroidemAplikacja poprosi nas o nadanie PIN tego komputera składający się z 6 cyfr:

2017 04 24 18h54 10 Najprostszy sposób na udostępnienie pulpitu Windowsa na telefonie z AndroidemGdy klikniemy na OK nasz komputer powinien pojawić się na liście:

2017 04 24 18h57 38 Najprostszy sposób na udostępnienie pulpitu Windowsa na telefonie z AndroidemI to właściwie wszystko, co musimy zrobić na naszym PC. Przechodzimy zatem do naszego andka i pobieramy Pulpit zdalny Chrome ze sklepu Play.

Teraz upewniamy się, że jesteśmy zalogowani na te same konto Google co na naszym pececie. Jeżeli tak jest, na liście aplikacji pojawi się nasz komputer:

chrome 1 Najprostszy sposób na udostępnienie pulpitu Windowsa na telefonie z AndroidemPo tapnięciu na nasz komputer musimy jeszcze tylko podać hasło PIN:

Bez nazwy 1 Najprostszy sposób na udostępnienie pulpitu Windowsa na telefonie z AndroidemI to właściwie wszystko co musimy zrobić, po nawiązaniu połączenia z PC na naszym telefonie mamy podgląd pulpitu. Tak to wygląda u mnie:

windows andek Najprostszy sposób na udostępnienie pulpitu Windowsa na telefonie z Androidem

Jak widzicie, w ten sposób możecie zdalnie sterować swoim PC, nie jest to może za wygodne rozwiązanie i korzystanie z niego wymaga wprawy, ale jak wspomniałem skupiłem się na najprostszym sposobie udostępnienia pulpitu Windows na smartfonie/tablecie.

Pulpit zdalny umożliwia również pomoc naszym znajomym. Po prostu użytkownik, który chce uzyskać naszą pomoc musi również zainstalować Pulpit zdalny Chrome, a następnie udostępnić nam swój komputer za pomocą kodu dostępu ale… to materiał na inny poradnik 😉

Jak oceniasz ten wpis ?

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy:

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Gramy w gry z Segi Genesis na Androidzie/iOS bez emulatorów !

Kabson

Aplikacje ze sklepu Play za darmo

Kabson

Kasujemy plik wymiany podczas zamykania systemu

Kabson

Wyłączamy opóźnione uruchamianie aplikacji podczas startu systemu

Kabson

Aktualizujemy system Windows za pomocą WSUS Offline Updater

Kabson

Odblokowujemy Androida za pomocą gestu

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej