PoradnikiPC/Windows

Uaktywniamy tryb pokazowy w Windows 10

Dzisiaj pokażę wam w jaki sposób uaktywnić ukryty tryb pokazowy w Windows 10. Jest to specjalny tryb służący do prezentacji systemu na wystawach, prezentacjach itp. Z powodu braku dostępu do konta administratora ten tryb należy traktować wyłącznie ciekawostkę – tryb pokazowy służy jedynie do prezentacji systemu Windows 10 i nie nadaje się on nawet do najprostszej pracy.

Jako, że uaktywnienie trybu pokazowego usuwa wszystkie dane i aplikacje użytkowania w systemie, nie polecam wykonywać tego tricku na swoim PC. Na potrzeby tego poradnika zainstalowałem Windows 10 32 bit na maszynie wirtualnej !

OK, do rzeczy:

Aby uaktywnić tryb pokazowy przejdź do Ustawienia, następnie Aktualizacja i zabezpieczenia i klikamy na słowo Windows 5-8 razy:

retail 1

Gdy zrobimy to prawidłowo (tego raczej nie da się zrobić inaczej…) wyskoczy nam monit potwierdzający tę operację:

VirtualBox Windows 10

Jak widzicie zostajecie ostrzeżeni, że cała osobista zawartość na danym komputerze zostanie usunięta ! Ponadto komputer musi pobrać kilkadziesiąt megabajtów trybu pokazowego. Ale nic nas nie przestraszy – klikamy na Zmień. Zostaniemy poproszeni o opcjonalne podanie danych sklepu:

VirtualBox Windows 10

Wystarczy kliknąć na dalej. Ostatni już krok to zdecydowanie jak długo konto administratora pozostanie aktywne w trybie pokazowym:

VirtualBox Windows 10

Po kliknięciu w przycisk Zakończ system będzie przygotowywał się do aktywacji trybu pokazowego:

11111

W międzyczasie uruchamiając się kilkukrotnie.  I to właściwie wszystko. Gdy aktywny jest tryb pokazowy mamy do dyspozycji dwie nowe aplikacje – Microsoft Demo Attract oraz Microsoft Retail Demo – są to typowe “pokazówki” więc nie będę się w nie zagłębiał.

Untitled%2BProject

Dodatkowo konto użytkownika w trybie pokazowym zawsze nazywa się “Roman Górski” – jeżeli nasz świeżo zakupiony sprzęt posiada takie konto, to niemal na 100% oznacza, że wciśnięto wam powystawowy egzemplarz:

romekgórski

Jak widzicie jest to raczej wyłącznie ciekawostka – jeżeli jednak chcecie się zabezpieczyć na wypadek aktywacji tego trybu przez osoby trzecie (czyt. złośliwych znajomych…) Możecie usunąć usługę trybu pokazowego z systemu. W tym celu uruchamiamy wiersz polecenia w trybie administratora i wydajemy polecenie:

sc delete retaildemo

scr 17191437

I po krzyku – nasz komputer nie będzie już w stanie przełączyć się w tryb pokazowy.

Na zakończenie podpowiem, że pozostawiono nam możliwość wyłączenia tego trybu – robi się to dokładnie tą samą metodą jak jego aktywację.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Usuwamy standardowe aplikacje z Windows 10 za pomocą PowerShell

Kabson

Tworzymy skróty do ustawień systemu Windows 10

Kabson

Uniemożliwiamy wysyłanie aktualizacji Windows 10 z naszego PC

Kabson

Upodabniamy Windows 10 do Windowsa XP

Kabson

7 mało znanych aplikacji przydatnych w Windows

Kabson

Tworzymy kopię zapasową menu start w Windows 10

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej