GSM Poradniki

Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie Windows

Nie wiem czy i wy tak macie ale powiadomienia odbierane przez mój telefon potrafią skutecznie odciągać mnie od pracy przy komputerze. Dzisiaj zaprezentuję wam w jaki sposób odbierać je na pulpicie Windowsa tak by nie tracić czasu na ciągłe zerkanie na ekran telefonu.

Cała operacja jest niezwykle banalna i właściwie sprowadzi się do kilku prostych kliknięć – po prostu musicie zainstalować dosłownie jedno rozszerzenie przeglądarki oraz jedna apkę na androidzie a mianowicie Desktop Notifications 

Screenshot 20171017 182711 Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie WindowsNiestety aby skorzystać z wyświetlania powiadomień z systemu Android na PC musicie używać przeglądarki Chrome bądź Firefox. Przeglądarki „chromulcopodobne”  takie jak np. Opera czy Vivaldi nie są w tej chwili wspierane i właściwie nie wiadomo czy kiedykolwiek się to zmieni.

Zaczniemy więc od dodania rozszerzenia do naszej przeglądarki:

Po dodaniu tego rozszerzenia do przeglądarki jedynie co musicie w tej chwili zrobić, to po prostu kliknąć w jego ikonę i zalogować się na swoje konto Google 


Zrzut ekranu 126 Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie Windows

I to właściwie wszystko co musicie zrobić na swoim komputerze. W przypadku przeglądarki Firefox będziecie musieli podać jeszcze kod wyświetlany w głównym menu androidowej apki:

firefox desktop Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie Windows

Niestety w trakcie testów okazało się, że Firefox gorzej radzi sobie z obsługą powiadomień – a mianowicie potrafi wyświetlić jednocześnie tylko jedno powiadomienie oraz nie mamy możliwości ustawienia sobie długości wyświetlania notyfikacji.

Zatem 1:0 dla Chrome 😉

Okej pora na nasz telefon – tutaj również mamy niewiele do zrobienia – po prostu logujemy się na swoje konto Google – oczywiście te same, które wykorzystaliśmy do zalogowania się w przeglądarce.

Po zalogowaniu się na swoje konto możecie nacisnąć na przycisk Test aby wysłać testowe powiadomienie na nasz komputer.

Screenshot 20171017 192549 Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie WindowsRaczej nie ma możliwości, że ten test się nie uda – Desktop Notifications działa niezależnie od tego czy nasz telefon znajduje się w tej samej sieci co nasz PC więc jeżeli nie wyświetli się nam powiadomienie to tylko w dwóch przypadkach:

1) Chrome nie działa bądź wyłączyliście jej działanie w tle. W tym przypadku przejdźcie do ustawień przeglądarki w polu wyszukiwanie wpiszcie „działanie” 

2017 10 17 19h52 31 Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie Windows

I po prostu przestawcie odpowiedni przełącznik w poprawną pozycję.

Czytaj także:  Tworzymy kopię zapasową menu start w Windows 10

2) Upewnijcie się, że zarówno plugin oraz apka na androidzie zalogowana jest na poprawne (a dokładniej: te same) konto.

Na zakończenie podpowiem wam jeszcze, że z poziomu apki na androidzie jesteście w stanie wybrać które aplikacje będą wysyłać notyfikacje. Po prostu wciśnijcie menu a następnie Apps wybierzcie aplikację i odznaczcie „ptaszka” przy Desktop (Chrome/ Firefox)

Screenshot 20171017 200022 Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie Windows

Jak widzicie aby odebrać powiadomienia z telefonu na pulpicie Windowsa wcale nie potrzebujecie płatnych aplikacji – wszystko załatwia API Google wraz z bardzo prostymi apkami których właściwie nie trzeba konfigurować.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak sformatować kartę microSD w Samsungu Galaxy S8+

Kabson

Jak zrobić upgrade Firefox’a z 32 na 64 bity

Kabson

Przyśpieszanie Firefoxa na 2 sposoby :)

Kabson

Uruchamiamy ukrytą grę w systemie Android.

Kabson

Przyśpieszamy przeglądarkę Google Chrome

Kabson

Jak wyłączyć Skeleton UI w Mozilla Firefox

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej