GSMPoradniki

Wyłączamy automatyczne wygaszanie ekranu dla wybranych aplikacji.

System android standardowo wygasza ekran po ok. 30 sekundach nieużytkowania telefonu.  Ten przedział możemy zmienić jednak nie jesteśmy w stanie ustawić andka tak, aby podświetlenie ekranu było cały czas aktywne. Automatyczne wygaszanie ekranu wydłuża czas działania na jednym ładowaniu, jednak jednak czasami musimy (czy też chcemy) aby ekran nie wygaszał się samoczynnie np. gdy coś czytamy/przeglądamy. Aby nie przedłużać wstępniaka – po prostu zaprezentuję wam dwa patenty na wyłączenie wygaszania dla wybranych aplikacji.

Metoda#1 Stay Awake – keep screen on

Stay Awake jest to modułem Xposed czyli musimy mieć zrootowany telefon oraz wgrany Xposed. Moim zdaniem jest to najlepsza znana mi metoda na aktywację ciągłego podświetlania ekranu, gdyż po pierwsze Stay Awake jest prosty w obsłudze a po drugie jeżeli aplikacja która ma wymuszone stałe podświetlenie zacznie pracować „w tle” np. gdy przełączymy się na inny program to moduł automatycznie dezaktywuje stałe podświetlenie (i przywraca je, jeżeli wybrana przez nas aplikacja „wskoczy” na ekran naszego urządzenia).

Trochę to zagmatwałem, przepraszam – sobota okazała się strasznie obfita w procenty 😉 Ale z pewnością wiecie o co mi chodzi 😉

Stay Awake na chwilę obecną nie posiada żadnych opcji konfiguracyjnych, jeżeli chcemy włączyć stałe podświetlenie dla aplikacji po prostu wduście Vol- oraz Vol+ jednocześnie. Jeżeli moduł działa poprawnie na ekranie pojawi się toaścik:

Możecie również włączyć podświetlenie we wszystkich apkach jednocześnie – po prostu wciskając wspomniane wyżej klawisze bezpośrednio w luncherz’e.

Jak możecie się sami domyśleć ponowne wciśnięcie Vol- oraz Vol+ wyłączy Stay Awake dla wybranej przez nas aplikacji.

Metoda#2 Stay Alive!

Jest to alternatywne rozwiązanie dla osób które nie chcą (bądź raczej nie mogą) zrootować swojego urządzenia. W sklepie Play jest wiele aplikacji tego typu jednak ta najprawdopodobniej jest najprostsza w obsłudze – po jej uruchomieniu na belce powiadomień mamy kilka przełączników służących do zarządzania podświetleniem ekranu.

Tak jak w przypadku modułu Xposed również i w Stay Alive! jesteśmy w stanie wybrać które aplikacje mają działać cały czas na podświetlonym ekranie. Niestety, nie jest to aż tak intuicyjne jak w Stay Awake. W tym przypadku musimy wejść do opcji apki zaznaczyć „Enable Selected Aps” oraz wybrać aplikacje, którym pozwolimy na nie wygaszanie ekranu:

To by było na tyle, do następnego !

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Uruchamiamy ukrytą grę w systemie Android.

Kabson

Przerabiamy telefon na retro konsolę.

Kabson

Jak odczytać zapisane hasła do sieci WiFi w androidzie

Kabson

Blokujemy reklamy na Androidzie za pomocą Adguard DNS

Kabson

Ustawiamy automatyczną zmianę tapety na telefonie z androidem.

Kabson

Emulujemy gry z Symbiana na Androidzie (EKA2L1)

Kabson

Leave a Comment

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej