PC/Windows Poradniki

Wyłączamy funkcjonalność „przeciągnij i upuść” w systemie Windows

„Przeciągnij i upuść” (ang. drag & drop) jest najbardziej standardową funkcjonalnością systemu Windows (i nie tylko…). Dzięki niej w bardzo prostym i intuicyjnym gestem możemy zarządzać naszymi zbiorami. Standardowo „przeciągnij i upuść” odpowiada za kopiowanie plików, jednak możemy to szybko zmienić na np. przenoszenie plików o czym już kiedyś pisałem.

Minusem funkcji d&d jest fakt, że zaawansowanym użytkownikom po prostu przeszkadza. W moim przypadku bardzo często jak chcę szybko uporządkować swoje foldery często zdarza się, że przenoszę swoje pliki do zupełnie innej lokalizacji niż chciałem.

Jeżeli zatem również macie podobne „problemy” (tak wiem, że szukam dziury w całym…) możecie rozważyć możliwość wyłączenia funkcji „przeciągnij i upuść”.

A jest to banalnie łatwe. Uruchamiamy edytor rejestru i nawigujemy pod klucz:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

W którym interesują nas dwie pozycje: DragHeight oraz DragWidth. Zmieniamy ich standardową wartość na coś znacznie większego (np.100)

dragdropdisable Wyłączamy funkcjonalność przeciągnij i upuść w systemie WindowsPo restarcie/relogowaniu się zauważycie, że wspomniana funkcja przestała działać.

Aby przywrócić drag&drop w systemie wystarczy obie wartości przywrócić do wartości domyślnych, w moim przypadku było to 4.

Na koniec tego mini poradnika standardowo zamieszczam gotowe wpisy do rejestru – jeden aktywujący a drugi dezaktywujący „przeciągnij i upuść” w systemie Windows.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Załączniki

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Ustawiamy domyślną akcję funkcji przeciągnij i upuść

Kabson

Uaktywniamy folder z zaawansowanymi ustawieniami w systemach Windows.

Kabson

Tworzymy wolumin dublowany w Windows 10

Kabson

Ukrywamy zbędne elementy w panelu nawigacji eksploratora plików.

Kabson

Uniemożliwiamy wysyłanie aktualizacji Windows 10 z naszego PC

Kabson

Jak przenieść system Windows na większy dysk ?

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej