PC/WindowsPoradniki

Automatycznie przełączamy jasny/ciemny styl aplikacji w zależności od pory dnia

Jak z pewnością już wiecie, system Windows 10 posiada dwa tryby dla aplikacji: jasny i ciemny. Dzisiaj sprzedaję wam patent w jaki sposób automatycznie przełączać się pomiędzy tymi trybami w zależności od pory dnia. Jest to niezwykle wygodne gdy często (i gęsto…) przesiadujemy po nocach przy komputerze a nie chcemy „walić” po sobie jasnym stylem systemu.

Jak to jednak w M$ bywa, oba tryby nie zostały (jeszcze…) wprowadzone do całości środowiska i działa w kilku aplikacjach typu ustawienia systemowe, kalkulator, sklep i kilka innych. No cóż, może do czasu wydania Windows 20 doczekamy się zaimplementowania tego „fejczeru” do całości systemu.

Aby ułatwić wam zadanie przygotowałem dwa pliki *.xml oszczędzając wam niepotrzebnego klikania 😉 Zatem pobierzcie archiwum z załącznika, rozpakujcie je i zaczynamy.

Ten poradnik wykorzystuje harmonogram zadań oraz informacje zawarte w tym poradniku zatem nie będę się rozpisywał, co jak i dlaczego 😉

Zatem naciskamy logo win Automatycznie przełączamy jasny/ciemny styl aplikacji w zależności od pory dnia+R i w poleceniu Uruchamianie wklepujemy taskschd.msc. W ten sposób uruchomimy Harmonogram zadań.

Klikamy na Importuj zadanie:

harmonogram importuj zadanie Automatycznie przełączamy jasny/ciemny styl aplikacji w zależności od pory dnia

I wybieramy plik Włącz tryb nocny.xml. Wyskoczy nam nowe okienko w którym klikamy na zakładkę Wyzwalacze, następnie na jedyny dostępny wyzwalacz (Każdego dnia o godzinie 20.00) i w razie potrzeby zmieniamy godzinę przestawiania systemu w tryb nocny (w razie potrzeby) :

harmonogram godzina Automatycznie przełączamy jasny/ciemny styl aplikacji w zależności od pory dniaDokładnie tak samo postępujemy z drugim zadaniem, czyli wyłączeniem trybu nocnego – Wyłącz tryb nocny.xml.

Gotowe, jeżeli wszystko poszło ok (a raczej inaczej być nie może…) nasz system automatycznie będzie przestawiał te dwa tryby o określonych przez nas porach.

Traktujcie ten poradnik jako prostą instrukcję w jaki sposób można wykorzystać Harmonogram Zadań systemu Windows. Nie jest to jedyne „błyskotliwe” wykorzystanie tego typu automatyzacji – może kiedyś przedstawię wam w jaki sposób robić automatyczne kopie zapasowe przeglądarek itp.

Dziękuję za uwagę. Do następnego poradnika 😉

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Załączniki

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak przenieść system Windows na większy dysk ?

Kabson

Kompresujemy system Windows 10 aby zaoszczędzić miejsce na dysku.

Kabson

Jak przypiąć folder do paska zadań w Windows 10

Kabson

Wyłączamy bądź kompletnie usuwamy aplikacje ze sklepu Microsoftu.

Kabson

Dobra alternatywa dla zalukaj.tv – Popcorn Time

Kabson

Wyłączamy aplikacje działające w tle w Windows 10

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej