PoradnikiPC/Windows

Automatycznie przełączamy jasny/ciemny styl aplikacji w zależności od pory dnia

Jak z pewnością już wiecie, system Windows 10 posiada dwa tryby dla aplikacji: jasny i ciemny. Dzisiaj sprzedaję wam patent w jaki sposób automatycznie przełączać się pomiędzy tymi trybami w zależności od pory dnia. Jest to niezwykle wygodne gdy często (i gęsto…) przesiadujemy po nocach przy komputerze a nie chcemy “walić” po sobie jasnym stylem systemu.

Jak to jednak w M$ bywa, oba tryby nie zostały (jeszcze…) wprowadzone do całości środowiska i działa w kilku aplikacjach typu ustawienia systemowe, kalkulator, sklep i kilka innych. No cóż, może do czasu wydania Windows 20 doczekamy się zaimplementowania tego “fejczeru” do całości systemu.

Aby ułatwić wam zadanie przygotowałem dwa pliki *.xml oszczędzając wam niepotrzebnego klikania 😉 Zatem pobierzcie archiwum z załącznika, rozpakujcie je i zaczynamy.

Ten poradnik wykorzystuje harmonogram zadań oraz informacje zawarte w tym poradniku zatem nie będę się rozpisywał, co jak i dlaczego 😉

Zatem naciskamy logo win+R i w poleceniu Uruchamianie wklepujemy taskschd.msc. W ten sposób uruchomimy Harmonogram zadań.

Klikamy na Importuj zadanie:

harmonogram importuj zadanie

I wybieramy plik Włącz tryb nocny.xml. Wyskoczy nam nowe okienko w którym klikamy na zakładkę Wyzwalacze, następnie na jedyny dostępny wyzwalacz (Każdego dnia o godzinie 20.00) i w razie potrzeby zmieniamy godzinę przestawiania systemu w tryb nocny (w razie potrzeby) :

harmonogram godzinaDokładnie tak samo postępujemy z drugim zadaniem, czyli wyłączeniem trybu nocnego – Wyłącz tryb nocny.xml.

Gotowe, jeżeli wszystko poszło ok (a raczej inaczej być nie może…) nasz system automatycznie będzie przestawiał te dwa tryby o określonych przez nas porach.

Traktujcie ten poradnik jako prostą instrukcję w jaki sposób można wykorzystać Harmonogram Zadań systemu Windows. Nie jest to jedyne “błyskotliwe” wykorzystanie tego typu automatyzacji – może kiedyś przedstawię wam w jaki sposób robić automatyczne kopie zapasowe przeglądarek itp.

Dziękuję za uwagę. Do następnego poradnika 😉

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Załączniki

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Używamy winget do pobierania, aktualizowania i usuwania aplikacji w Windows

Kabson

Instalacja systemu Windows na nośniku zewnętrznym.

Kabson

Klonujemy bootowalny dysk USB

Kabson

Kasujemy plik wymiany podczas zamykania systemu

Kabson

Tworzymy skrót do aplikacji pomijający kontrolę konta użytkownika.

Kabson

Sprawdzamy czy nasza karta pamięci jest oryginalna.

Kabson

2 komentarze

Avatar
Cinek 8 października 2023 at 17:42

Hm u mnie jest coś nie tak. W poradniku nie ma nic o zmianie domyślnego użytkownika bo domyślny to jakiś ciąg znaków i nie mogę edytować zadania. 2. Automatyczna zmiana nie działa nie wiem czemu. Ręczna tak. No chyba że to wina tego że te 2 pliki usunąłem a one muszą być 😀

Odpowiedz
Kabson
Kabson 27 października 2023 at 16:35

Jak znajdę czas to to przetestuję raz jeszcze. Możliwe, że któraś z aktualizacji coś popsuła.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.