GSMPoradniki

Jak automatycznie przetłumaczyć każdy program na Androida

Większość najbardziej popularnych aplikacji na systemy Android jest dostępnych w naszym ojczystym języku. Co jednak, jeżeli korzystamy z jakiejś egzotycznej apki, która nie wspiera naszego pięknego języka a my koniecznie chcemy mieć ją po polsku ? Dzisiaj pokażę wam w jaki sposób „nakłonić” system Android do automatycznego tłumaczenia aplikacji.

W pierwszej kolejności powinienem napisać, że poniższy trik wykonacie jedynie na telefonach z dostępem do root’a a ponadto musicie posiadać zainstalowany i działający Xposed – osoby posiadające „goły” system nie mają co tutaj szukać…

No dobrze, zaczynamy !

Za pomocą aplikacji Xposed Instaler instalujemy moduł AllTrans.

alltrans 1 Jak automatycznie przetłumaczyć każdy program na AndroidaPo czym aktywujemy moduł i restartujemy telefon. Następnie przechodzimy pod ten adres i rejestrujemy się (a właściwie zakładamy konto Yandex – to taki rosyjski konkurent Google) aby zdobyć klucz API do usługi translacyjnej:

api key Jak automatycznie przetłumaczyć każdy program na AndroidaKtóry musimy przepisać do aplikacji  w ustawieniach AllTrans w polu (1)

all t1 Jak automatycznie przetłumaczyć każdy program na Androida

Jak już grzebiemy w ustawieniach warto jeszcze wybrać z jakiego (2) oraz na jaki (3) język apka ma tłumaczyć. Resztę ustawień możemy pozostawić niezmienioną.

Gdy już wszystko ustawimy prawidłowo pozostało nam przejść do zakładki Aplikacje do przetłumaczenia i zaznaczyć apki, które chcielibyśmy zobaczyć w naszym języku:

alltrans 2 Jak automatycznie przetłumaczyć każdy program na AndroidaI… to właściwie wszystko, po uruchomieniu wybranych aplikacji AllTrans „odwala” całą robotę automatycznie:

Screenshot 20170508 174811 Jak automatycznie przetłumaczyć każdy program na Androida

Jak widzicie, jakość tłumaczeń pozostawia naprawdę wiele do życzenia 😉 Ponadto potrafią pojawić się drobne błędy bądź…apka nie będzie przetłumaczona.

Jeżeli jednak AllTrans nie chce tłumaczyć wam żadnych aplikacji to po pierwsze sprawdźcie, czy klucz API został poprawnie przepisany, a po drugie zejdźcie na sam dół ustawień aplikacji i ustawcie Opóźnienie przed rozpoczęciem tłumaczenia na 2000. Jest to czas podany w milisekundach który moduł będzie czekać przed rozpoczęciem próby tłumaczenia.

Tyle ode mnie, do następnego !

Jak oceniasz ten wpis ?

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy:

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Bardzo prosty patent na posiadanie root w androidzie bez utraty gwarancji

Kabson

Jak uruchomić Linux’a na Androidzie

Kabson

Blokujemy reklamy na Androidzie za pomocą Adguard DNS

Kabson

Jak stworzyć prosty auto clicker w Androidzie

Kabson

Usuwamy niechciane aplikacje z Androida

Kabson

Jak sformatować kartę microSD w Samsungu Galaxy S8+

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej