GSM Poradniki

Wyłączamy automatyczne wygaszanie ekranu dla wybranych aplikacji.

System android standardowo wygasza ekran po ok. 30 sekundach nieużytkowania telefonu.  Ten przedział możemy zmienić jednak nie jesteśmy w stanie ustawić andka tak, aby podświetlenie ekranu było cały czas aktywne. Automatyczne wygaszanie ekranu wydłuża czas działania na jednym ładowaniu, jednak jednak czasami musimy (czy też chcemy) aby ekran nie wygaszał się samoczynnie np. gdy coś czytamy/przeglądamy. Aby nie przedłużać wstępniaka – po prostu zaprezentuję wam dwa patenty na wyłączenie wygaszania dla wybranych aplikacji.

Metoda#1 Stay Awake – keep screen on

Screenshot 20170604 105242 Wyłączamy automatyczne wygaszanie ekranu dla wybranych aplikacji.

Stay Awake jest to modułem Xposed czyli musimy mieć zrootowany telefon oraz wgrany Xposed. Moim zdaniem jest to najlepsza znana mi metoda na aktywację ciągłego podświetlania ekranu, gdyż po pierwsze Stay Awake jest prosty w obsłudze a po drugie jeżeli aplikacja która ma wymuszone stałe podświetlenie zacznie pracować „w tle” np. gdy przełączymy się na inny program to moduł automatycznie dezaktywuje stałe podświetlenie (i przywraca je, jeżeli wybrana przez nas aplikacja „wskoczy” na ekran naszego urządzenia).

Trochę to zagmatwałem, przepraszam – sobota okazała się strasznie obfita w procenty 😉 Ale z pewnością wiecie o co mi chodzi 😉

Stay Awake na chwilę obecną nie posiada żadnych opcji konfiguracyjnych, jeżeli chcemy włączyć stałe podświetlenie dla aplikacji po prostu wduście Vol- oraz Vol+ jednocześnie. Jeżeli moduł działa poprawnie na ekranie pojawi się toaścik:

2017 06 04 10 51 34 0 00 06 970 Wyłączamy automatyczne wygaszanie ekranu dla wybranych aplikacji.

Możecie również włączyć podświetlenie we wszystkich apkach jednocześnie – po prostu wciskając wspomniane wyżej klawisze bezpośrednio w luncherz’e.

Jak możecie się sami domyśleć ponowne wciśnięcie Vol- oraz Vol+ wyłączy Stay Awake dla wybranej przez nas aplikacji.

Metoda#2 Stay Alive!

2017 06 04 11h28 36 Wyłączamy automatyczne wygaszanie ekranu dla wybranych aplikacji.

Jest to alternatywne rozwiązanie dla osób które nie chcą (bądź raczej nie mogą) zrootować swojego urządzenia. W sklepie Play jest wiele aplikacji tego typu jednak ta najprawdopodobniej jest najprostsza w obsłudze – po jej uruchomieniu na belce powiadomień mamy kilka przełączników służących do zarządzania podświetleniem ekranu.

Screenshot 20170604 112555 Wyłączamy automatyczne wygaszanie ekranu dla wybranych aplikacji.

Tak jak w przypadku modułu Xposed również i w Stay Alive! jesteśmy w stanie wybrać które aplikacje mają działać cały czas na podświetlonym ekranie. Niestety, nie jest to aż tak intuicyjne jak w Stay Awake. W tym przypadku musimy wejść do opcji apki zaznaczyć „Enable Selected Aps” oraz wybrać aplikacje, którym pozwolimy na nie wygaszanie ekranu:

Czytaj także:  Wyłączamy Windows Defender w Windows 10

stayalive Wyłączamy automatyczne wygaszanie ekranu dla wybranych aplikacji.

To by było na tyle, do następnego !

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 3.8 / 5. Liczba głosów: 11

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Pobieramy filmy z Youtube na smartfona z Androidem

Kabson

Zgubiłeś telefon ? oto 3 rzeczy które warto zrobić !

Kabson

Najprostsza metoda na uruchomienie Androida 11 na Windows 10

Kabson

Przenosimy aplikacje na zewnętrzną kartę pamięci.

Kabson

Instalujemy Playstation Remote Play na każdym telefonie z Androidem

Kabson

Emulacja Sony Playstation 2 na Androidzie

Kabson

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej