Konsole Poradniki

Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.

Dzisiaj pokażę wam w jaki sposób streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora. Możecie użyć tej sztuczki aby np. nagrywać gameplaye z tej „starej ale jarej” przenośnej konsolki albo po prostu jeżeli macie ochotę pograć na większym ekranie niż skromne 4,3 cala zamontowane w Playstation Portable.

Ten trick zadziała jedynie na przerobionej konsoli. Zaciekawionych tym tematem odsyłam do mojego poradnika jak zainstalować CFW na konsoli Playstation Portable.

Poniższy poradnik został przetestowany na PSP 300x z CFW 6.61 LME-2.3 i działa wyśmienicie 😉

Instalacja RemoteJoyLite na PSP

W pierwszej kolejności musimy pobawić się kieszeniokonsolką. W tym celu pobieramy RemoteJoyLite_019.rar z załącznika,  Podłączamy ją kabelkiem USB do PC i kopiujemy plik RemoteJoyLite.prx do katalogu /seoplugins/ znajdującego się na naszej karcie pamięci (jeżeli go nie macie, to po prostu go utwórzcie)

Następnie musimy dodać linię :

ms0:/seplugins/RemoteJoyLite.prx 1

Do plików VSH.txt oraz GAME.txt znajdujących się w w/w folderze.

Spowoduje to, że nasza wtyczka zostanie aktywowana podczas startu systemu. Jeżeli posiadacie PSP w wersji GO zamiast ms0:/ w ścieżce do wtyczki musicie podać ef0:/ !

Teraz restartujemy konsolę (albo przytrzymujemy przycisk select i z menu wybieramy pozycję Restart VSH)

Niestety występuje tutaj mały „zgrzyt” – konsola z aktywną wtyczką RemoteJoyLite.prx nie jest wykrywana w systemie Windows jako pamięć przenośna i do czasu dezaktywacji wtyczki z poziomu VSH się to nie zmieni – zatem warto o tym pamiętać, jeżeli często zmieniacie zawartość karty Memory Stick w waszej Playstation Portable.

Instalacja sterowników w systemie Windows

Czysto teoretyczne instalacja sterowników nie jest problematyczna, jednak użytkownicy systemu Windows od wersji 8 muszą wykonać dodatkowy krok jakim jest wyłączenie sprawdzania podpisów cyfrowych sterowników w innym razie instalator w ostatnim etapie jakim jest instalacja sterownika wywali błąd !

Przed wykonaniem poniższych kroków upewnijcie się, że wtyczka RemoteJoyLite.prx  jest już aktywna w waszej konsoli a następnie podłączcie PSP kabelkiem do komputera.

Pobieramy zatem libusb-win32-bin-1.2.6.0.rar z załącznika a następnie uruchamiamy inf-wizard.exe który przeprowadzi nas przez proces instalacji sterownika:

Pomijamy ekran powitalny klikając na Next:

2017 12 15 18h44 20 Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.Na następnym ekranie zaznaczamy „PSP” Type B i ponownie klikamy na Next:

step2 Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.Teraz ponownie klikamy na Next:

2017 12 15 18h44 43 Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.Co zaowocuje stworzeniem odpowiedniego sterownika, pozostało nam jeszcze kliknąć na Install Now… aby go zainstalować:

Czytaj także:  Jak wyłączyć kamerkę w systemie Windows

2017 12 15 18h57 45 Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.Po tym wszystkim możemy już uruchomić aplikację RemoteJoyLite_en.exe i cieszyć się streamowaniem zawartości ekranu PSP na naszym pulpicie:

Zrzut ekranu 153 1 Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.

Niestety, nie ma róży bez kolców. RemoteJoyLite przesyła jedynie obraz, jeżeli chcecie zgrywać również i dźwięk musicie doposażyć się w kabelek zakończony dwoma 3,5 mm wtyczkami typu jack:

jak jak Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.Pełno tego ustrojstwa na Allegro a jeżeli nie boicie się lutownicy możecie sobie to sami zmajstrować dosłownie za grosze 😉 Jak łatwo się domyślić, jedna wtyczka wyląduje w wyjściu słuchawkowym naszego PSP a drugi koniec w gnieździe mikrofonu karty dźwiękowej. W razie problemów użyjcie rejestratora dźwięku wbudowanego od lat w okienkowy system a następnie wyedytujcie otrzymany plik *avi wraz z audio w np. Camtasia Studio – takie combo ma działać 😉

Ale to nie wszystko co potrafi Remote Joy Lite, naciskając klawisz ESC przechodzimy do ustawień aplikacji w których możemy ustawić wiele rzeczy np. nagrywanie filmów (klawiszem F12), ustawić (zbindować) klawiaturę w celu sterowania PSP za jej pomocą czy też nakazać wtyczce wyłączenie ekranu PSP gdy stremuje obraz na monitor.

rj1 Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.Oczywiście te opcje (oraz kilka innych) posegregowano w odpowiednich grupach – łatwo się w tym połapać więc IMO nie ma się co nad tym rozpisywać.

I to by było na tyle co mam do napisania o tej przydatnej wtyczce ahh… klawiszem F11 wykonujemy zrzut ekranu a zresztą, macie tutaj pełną klawiszologię w originale (bo aż strach tłumaczyć…)

  • ALT + ENTER : Fullscreen
  • ESC: Menu
  • F1: Display FPS ON / OFF / Mode display colors
  • F3: screen transfer ON / OFF
  • F4: window display ON / OFF
  • F9: Start / End a macro recording standard
  • F11 : Take a Screenshot
  • F12 : Capture video

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Mega Paczka 54 emulatorów dla Playstation Portable

Kabson

Najlepsze emulatory Playstation Portable na Androida

Kabson

19 najlepszych dodatków do przeglądarki Firefox.

Kabson

TempAR czyli cheat engine dla Playstation Portable

Kabson

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej