GSMPoradniki

Jak automatycznie przetłumaczyć każdy program na Androida

Większość najbardziej popularnych aplikacji na systemy Android jest dostępnych w naszym ojczystym języku. Co jednak, jeżeli korzystamy z jakiejś egzotycznej apki, która nie wspiera naszego pięknego języka a my koniecznie chcemy mieć ją po polsku ? Dzisiaj pokażę wam w jaki sposób “nakłonić” system Android do automatycznego tłumaczenia aplikacji.

W pierwszej kolejności powinienem napisać, że poniższy trik wykonacie jedynie na telefonach z dostępem do root’a a ponadto musicie posiadać zainstalowany i działający Xposed – osoby posiadające “goły” system nie mają co tutaj szukać…

No dobrze, zaczynamy !

Za pomocą aplikacji Xposed Instaler instalujemy moduł AllTrans.

alltrans 1Po czym aktywujemy moduł i restartujemy telefon. Następnie przechodzimy pod ten adres i rejestrujemy się (a właściwie zakładamy konto Yandex – to taki rosyjski konkurent Google) aby zdobyć klucz API do usługi translacyjnej:

api keyKtóry musimy przepisać do aplikacji  w ustawieniach AllTrans w polu (1)

all t1

Jak już grzebiemy w ustawieniach warto jeszcze wybrać z jakiego (2) oraz na jaki (3) język apka ma tłumaczyć. Resztę ustawień możemy pozostawić niezmienioną.

Gdy już wszystko ustawimy prawidłowo pozostało nam przejść do zakładki Aplikacje do przetłumaczenia i zaznaczyć apki, które chcielibyśmy zobaczyć w naszym języku:

alltrans 2I… to właściwie wszystko, po uruchomieniu wybranych aplikacji AllTrans “odwala” całą robotę automatycznie:

Screenshot 20170508 174811

Jak widzicie, jakość tłumaczeń pozostawia naprawdę wiele do życzenia 😉 Ponadto potrafią pojawić się drobne błędy bądź…apka nie będzie przetłumaczona.

Jeżeli jednak AllTrans nie chce tłumaczyć wam żadnych aplikacji to po pierwsze sprawdźcie, czy klucz API został poprawnie przepisany, a po drugie zejdźcie na sam dół ustawień aplikacji i ustawcie Opóźnienie przed rozpoczęciem tłumaczenia na 2000. Jest to czas podany w milisekundach który moduł będzie czekać przed rozpoczęciem próby tłumaczenia.

Tyle ode mnie, do następnego !

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak uruchomić Linux’a na Androidzie

Kabson

Emulujemy Segę Dreamcast na Androidzie

Kabson

Sprawdzamy kto dobierał się do naszego telefonu

Kabson

11 fajnych rzeczy, które można zrobić za pomocą Android Debug Bridge

Kabson

Uruchamiamy serwer FTP na androidzie

Kabson

Przenosimy aplikacje na zewnętrzną kartę pamięci.

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej