Naprawiamy kosz w systemie Windows

Kosz zadebiutował w Windows 95 pełniąc zadanie dodatkowej „ochrony” przed przypadkowym skasowaniem naszych plików. Po prostu kasując plik system przenosi go do ukrytego folderu $RECYCLE.BIN i dopiero gdy zdecydujemy się go opróżnić nasze pliki kasowane są permanentnie. Folder $RECYCLE.BIN tworzony jest automatycznie przez system Windows dla wszystkich dysków z wyjątkiem kard MMC/flashdrive.

recycle nin Naprawiamy kosz w systemie Windows

W dość dużym uproszczeniu folder $RECYCLE.BIN zawiera podfoldery nazwane po SID (User’s Security Identifier) użytkownika w których przechowuje pliki przeniesione do kosza.

Aby poznać swoje SID w wierszu polecenia wystarczy wpisać:

wmic useraccount get name,sid

Ale my dzisiaj nie o tym 😉

Czasem zdarza się, że systemowy kosz zacznie płatać figle tzn. nie pozwala usunąć plików z kosza, po wyświetleniu właściwości system wyświetla zajętość kilku gigabajtów gdzie kosz wydaje się być pusty, czy też przestaje odświeżać ikonę kosza.

O ile ostatnim problemem już się dawno zająłem, to problemem nieusuwalnych elementów z kosza zajmiemy się dzisiaj.

Nie mam pojęcia, dlaczego system czasami tak się zachowuje – wiem tylko jak to naprawić 😉 A jest to jak zwykle banalnie proste.

Aby naprawić kosz na wybranym przez nas dysku musimy po prostu skasować jego folder wraz z zawartością. zatem uruchamiamy wiersz polecenia w trybie administratora i wpisujemy polecenie:

 rd /s /q X:\$Recycle.bin

Gdzie pod X podstawiamy literę naszego dysku.

del recycle Naprawiamy kosz w systemie Windows

Poprawnie przeprowadzona operacja nie wyświetli nam żadnych informacji (tak jak na screenie powyżej) – jeżeli w system zwróci jakiś błąd to prawdopodobnie coś (prawdopodobnie antywirus) chroni pliki systemowe więc dezaktywujcie ochronę i ponówcie próbę.

I to naprawdę wszystko co musicie zrobić, aby naprawić systemowy kosz. Po usunięciu $RECYCLE.BIN system odtworzy go automatycznie bez problematycznej zawartości więc w 99.9% przypadków właśnie naprawiliśmy kłopotliwy kosz.

Czytaj także:  Emulujemy gry z Philips CD-i (MESSUI)

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 4.3 / 5. Liczba głosów: 6

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Może cię zainteresować:
Jak tworzyć miniaturki obrazów thumbs.db jednym kliknięciem.
lazy placeholder Naprawiamy kosz w systemie Windows

Jak z pewnością wiecie system Windows automatycznie generuje miniaturki obrazów gdy przeglądamy te za pomocą eksploratora plików. System korzysta z Więcej...

Jak zapisać zdjęcia z pliku *.pdf
lazy placeholder Naprawiamy kosz w systemie Windows

Z plikami *.pdf mamy do czynienia niemal codziennie. To właśnie w tym formacie stworzonym przez firmę Adobe dostajemy głównie rachunki, Więcej...

Jak sprawdzić maksymalną ilość obsługiwanej pamięci RAM przez płytę główną
lazy placeholder Naprawiamy kosz w systemie Windows

Pewien dzisiaj bardzo bogaty pan powiedział kiedyś, że  "640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć". I chociaż sam Bill Gates Więcej...

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Read More

01xbet.club

- Mobilbahis Giriş -

Bets10 sorunsuz giriş

- Dumanbet Giriş