InternetPoradniki

7 ukrytych gier od Google

Google od zawsze umieszcza w swoich produktach i usługach ukryte easter eggi które często okazują się niewielkimi grami w sam raz na zabicie nudy. Dzisiaj przyjrzymy się siedmiu z nich.

1. Ukryta gra a’la Flappy Birds w telefonach z androidem:
flappy droid 7 ukrytych gier od GoogleW telefonach z systemem operacyjnym Android ukryta jest gra podobna do kultowej, jednak już niedostępnej w sklepie Play Flappy Bird. Niestety w Oreo gry już nie zobaczymy, gdyż została zastąpiona znacznie prostszym easterem. Jeżeli jednak posiadacie telefon ze starszą wersją Androida to tutaj możecie się dowiedzieć jak ją włączyć.

2. Solitaire (Pasjans)

Solitairegoogle 7 ukrytych gier od Google

Aby dostać się do klasycznego pasjansa po prostu wpiszcie „solitaire” w wyszukiwarce Google. Gra pasjans zostanie wyświetlona jako jeden z wyników wyszukiwania. Zasady pasjansa każdy raczej zna, więc nie ma co się nad nim rozpisywać 😉

3. Zerg Rush

zergrush 7 ukrytych gier od GoogleJeżeli graliście w Starcraft to wiecie, że zerg rush to taka taktyka grania, w której grając jako Zergowie produkujemy jak największą ilość słabych jednostek i z ich pomocą roznosimy przeciwnika w strzępy – jak to mawia stare przysłowie „w kupie siła!”. Wpisując w wyszukiwarkę frazę zerg rush uruchomi się nam skrypt który będzie niszczył nam wyniki wyszukiwania. Naszym zadaniem jest „zaklikanie” nadlatujących literek z logo Google jak najszybciej !

4. Symulator Lotu (Google Earth)

scr 2830437 7 ukrytych gier od Google

Symulator lotu dostępny w aplikacji Google Earth umożliwia zwiedzanie trójwymiarowych map Google z kokpitu awionetki bądź myśliwca. O ile sama gra nie jest specjalnie ukryta (ten tryb uaktywniamy naciskając Ctl+A, bądź przez wybór z menu Narzędzia > Otwórz symulator lotu…) to już manewrowanie samolotem jest dość uciążliwe i dopiero po kilkunastu minutach nauczycie się lecieć w miarę prosto… Moim zdaniem programiści powinni uprościć sterowanie, gdyż przelot np. nad dokładnie odwzorowanym miastem które znamy to dość intensywne przeżycie.

4. Pac-Man

google pac man 7 ukrytych gier od Google

Google zaprezentowało swoją odsłonę Pac-Man’a 21 Maja 2010 roku, czyli dokładnie 30 lat po tym jak firma Namco wydała jej pierwszą odsłonę. Tę grę każdy kojarzy więc i tutaj ponownie nie będę się rozpisywał o mechanice tej gry. Jeżeli chcecie pograć w ten piękny klasyk wystarczy, że wpiszecie  pac man w wyszukiwarkę google.

5. Wąż (Snake)

snejkwaz 7 ukrytych gier od GoogleKolejny klasyk tym razem prosto z telefonów Noki 😉 Gra tradycyjnie polega na pożeraniu owoców i dbaniu o to, by nie ugryźć się we własny ogon 😉

Aby w nią zagrać po prostu wpisz frazę Wąż (bądź po angielsku: Snake) w wyszukiwarce Google.

6.   Atari Breakout

ataribreakout 7 ukrytych gier od GoogleBreakout jest to gra która powstała w 1972 roku, zaś jednym z jej autorów był sam Steve Jobs. Gra polega na manewrowaniu paletką tak, aby odbijająca się od niej piłeczka niszczyła wyżej umieszczone obiekty. Aby ją wypróbować po prostu przejdźcie do wyszukiwarki grafik Google i wpiszcie tytułowe Atari Breakout aby ją uruchomić.

7. T-Rex Run

Na zakończenie coś dla tych, którym tymczasowo odcięto dostęp do internetu. Przeglądarka Chrome wyświetla wtedy prostą grafikę przedstawiającą tyranozaura na pustyni.
trexrun 7 ukrytych gier od Google
Jeżeli wciśniecie spację, nasz milusiński zacznie biec w prawą stronę zaś my za pomocą spacji musimy przeskakiwać nad kaktusami i nadlatującymi pterodaktylami. Gra prosta, jednak bardzo grywalna i dynamiczna.

To by było na tyle na dzisiaj. W komentarzach możecie pisać  która z gier wam się podoba najbardziej, bądź dać namiar na więcej tego typu easter eggów.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Restartujemy Google Chrome z poziomu przeglądarki

Kabson

Pobieramy obszary Map Google do trybu offline

Kabson

Ukrywamy informację „Google Chrome wkrótce przestanie się aktualizować…” w Windows XP/Vista

Kabson

Wyłączamy timer-throttling w przeglądarce Chrome

Kabson

Pobieramy dowolny film za pomocą… wyszukiwarki Google

Kabson

Przywracamy klasyczny wygląd Chrome

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej