Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.

Dzisiaj pokażę wam w jaki sposób streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora. Możecie użyć tej sztuczki aby np. nagrywać gameplaye z tej „starej ale jarej” przenośnej konsolki albo po prostu jeżeli macie ochotę pograć na większym ekranie niż skromne 4,3 cala zamontowane w Playstation Portable.

Ten trick zadziała jedynie na przerobionej konsoli. Zaciekawionych tym tematem odsyłam do mojego poradnika jak zainstalować CFW na konsoli Playstation Portable.

Poniższy poradnik został przetestowany na PSP 300x z CFW 6.61 LME-2.3 i działa wyśmienicie 😉

Instalacja RemoteJoyLite na PSP

W pierwszej kolejności musimy pobawić się kieszeniokonsolką. W tym celu pobieramy RemoteJoyLite_019.rar z załącznika,  Podłączamy ją kabelkiem USB do PC i kopiujemy plik RemoteJoyLite.prx do katalogu /seoplugins/ znajdującego się na naszej karcie pamięci (jeżeli go nie macie, to po prostu go utwórzcie)

Następnie musimy dodać linię :

ms0:/seplugins/RemoteJoyLite.prx 1

Do plików VSH.txt oraz GAME.txt znajdujących się w w/w folderze.

Spowoduje to, że nasza wtyczka zostanie aktywowana podczas startu systemu. Jeżeli posiadacie PSP w wersji GO zamiast ms0:/ w ścieżce do wtyczki musicie podać ef0:/ !

Teraz restartujemy konsolę (albo przytrzymujemy przycisk select i z menu wybieramy pozycję Restart VSH)

Niestety występuje tutaj mały „zgrzyt” – konsola z aktywną wtyczką RemoteJoyLite.prx nie jest wykrywana w systemie Windows jako pamięć przenośna i do czasu dezaktywacji wtyczki z poziomu VSH się to nie zmieni – zatem warto o tym pamiętać, jeżeli często zmieniacie zawartość karty Memory Stick w waszej Playstation Portable.

Instalacja sterowników w systemie Windows

Czysto teoretyczne instalacja sterowników nie jest problematyczna, jednak użytkownicy systemu Windows od wersji 8 muszą wykonać dodatkowy krok jakim jest wyłączenie sprawdzania podpisów cyfrowych sterowników w innym razie instalator w ostatnim etapie jakim jest instalacja sterownika wywali błąd !

Przed wykonaniem poniższych kroków upewnijcie się, że wtyczka RemoteJoyLite.prx  jest już aktywna w waszej konsoli a następnie podłączcie PSP kabelkiem do komputera.

Pobieramy zatem libusb-win32-bin-1.2.6.0.rar z załącznika a następnie uruchamiamy inf-wizard.exe który przeprowadzi nas przez proces instalacji sterownika:

Pomijamy ekran powitalny klikając na Next:

2017 12 15 18h44 20 Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.Na następnym ekranie zaznaczamy „PSP” Type B i ponownie klikamy na Next:

step2 Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.Teraz ponownie klikamy na Next:

2017 12 15 18h44 43 Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.Co zaowocuje stworzeniem odpowiedniego sterownika, pozostało nam jeszcze kliknąć na Install Now… aby go zainstalować:

2017 12 15 18h57 45 Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.Po tym wszystkim możemy już uruchomić aplikację RemoteJoyLite_en.exe i cieszyć się streamowaniem zawartości ekranu PSP na naszym pulpicie:

Zrzut ekranu 153 1 Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.

Niestety, nie ma róży bez kolców. RemoteJoyLite przesyła jedynie obraz, jeżeli chcecie zgrywać również i dźwięk musicie doposażyć się w kabelek zakończony dwoma 3,5 mm wtyczkami typu jack:

jak jak Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.Pełno tego ustrojstwa na Allegro a jeżeli nie boicie się lutownicy możecie sobie to sami zmajstrować dosłownie za grosze 😉 Jak łatwo się domyślić, jedna wtyczka wyląduje w wyjściu słuchawkowym naszego PSP a drugi koniec w gnieździe mikrofonu karty dźwiękowej. W razie problemów użyjcie rejestratora dźwięku wbudowanego od lat w okienkowy system a następnie wyedytujcie otrzymany plik *avi wraz z audio w np. Camtasia Studio – takie combo ma działać 😉

Ale to nie wszystko co potrafi Remote Joy Lite, naciskając klawisz ESC przechodzimy do ustawień aplikacji w których możemy ustawić wiele rzeczy np. nagrywanie filmów (klawiszem F12), ustawić (zbindować) klawiaturę w celu sterowania PSP za jej pomocą czy też nakazać wtyczce wyłączenie ekranu PSP gdy stremuje obraz na monitor.

rj1 Jak streamować obraz z ekranu konsoli Playstation Portable na ekranie monitora.Oczywiście te opcje (oraz kilka innych) posegregowano w odpowiednich grupach – łatwo się w tym połapać więc IMO nie ma się co nad tym rozpisywać.

I to by było na tyle co mam do napisania o tej przydatnej wtyczce ahh… klawiszem F11 wykonujemy zrzut ekranu a zresztą, macie tutaj pełną klawiszologię w originale (bo aż strach tłumaczyć…)

  • ALT + ENTER : Fullscreen
  • ESC: Menu
  • F1: Display FPS ON / OFF / Mode display colors
  • F3: screen transfer ON / OFF
  • F4: window display ON / OFF
  • F9: Start / End a macro recording standard
  • F11 : Take a Screenshot
  • F12 : Capture video

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o