TempAR czyli cheat engine dla Playstation Portable

TempAR jest zaawansowanym homebrew dla Playstation Portable dzięki któremu znacznie możemy przyśpieszyć nasze postępy w grach edytując takie rzeczy jak pieniądze, punkty życia oraz inne „duperszwance” których zdobycie w trakcie grania związane jest zazwyczaj z kilkugodzinnym powtarzaniem tych samych czynności. Zdaję sobie sprawę, że są gracze którzy uwielbiają farming jednak, wiem z własnego doświadczenia o niewielkiej grupce graczy którym to po prostu nie pasuje 😉

I dokładnie dla tej grupy osób został stworzony TempAR – czyli cheat engine dla Playstation Portable. Jest to aplikacja która oprócz możliwości zastosowania gotowych cheatów (baza danych zawiera gotowe oszustwa do kilkuset popularnych gier), obsługuje cheaty do wbudowanego emulatora Playstation 1 (*.EBOOT) oraz umożliwia zrzucenie obrazu *.iso z płyt UMD. O tym, że TempAR posiada również szybką i rozbudowaną wyszukiwarkę jak akurat potrzebujemy edytować potrzebne wartości nawet nie wspominam – bo taką funkcjonalność powinien posiadać każdy cheat engine 😉

Oczywiście TempAR jako homebrew jest przeznaczony dla PSP „wyposażonego” w custom firmware, standardowy sofcik nie pozwoli nam na robienie takich rzeczy jak dłubanie w pamięci PSP, zatem jeżeli naprawdę wam zależy na oszukiwaniu w grach polecam ten poradnik w którym pisałem jak zainstalować CFW na PSP.

Instalacja:

Pobierz plik TempAR.rar  z załącznika, następnie wypakuj go i cały folder przenieś do folderu:

/seplugins/

znajdującego się na karcie pamięci konsoli. Jeżeli folder /seplugins/ nie istnieje to musicie go utworzyć.

Teraz w folderze seplugins powinny zainteresować nas dwa pliki tekstowe GAME.TXT w którym dodajemy linię

ms0:/seplugins/TempAR/tempar.prx 1

oraz POPS.TXT w którym dodajemy

ms0:/seplugins/TempAR/tempar_pops.prx 1

Spowoduje to, że nasza wtyczka zostanie aktywowana podczas startu systemu. Jeżeli posiadacie PSP w wersji GO zamiast ms0:/ w ścieżce do wtyczki musicie podać ef0:/ !

Teraz restartujemy konsolę (albo przytrzymujemy przycisk select i z menu wybieramy pozycję Restart VSH)

Obsługa:

Menu TempAR przywołuje się kombinacją klawiszy Home (klawisz z logo PS)+Prawy spust przez 3 sekundy.

Jako, że menu TempAR wyświetla na dole podpowiedzi w postaci klawiszologi raczej nikt nie będzie miał problemów z aktywacją wybranych przez siebie cheatów. Od siebie dodam, że gry czasami wymagają wykonania jakiejś czynności aby „odświeżyć” np. liczbę dostępnych przedmiotów np. w mojej ulubionej grze Daxter  włączenie kodu Have All Precursor Orbs gra „załapie” dopiero wtedy gdy wczytamy/przeniesiemy się do innej lokacji.

O ręcznym wyszukiwaniu cheatów nie będę tutaj pisał, gdyż działa to na takiej samej zasadzie jak w Cheat Engine o czym już kiedyś pisałem..

To by było na tyle, dziękuję za wytrwanie do końca.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o