PC/WindowsPoradniki

Jak wyłączyć błyskawiczne blokowanie systemu (logo Win+L)

Windows umożliwia nam szybkie zablokowanie dostępu do komputera za pomocą kombinacji klawiszy logo win Jak wyłączyć błyskawiczne blokowanie systemu (logo Win+L)+L. Jest to dość przydatna funkcja systemu, gdyż umożliwia ochronę naszych danych w przypadku opuszczenia stanowiska – po prostu „arcyciekawska” persona bez podania naszego hasła nie jest w stanie w prosty sposób przejrzeć zawartości naszego PC.

O dziwo, jeden z maili który do mnie wysłaliście dotyczył właśnie wyłączenia funkcji blokowania systemu za pomocą klawiszy  logo win Jak wyłączyć błyskawiczne blokowanie systemu (logo Win+L)+L. No cóż… osobiście nie wiem, po co rezygnować z możliwości zablokowania systemu gdy np. idę do sklepu po piwo, ale skoro czytelnik tego bloga prosi 😉

Aby wyłączyć błyskawiczne blokowanie systemu  tradycyjnie musimy posłużyć się edytorem rejestru. Następnie przechodzimy pod klucz:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\

I, jeżeli nie znajdziemy w nim podklucza o nazwie System to musimy go utworzyć.

polieces system Jak wyłączyć błyskawiczne blokowanie systemu (logo Win+L)

Teraz w kluczu system tworzymy nową wartość DWORD (32 – bitowa) i nazywamy ją DisableLockWorkstation. Po jej utworzeniu nadajemy jej wartość 1 aby wyłączyć błyskawiczne blokowanie systemu za pomocą kombinacji klawiszy  logo win Jak wyłączyć błyskawiczne blokowanie systemu (logo Win+L)+L.

disablelokscreen Jak wyłączyć błyskawiczne blokowanie systemu (logo Win+L)

Aby zastosować zmiany nie musicie nawet ponownie uruchamiać komputera. Aby włączyć ponownie tę funkcję musicie skasować wartość DisableLockWorkstation bądź nadać jej wartość 0 (zero).

Tradycyjnie dla poradników bazujących na edycji rejestru w załączniku umieściłem gotowe pliki *.reg które aktywują/dezaktywują błyskawiczne blokowanie systemu.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 3 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Załączniki

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Usuwamy pliki thumbs.db z systemu Windows

Kabson

Usuwamy pozycję „Obiekty 3D” z widoku Ten komputer

Kabson

Tworzymy wolumin dublowany w Windows 10

Kabson

Co zrobić, aby system Windows zamykał się szybciej

Kabson

Bezpiecznie wymazujemy dane z dysku.

Kabson

Jak uniemożliwić odinstalowanie wtyczki w Google Chrome ?

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej