GSMPoradniki

Prosty sposób na ukrycie folderów zdjęć z widoku galerii na Androidzie

Dzisiaj przedstawię Wam kolejny banalny trick, a mianowicie jak w prosty sposób ukryć przed galerią pliki multimedialne znajdujące się w wybranych przez nas folderach. Warto to zrobić, gdyż zazwyczaj standardowo dostarczane przez producentów aplikacje zazwyczaj nie umożliwiają takiej funkcjonalności przez co nasze galerie zaśmiecone są zawartością pochodzącą z folderów z muzyką (okładki folderów), folderu pobieranie (download) i innych których nie chcemy mieć indeksowanych w galerii.

Tradycyjnie dla naszych poradników jest to proste jak drut.

Aby ukryć zawartość dowolnego folderu przed skanowaniem galerii wystarczy stworzyć w nim pusty plik o wymownej nazwie .nomedia 

nomedia Prosty sposób na ukrycie folderów zdjęć z widoku galerii na AndroidziePowyżej umieściłem screenshot w jaki sposób zrobić to pod ES File Explorer. Generalnie nie uważam czytelników tego bloga za debili, więc każdy nie powinien mieć problemów ze stworzeniem takiego pliku w dowolnym menadżerze plików 😉

Alternatywną metodą jest postawienie kropki przed nazwą katalogu jednak w ten sposób ukryjemy wszystkie pliki znajdujące się w danym miejscu i np. odtwarzacz mp3 dłużej nie będzie w stanie odnaleźć naszych utworów.

No dobrze, ale o co chodzi z tą kropką na początku nazwy katalogu/pliku ? Sprawa jest naprawdę banalna – w ten sposób ukrywa się pliki w systemach bazujących na „pingwinku”. 

Powyższa metoda działa chyba na wszystkich wersjach Andka (testowałem od Lolipop do góry) więc jest dobrą metodą na ukrycie niepożądanych treści przed galerią.

Drugą, znacznie prostszą metodą na stworzenie plików .nomedia jest skorzystanie z aplikacji o takiej samej nazwie:

nomedia app Prosty sposób na ukrycie folderów zdjęć z widoku galerii na AndroidzieJest to banalna w obsłudze apka w której za pomocą jednego tapnięcia stworzycie wyżej wspomniany plik blokujący skanowanie w każdym folderze zawierającym pliki graficzne:

Screenshot 20170721 143816 Prosty sposób na ukrycie folderów zdjęć z widoku galerii na Androidzie

Niestety, nie wiem czy to z powodu mojego smartfona (Lenovo Phab 2 Pro) czy też z powodu błędu w aplikacji nie byłem w stanie w ten sposób stworzyć plików .nomedia na zewnętrznej karcie pamięci. Mam nadzieję, że ten problem dotknął tylko mnie

To tyle na dzisiaj ode mnie. Dziękuję za wytrwanie do końca 😉

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Odblokowujemy Androida za pomocą gestu

Kabson

Fear the Walking Dead:Dead Run – poradnik cheatera (Gameguardian)

Kabson

Klonujemy aplikację na Androidzie

Kabson

Uruchamiamy aplikacje z Androida na naszym PC

Kabson

Wysyłamy SMS za pomocą przeglądarki

Kabson

Jak stworzyć prosty auto clicker w Androidzie

Kabson

2 komentarze

Avatar
Marek 22 lipca 2017 at 12:51

To nie jest wina Twojego smartphone, to bardzo stara apka i nie uzyskuje praw do zapisu na /sdcard/ na nowszych Androidach.

Odpowiedz
Kabson
Kabson 22 lipca 2017 at 15:07

Dzięki za info, chyba muszę sobie zorganizować kilka starszych smartphone do testów ;]

Odpowiedz

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej