PoradnikiGSM

Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie Windows

Nie wiem czy i wy tak macie ale powiadomienia odbierane przez mój telefon potrafią skutecznie odciągać mnie od pracy przy komputerze. Dzisiaj zaprezentuję wam w jaki sposób odbierać je na pulpicie Windowsa tak by nie tracić czasu na ciągłe zerkanie na ekran telefonu.

Cała operacja jest niezwykle banalna i właściwie sprowadzi się do kilku prostych kliknięć – po prostu musicie zainstalować dosłownie jedno rozszerzenie przeglądarki oraz jedna apkę na androidzie a mianowicie Desktop Notifications 

Desktop NotificationsNiestety aby skorzystać z wyświetlania powiadomień z systemu Android na PC musicie używać przeglądarki Chrome bądź Firefox. Przeglądarki “chromulcopodobne”  takie jak np. Opera czy Vivaldi nie są w tej chwili wspierane i właściwie nie wiadomo czy kiedykolwiek się to zmieni.

Zaczniemy więc od dodania rozszerzenia do naszej przeglądarki:

Po dodaniu tego rozszerzenia do przeglądarki jedynie co musicie w tej chwili zrobić, to po prostu kliknąć w jego ikonę i zalogować się na swoje konto Google 


Zrzut ekranu 126

I to właściwie wszystko co musicie zrobić na swoim komputerze. W przypadku przeglądarki Firefox będziecie musieli podać jeszcze kod wyświetlany w głównym menu androidowej apki:

firefox desktop

Niestety w trakcie testów okazało się, że Firefox gorzej radzi sobie z obsługą powiadomień – a mianowicie potrafi wyświetlić jednocześnie tylko jedno powiadomienie oraz nie mamy możliwości ustawienia sobie długości wyświetlania notyfikacji.

Zatem 1:0 dla Chrome 😉

Okej pora na nasz telefon – tutaj również mamy niewiele do zrobienia – po prostu logujemy się na swoje konto Google – oczywiście te same, które wykorzystaliśmy do zalogowania się w przeglądarce.

Po zalogowaniu się na swoje konto możecie nacisnąć na przycisk Test aby wysłać testowe powiadomienie na nasz komputer.

Screenshot 20171017 192549Raczej nie ma możliwości, że ten test się nie uda – Desktop Notifications działa niezależnie od tego czy nasz telefon znajduje się w tej samej sieci co nasz PC więc jeżeli nie wyświetli się nam powiadomienie to tylko w dwóch przypadkach:

1) Chrome nie działa bądź wyłączyliście jej działanie w tle. W tym przypadku przejdźcie do ustawień przeglądarki w polu wyszukiwanie wpiszcie “działanie” 

2017 10 17 19h52 31

I po prostu przestawcie odpowiedni przełącznik w poprawną pozycję.

2) Upewnijcie się, że zarówno plugin oraz apka na androidzie zalogowana jest na poprawne (a dokładniej: te same) konto.

Na zakończenie podpowiem wam jeszcze, że z poziomu apki na androidzie jesteście w stanie wybrać które aplikacje będą wysyłać notyfikacje. Po prostu wciśnijcie menu a następnie Apps wybierzcie aplikację i odznaczcie “ptaszka” przy Desktop (Chrome/ Firefox)

Screenshot 20171017 200022

Jak widzicie aby odebrać powiadomienia z telefonu na pulpicie Windowsa wcale nie potrzebujecie płatnych aplikacji – wszystko załatwia API Google wraz z bardzo prostymi apkami których właściwie nie trzeba konfigurować.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Wysyłamy SMS za pomocą przeglądarki

Kabson

Ustawiamy automatyczną zmianę tapety na telefonie z androidem.

Kabson

Pobieramy font ze strony internetowej.

Kabson

Jak naprawić lagi w grach Flash w Firefox 49

Kabson

Uniemożliwiamy automatyczną aktualizację dla wybranych aplikacji w Sklepie Play

Kabson

Przywracamy zielony kolor kłódki w pasku adresu Firefox’a

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.