PoradnikiPC/Windows

Automatycznie przełączamy jasny/ciemny styl aplikacji w zależności od pory dnia

Jak z pewnością już wiecie, system Windows 10 posiada dwa tryby dla aplikacji: jasny i ciemny. Dzisiaj sprzedaję wam patent w jaki sposób automatycznie przełączać się pomiędzy tymi trybami w zależności od pory dnia. Jest to niezwykle wygodne gdy często (i gęsto…) przesiadujemy po nocach przy komputerze a nie chcemy “walić” po sobie jasnym stylem systemu.

Jak to jednak w M$ bywa, oba tryby nie zostały (jeszcze…) wprowadzone do całości środowiska i działa w kilku aplikacjach typu ustawienia systemowe, kalkulator, sklep i kilka innych. No cóż, może do czasu wydania Windows 20 doczekamy się zaimplementowania tego “fejczeru” do całości systemu.

Aby ułatwić wam zadanie przygotowałem dwa pliki *.xml oszczędzając wam niepotrzebnego klikania 😉 Zatem pobierzcie archiwum z załącznika, rozpakujcie je i zaczynamy.

Ten poradnik wykorzystuje harmonogram zadań oraz informacje zawarte w tym poradniku zatem nie będę się rozpisywał, co jak i dlaczego 😉

Zatem naciskamy logo win+R i w poleceniu Uruchamianie wklepujemy taskschd.msc. W ten sposób uruchomimy Harmonogram zadań.

Klikamy na Importuj zadanie:

harmonogram importuj zadanie

I wybieramy plik Włącz tryb nocny.xml. Wyskoczy nam nowe okienko w którym klikamy na zakładkę Wyzwalacze, następnie na jedyny dostępny wyzwalacz (Każdego dnia o godzinie 20.00) i w razie potrzeby zmieniamy godzinę przestawiania systemu w tryb nocny (w razie potrzeby) :

harmonogram godzinaDokładnie tak samo postępujemy z drugim zadaniem, czyli wyłączeniem trybu nocnego – Wyłącz tryb nocny.xml.

Gotowe, jeżeli wszystko poszło ok (a raczej inaczej być nie może…) nasz system automatycznie będzie przestawiał te dwa tryby o określonych przez nas porach.

Traktujcie ten poradnik jako prostą instrukcję w jaki sposób można wykorzystać Harmonogram Zadań systemu Windows. Nie jest to jedyne “błyskotliwe” wykorzystanie tego typu automatyzacji – może kiedyś przedstawię wam w jaki sposób robić automatyczne kopie zapasowe przeglądarek itp.

Dziękuję za uwagę. Do następnego poradnika 😉

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Załączniki

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Linki symboliczne w systemie Windows

Kabson

Podłączamy pamięci USB w trybie tylko do odczytu

Kabson

GWX F*ck*r – Zapowiedź

Kabson

Tworzymy kopię zapasową systemu Windows

Kabson

Wyświetlamy kompletną listę zainstalowanych aplikacji w Windows 10

Kabson

TENxPrivacy – prosta metoda na wyłączenie szpiegowania w Windows 10

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej