GSMPoradniki

Pobieramy filmy z Youtube na smartfona z Androidem

Oglądanie filmów na Youtube na naszych smartfonach należy chyba do największych i najpopularniejszych „zabijaczy” czasu jakie tylko są dostępne na systemach Android. Niestety bardzo często (a zazwyczaj zawsze) musimy wykorzystywać pakiet danych mobilnych, przez co nasze ulubione filmy potrafią „niechcący” zabić cały dostępny darmowy internet. Dobrym pomysłem zatem jest więc pobranie ulubionych materiałów na telefon, a następnie odtwarzanie ich jak będą potrzebne. Dzisiaj zaprezentuję wam chyba najprostszy sposób w jaki można pobrać filmy z serwisu Youtube na nasze smartfony z systemem Android tylko i wyłącznie za pomocą smartfona.

Okej przejdźmy do głównego dania – czyli, co i jak. Tutaj musicie wiedzieć, że polityka Google strzela focha na wszelakiego rodzaju downloadery omijające ich autorską aplikację Youtube, więc apki którą potrzebujemy nie znajdziemy w sklepie Play. Musicie przejść bezpośrednio pod tę stronkę, pobrać i zainstalować TubeMate. Generalnie nie polecam pobierania tej aplikacji z innych źródeł niż wyżej wymieniona, gdyż bardzo często zawiera ona niechciane i bardzo groźne „dodatki”…

Po instalacji apki musimy jeszcze pobrać MP3 Video Converter, gdyż TubeMate nie potrafi „sam z siebie” przekonwertować pobieranych materiałów.

GUI programu TubeMate to tylko nakładka na standardową aplikację Youtube i po jej uruchomieniu wyświetla niewielką belkę nad wspomnianym programem:

tubemate Pobieramy filmy z Youtube na smartfona z Androidem

Autorzy programu zdali sobie sprawę, ze w telefonach z mniejszymi ekranami taki „dodatek” będzie dosyć uciążliwy więc… umożliwili nam pobieranie filmów bezpośrednio z aplikacji YT. Aby pobrać film z Youtube na telefon po prostu zacznijcie go odtwarzać i naciśnijcie na przycisk „udostępnij„. Z rozwijanego menu wybieramy TubeMate:

udostepnij Pobieramy filmy z Youtube na smartfona z Androidem

Uruchomi to nam okno programu z którego musimy wybrać rozdzielczość materiału:

pobierz 2 Pobieramy filmy z Youtube na smartfona z Androidem

Plusem TubeMate jest również to, że potrafi zapisać tylko ścieżkę dźwiękową filmu bezpośrednio do *.mp3 – czyli innymi słowy potrafi przerabiać filmy na utwory audio – chyba nie muszę tłumaczyć, do czego to jest przydatne ?

Po czym naciskamy na przycisk Pobieranie i czekamy, aż nasz film się pobierze. Ten proces działa w tle i jest kompletnie automatyczny – w oknie statusu pojawia się jedynie wskaźnik postępu:

proces pobierania Pobieramy filmy z Youtube na smartfona z Androidem

Po czym zacznie się  konwersja materiału – ostrzegam, że ten proces może trochę przymulić cały telefon, trochę trwa oraz… zjada baterię w zastraszającym tempie. Nie ma co się dziwić, konwertowanie filmów to proces który potrafi zamulić wydajny PC a co dopiero zwykłą komórkę…

Po zakończeniu tej operacji telefon wyświetli nam stosowną informację:

pobrany koniec Pobieramy filmy z Youtube na smartfona z Androidem

A nasz film zostanie zapisany w lokalizacji:

/sdcard/Video/

Dziękuję za uwagę.

Jak oceniasz ten wpis ?

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy:

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Instalujemy Playstation Remote Play na każdym telefonie z Androidem

Kabson

Marvel vs. Capcom 3: Destino De Dos Mundos

iPOD

CrimeDBot – Info z placu boju cz.5 ;-)

Kabson

Command and Conquer Remastered Collection: Trainer +12 v1.0 [FLING]

iPOD

AnimalPajama

Kabson

Jak zmodyfikować powiadomienia w telefonie z Androidem

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej