GSMPoradniki

Tworzymy kopię zapasową aplikacji na Androidzie bez ROOT’a

Dzisiaj pokażę wam w jaki sposób stworzyć kopię zapasową aplikacji na Androidzie bez aktywnego root’a. Jak wiecie system Android jest dość „uparty” jeżeli w grę wchodzi w grzebanie w plikach systemowych i po prostu odmawia uprawnień do tych plików, więc stworzenie kopii zapasowej na Andku bez roota jest dość kłopotliwe.

Nie oznacza to, że jest niemożliwe 😉

Aby wykonać kopię zapasową ustawień aplikacji na Androidzie bez ROOT’a musimy mieć dostęp do komputera, swojego smartphone oraz trochę czasu.

W pierwszej kolejności musicie się upewnić, że mamy zainstalowane sterowniki ADB – możemy je pobrać np. stąd. 

Następnie pobieramy niewielką aplikację Helium Desktop Installer i oczywiście instalujemy ją w systemie.

Teraz przyszła pora na nasz telefon – po prostu instalujemy Helium – App Sync and Backup ze sklepu Play. Koniecznie sprawdź, czy w telefonie masz aktywne debugowanie USB – bez niego ani rusz 😉

Teraz czas na najważniejsze – aktywację aplikacji Helium na telefonie – uruchamiamy aplikację Helium Desktop a następnie podłączamy telefon za pomocą kabla USB w trybie PTP (nazwany u mnie „Prześlij obrazy”)

Screenshot 20171009 135244 kopia Tworzymy kopię zapasową aplikacji na Androidzie bez ROOTa

Gdy zrobiliśmy wszystko poprawnie, na telefonie pojawi nam się informacja :helium OK Tworzymy kopię zapasową aplikacji na Androidzie bez ROOTa

Oznaczać to będzie, że Helium jest już w stanie tworzyć kopie zapasowe naszych aplikacji. Niestety tutaj wychodzi na jaw niewielka wada tego programu – za każdym razem, gdy resetujemy bądź wyłączamy nasz telefon Helium ponownie będzie wymagać autoryzacji za pomocą Helium Desktop co potrafi być czasami kłopotliwe.

Następny krok, czyli stworzenie kopi zapasowej to już przysłowiowa „bułka z masłem”

Screenshot 20171009 135722 Tworzymy kopię zapasową aplikacji na Androidzie bez ROOTa

Wybierzcie po prostu apki którym chcecie stworzyć kopie zapasowe (1). Następnie musicie zdecydować, czy Helium ma stworzyć backup całej aplikacji czy tylko jej danych (2). Warto również nazwać grupę aplikacji (3) (w moim przypadku to będą Gry) aby lepiej zarządzać swoimi kopiami zapasowymi. Screenshot 20171009 135808 Tworzymy kopię zapasową aplikacji na Androidzie bez ROOTa

Podczas moich testów okazało się, że apka może mieć problemy z zapisem kopii zapasowej w innej lokalizacji niż wewnętrzna pamięć – więc jeżeli apka „sypie błędem” po prostu spróbujcie zapisać backup w pamięci wewnętrznej, a następnie skopiujcie ją do innej lokalizacji.

Przywracanie aplikacji jest również proste. Wystarczy po prostu wybierać wewnętrzną pamięć oraz kopie zapasowe do przywrócenia.

Screenshot 20171009 135936 Tworzymy kopię zapasową aplikacji na Androidzie bez ROOTa

Jeżeli chcecie przenieść aplikacje pomiędzy telefonami to przypominam, że Helium tworzy kopie zapasowe w lokalizacji

/carbon/

To by było na tyle jak zwykle na każde pytanie odpowiem w sekcji komentarzy 😉

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak stworzyć prosty auto clicker w Androidzie

Kabson

Najlepsze aplikacje do hackowania na Androida

Kabson

Gramy w The Elder Scrolls III: Morrowind na telefonie z androidem !

Kabson

Instalujemy system Android Marshmallow na Virtualbox

Kabson

Prosty sposób na ukrycie folderów zdjęć z widoku galerii na Androidzie

Kabson

Jak odczytać zapisane hasła do WiFi na Androidzie (bez root’a)

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej