KonsolePoradniki

Monster Hunter World – droga do platyny

Witajcie w moim poradniku do Monster Hunter World. Na początku artykułu przyznam się bez bicia, że gry jeszcze nie ukończyłem w 100 procentach (ehh te korony..), jednak w grze spędziłem już ponad 150 godzin więc śmiało można uznać, że „coś tam” już o tym tytule wiem 😉

platinium Monster Hunter World  droga do platynyZdobywca Nowego Świata (Conqueror of the New World)

Aby zdobyć platynkę w tej grze będziecie musieli poświęcić coś ponad 250 godzin ze swojego życia ! Spowodowane to jest głównie za sprawą zbierania koron (o nich później) i coś mi się zdaje, że będzie to najrzadszy dzbanek w waszej kolekcji… o ile razem wytrwamy do końca 😉

bronze Monster Hunter World  droga do platynyWitaj w Nowym Świecie (Welcome to the New World)

Trofeum wpadnie gdy zabijemy Wielkiego Jargasa co odblokuje nam możliwość wykonywania zleceń dwugwiazdkowych. Jest to pierwszy potwór w grze którego będziemy musieli pokonać, więc nie da się tego pominąć.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyNic nie powstrzyma tej Komisji (Nothing Stops This Commission)

Musimy odblokować zlecenia o trzygwiazdkowym stopniu trudności. Wpadnie gdy wykonamy zlecenie na Pukei-Pukei.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyObrońca Astery (Defender of Astera)

Kolejne trofeum które wpadnie samo gdy odblokujemy czterogwiazdkowe zadania. Dokładniej po pokonaniu Anajanth’a – jest to pierwszy przeciwnik w grze który dosłownie da nam popalić 😉

bronze Monster Hunter World  droga do platynyW głąb (Into the Deep)

Trofeum wpadnie po zabiciu Legiany z zadania Legiana: wcielenie elegancji. Polecam używać Błyskowych strąków (czy jak one się nazywają po PL, ja gram z ang. napisami…) gdy monstrum jest w powietrzu – spowoduje to jej upadek na glebę, a my możemy jej zadać naprawdę olbrzymie obrażenia.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyŚmierć rodzi życie (Death Begets Life)

Trofeum związane z Zorahem Magnarosem. Wpadnie w trakcie przechodzenia gry.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyCesarzowa Pogórza (The Empress of the Highlands)

Trofeum wpadnie po ubiciu Rathiany z zadania Różowo mi. Odblokujecie w ten sposób zadania 7 – gwiazdkowe. Wystarczy „grać w grę” a samo wpadnie 😉

bronze Monster Hunter World  droga do platynyJeden pozostanie, jeden upadnie (One Shall Stand, One Shall Fall)

Kolejne trofeum które wpada w trakcie przechodzenia gry. Związane jest ono z pokonaniem Nergigante.

silver Monster Hunter World  droga do platynySzafirowa Gwiazda (The Sapphire Star)

Trofeum otrzymujemy po zabiciu ostatniego bossa w grze, więc jest nie do przeoczenia 😉

bronze Monster Hunter World  droga do platynyPojedziemy na łów (The Hunter’s Life for Me)

Trofeum wpadnie po wykonaniu 50 zadań opcjonalnych. Tych zadań jest grubo ponad 50 i w większości przypadków zlecane są nam przez mieszkańców Astery – wystarczy trochę pobiegać i rozglądać się za żółtymi wykrzyknikami które aktywują te zadania.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyDociekliwy umysł (An Inquisitive Mind)

Trofeum wpadnie po wykonaniu pierwszego śledztwa. Są to zadania które odblokowujemy zbierając ślady potworów/ubijając je i musimy je aktywować w Centrum Zasobów.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyWierny łowca (The Franchise Hunter)

Ding! usłyszymy po ukończeniu 50 śledztw. Jako, że te zadania to główny sposób na zdobywanie koron oraz materiałów do wytwarzania ekwipunku w drodze do platynki wykonacie ich znacznie więcej niż wymagane 50.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyWejdź na arenę (Step into the Arena)

Arena znajduje się w Centrum Zgromadzeń. Na Arenie odbywają się walki z jednym, bądź kilkoma przeciwnikami. W przeciwieństwie do standardowych zadań w grze arena narzuca nam ekwipunek (możemy wybrać z pięciu kombinacji) i w trakcie wykonywania zadań nie możemy wystrzelić flary SOS.  Trofeum wpadnie, gdy wygramy pierwszy taki pojedynek.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyTylko w górę (Nowhere to Go but Up)

Trofeum wpadnie po wykonaniu 50 zadań na arenie. Reszta uwag j/w.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyOsadnik w Nowym Świecie (New World Settler)

W trakcie zwiedzania świata gry natraficie na miejsca, w których możecie rozbić obóz. Aby to zrobić musicie odnaleźć lokację nadającą się na obóz i wykonać zadanie polegające na dostarczeniu odpowiednich przedmiotów w Centrum Zasobów. Zadania w Centrum Zasobów powinny odblokować się w trakcie grania online, więc nie przejmujcie się tym dzbankiem.

bronze Monster Hunter World  droga do platynySztuka kamuflażu (The Art of Camouflage)

Aby odblokować ten pucharek musimy uciec przed wzrokiem sfory Jargasów chowając się w zarośla. Trofeum związane jest z fabułą gry i wpadnie nam zaraz po jej rozpoczęciu.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyRybka połknęła haczyk (Angling for a Bite)

Trofeum wpadnie nam gdy złapiemy na wędkę naszą pierwszą rybę. Wędkę mamy zawsze w ekwipunku więc wystarczy znaleźć zbiornik wodny i pomoczyć trochę kija 😉

bronze Monster Hunter World  droga do platynyPycha! (Mmm, So Tasty!)

Trofeum wpadnie po przyrządzeniu dobrze wysmażonego stek. Rożen jest dostępny w ekwipunku, zaś surowe mięso zdobywamy zabijając małe potwory w grze. Naszym zadaniem jest zdjęcie przekąski z rożna zanim zamieni się w węgielek. Jest to prosta mini gra więc kilka prób i pucharek jest nasz.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyWielki do nieba… (The Bigger They Are…)

Kolejne proste trofeum do naszej kolekcji. Wystarczy dosiąść swojego pierwszego potwora i aby to zrobić musicie wyposażyć się w broń białą i znaleźć miejsce z którego możecie zeskoczyć na bestię. Zadanie to wymaga odrobiny wprawy oraz odpowiedniego timingu, jednak w trakcie grania takich szans będziecie mieli setki…

silver Monster Hunter World  droga do platynyŻywa skamielina (A Living Fossil)

Trochę irytujące trofeum. Aby wpadło musicie złapać rybę nazywaną „żywą skamieliną”. Petrykanta bo o nim mowa można sporadycznie spotkać w Gnijącej Dolinie. Przygotowałem filmik, który prezentuje lokalizację.

Jeżeli nie będzie go w tej lokacji, wróćcie do Astery i próbujcie do skutku. Petrykant pojawia się około raz na dwadzieścia prób…

silver Monster Hunter World  droga do platynyTulaski dla wszystkich (Snuggles for All)

(tutaj do zrobienia)

silver Monster Hunter World  droga do platynySzczecina dla wszystkich (Bristles for All)

(tutaj do zrobienia)

silver Monster Hunter World  droga do platynyJasne jak tęcza (Rainbow Bright)

Kolejny irytujący dzbanek. Musimy złapać w siatkę Herkudroma Pryzmatycznego. Robal pojawia się wyłącznie wieczorem/ nocą w Starodrzewie.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyZlecona robota (Commissioned Work)

Musisz zdobyć łącznie 100,000 punktów badawczych. Punkty zdobywamy śledząc potwory/wykonując zlecenia etc. Wydawać by się mogło, że uzbieranie 100K może stanowić problem ale uwierzcie mi, po 100 godzinach czasu gry wpadnie samo 😉

bronze Monster Hunter World  droga do platynyŁowca-burżuj (Bourgeois Hunter)

Trofeum odblokujemy gdy na naszym koncie pojawi się 1,000,000 kasy. Trofeum banalne do odblokowania. Po kilkudziesięciu godzinach grania sprzedajcie niepotrzebne wam już materiały do tworzenia przedmiotów.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyObrona nie do pokonania (Impregnable Defense)

Musisz stworzyć 5 bardzo rzadkich (8 poziom) elementów pancerza. Trofeum odblokujecie z automatu – mieszanie ekwipunku to podstawa w tej grze 😉

bronze Monster Hunter World  droga do platynyMoc jest wszystkim (Power is Everything)
 
Trofeum podobne do powyższego – musicie wykuć 5 bardzo rzadkich broni. Samo wpadnie, chociaż na niektóre materiały będziecie musieli trochę popolować.
 
bronze Monster Hunter World  droga do platynyElegancka chata (Movin’ On Up)
 
Opcja przeprowadzki do lepszej kwatery odblokuje się po drugim spotkaniu z Zorahem. Po prostu udajcie się do swojej kwatery i wybierzcie opcje przeprowadzki.
 
bronze Monster Hunter World  droga do platynyPierwsi przyjaciele (First Friends)
 
W trakcie rozgrywki spotkacie wałęsające się tu i ówdzie obce koleżkoty. Jeżeli podejdziemy do nich nasz koleżkot (bosh jakie tłumaczenie…) „pogada” z nim i trofek nam wpadnie.
 
bronze Monster Hunter World  droga do platynyNierozłączki (Bosom Buddies)
 
Naszego Palico (koleżkota) możemy wyposażyć w 6 rodzajów gadżetów. Zaraz na początku gry kotek posiada tylko jeden gadżet, dopiero po wykonywaniu zadań pobocznych dostajemy nowe. Nasz Palico „uczy” się wykorzystywać gadżety po prostu je wykorzystując. Gdy wbijecie 10 poziom doświadczenia w jednym z gadżetów, trofek wpadnie.
 
silver Monster Hunter World  droga do platynyDoktor potworologii (Monster Ph.D.)
 
Aby odblokować ten dzbanek musimy nabić maksymalny poziom badań każdemu potworowi w grze. Poziomy badań zwiększa się po prostu zbierając ślady i zabijając potwory. Aktualny poziomy badań możecie sprawdzić w osobistym notatniku i polecam się nie przejmować tym trofkiem – wpadnie sam podczas farmienia koron.
 
bronze Monster Hunter World  droga do platynyPolowanie z hartem (Temper Temper)
 
Zahartowane potwory to te z niebieską poświatą – są znacznie groźniejsze od swoich „zwykłych” odpowiedników więc radzę się odpowiednio przygotować przed walką. Trofek wpadnie gdy ubijemy pierwszego z nich.
 
silver Monster Hunter World  droga do platynyNiezłomny (Indomitable)
 
Trofek wpada po zabiciu piędziesięciu zahartowanych potworów. Wpadnie samo, gdyż z „niebieskich” wypadają materiały potrzebne do ulepszania naszej postaci i nijak tego nie pominiemy 😉
 
bronze Monster Hunter World  droga do platynyMiniaturowa korona (Miniature Crown)/silver Monster Hunter World  droga do platynyKolekcjoner miniaturowych koron (Miniature Crown Collector)/gold Monster Hunter World  droga do platynyMistrz miniaturowych koron (Miniature Crown Master)
 
Miniaturowe korony otrzymujemy gdy zabijemy bądź schwytamy potwora który rozmiarem jest mniejszy o ok. 25% od standardowych odmian. Trofki odblokujemy za zebranie pierwszej, dziesięciu i wszystkich miniaturowych koron. Uwaga: Xeno’jiiva oraz Zorah Magdaros nie są brane pod uwagę – te potwory występują zawsze w tych samych rozmiarach.
 
bronze Monster Hunter World  droga do platynyOgromna korona (Giant Crown)/silver Monster Hunter World  droga do platynyKolekcjoner ogromnych koron (Giant Crown Collector)/gold Monster Hunter World  droga do platynyMistrz ogromnych koron (Giant Crown Master)
 
Trofki podobne do poprzednich z tą różnicą, że musimy złapać/zabić potwory które są znacznie większe niż ich podstawowe wersje. Niestety, nie ma prostego sposobu na przyśpieszenie tego osobliwego zbieractwa. Po prostu musicie odpalać śledztwa i liczyć na sporo szczęścia, gdyż gra losuje wielkość potworów więc zdobycie obu koron może was kosztować od godziny czasu do… chyba nigdy !
Dla przykładu macie mój przypadek:
kuku anjanth Monster Hunter World  droga do platynyJak widzicie „dolosowanie” przeciwnika o odpowiedniej wielkości to tylko kwestia szczęścia.
 
bronze Monster Hunter World  droga do platynyAdept łapania (Capture Novice)
 
Jak nazwa sama wskazuje, musicie złapać swojego pierwszego potwora. Aby złapać potwora musicie posiadać środki usypiające oraz pułapkę. Ale to nie wszystko, potwora możemy złapać jedynie wtedy, gdy jest na skraju śmierci (obserwujcie mapę- jeżeli obok „ikonki” bestii będzie pokazywać się trupia czaszka to właśnie jest moment by przestać atakować). Wtedy rozstawiacie pułapkę i gdy potwór w nią wdepnie podbiegnijcie pod łeb i usypiacie milusińskiego.
 
silver Monster Hunter World  droga do platynySpec od łapania (Capture Pro)
 
Wpadnie po złapaniu 50 potworów. Jako, że za schwytanie żywcem dostajemy więcej doświadczenia oraz przedmiotów trofek wpadnie po kilku godzinach grania.
 
bronze Monster Hunter World  droga do platynyPogromca Starszych (Elderslayer)
 
Trofek wpadnie gdy zabijemy piędziesiąt Starszych Smoków. Są to Kirin (smok wyglądający jak koń…heheh), Kushala Daora, Nergigante, Teostra, Vaal Hazak oraz Xeno’Jiiva.
 
bronze Monster Hunter World  droga do platynyPogromca potworów (Monster Slayer)/silver Monster Hunter World  droga do platynyWierny łowca (The Franchise Hunter)
 
Oba dzbanki wpadną same z siebie w drodze do skompletowania złotych koron. Pierwsza z nich za 100 ubitych stworzeń drugi zaś za pół tysiąca.
 
bronze Monster Hunter World  droga do platynyPOMOCY! (HELP!)
 
Po prostu wystrzelcie flarę SOS w powietrze. Dostępna jest ona w ekwipunku i jej użycie spowoduje, że inni gracze dołączą do naszego zadania. Oczywiście aby trofeum wpadło musicie grać online.
 
bronze Monster Hunter World  droga do platynyWsparcie to ja (I Am the Reinforcements)
 
Musicie dziesięć razy pomóc innym graczom w ukończeniu zadania. Po prostu podejdźcie pod tablicę zadań i korzystając z opcji dołącz do misji SOS.
 
bronze Monster Hunter World  droga do platynyZjednoczeni łowcy (Hunters United)
 
Banał wpadający po tym, jak wykonacie pierwszą misję grając online.
 
bronze Monster Hunter World  droga do platynyWiecznie zjednoczeni łowcy (Hunters United Forever)
 
Trofeum wpadnie po ukończeniu 100 misji online.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyGłoszenie słowa (Spreading the Word)

Musisz zebrać 50 kart gildii. Trofeum samo wpadnie, gracze online ochoczo je rozdają i nie zdarzy się, że codziennie nie zgarniecie kilku(nastu) sztuk. Po prostu musicie je tylko odbierać, a robi się to z menu opcji.

bronze Monster Hunter World  droga do platynyUznany łowca (Established Hunter)

Dzbanek wpadnie do kolekcji gdy wbijemy setny poziom łowcy.

Uwaga – poradnik jest ukończony w ok. 90% – brakuje w nim opisu kilku trofek – nakręcę materiały video to to poprawię. No i popoprawiam literówki 😉

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Przenosimy cache Chrome do ramdysku

Kabson

Dezaktywujemy przeglądarkę Edge w systemie Windows 10

Kabson

Far Cry: Primal – droga do platyny.

Kabson

Analizujemy folder WinSXS i usuwamy z niego zbędne elementy

Kabson

Tworzymy zaszyfrowany wolumin w systemie Windows

Kabson

Masowa konwersja RAR oraz 7Zip do zip

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej