Tworzymy kopię zapasową sterowników w Windows

Czasy w których sterowniki w Windowsach „gryzły się” i powodowały niestabilność systemu powodując nawet słynne niebieskie ekrany śmierci minęły bezpowrotnie, jednak nawet przy korzystaniu z Windows 10 niekiedy zachodzi potrzeba stworzenia kopii zapasowej sterowników.

Po prostu czasami posiadamy tak nietypową konfigurację sprzętową, że odnalezienie odpowiednich sterowników potrafi zająć nam cały dzień. I to pod warunkiem, że posiadamy „jakąś tam” podstawową wiedzę techniczną. Dzisiaj pokażę wam prostą metodę na stworzenie backupu sterowników z pomocą narzędzia DISM (Deployment Image Servicing and Management).

Używam jej osobiście podczas reinstalacji systemów operacyjnych u klientów dzięki czemu już nie raz nie nabawiłem się kolejnych siwych włosów gdy okazywało się, że DriverPack Solution po prostu nie mógł odnaleść potrzebnych mi driverów.

Aby nie przeciągać (jak wspomniałem, stworzenie kopii zapasowej sterowników jest niezwykle banalne) uruchamiamy wiersz polecenia jako administrator i w pierwszej kolejności tworzymy folder do którego wyeksportujemy sterowniki:

md c:\backup_sterownikow

backup sterownikow Tworzymy kopię zapasową sterowników w Windows

Utworzymy w ten sposób folder na dysku systemowym nazywający się backup_sterownikow. Nic specjalnego 😉

Teraz musimy nakazać DISM wykonać kopię zapasową sterowników do w/w lokalizacji. W tym celu wklepujemy 

dism /online /export-driver /destination:C:\backup_sterownikow

backup sterownikow dism Tworzymy kopię zapasową sterowników w Windows

W ten sposób stworzyliśmy kopię zapasową sterowników.

Warto zauważyć, że DISM nie tworzy nam paczek zawierających instalator sterowników i gdy zajdzie potrzeba ich przywrócenia musimy to zrobić ręcznie. W tym celu uruchamiamy menadżer urządzeń (devmgmt.msc) wybieramy prawo klikiem urządzenie któremu chcemy zainstalować sterownik i wybieramy Aktualizuj sterownik.

Następnie wybieramy pozycję „Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika” i wskazujemy nasz folder zawierający kopię naszych sterowników.

Cały dalszy proces (znalezienie właściwego drivera i jego instalacja) Windows przeprowadzi automatycznie.

Oczywiście nie jest to jedyna znana mi metoda na stworzenie kopi zapasowych sterowników, można np. posłużyć się aplikacją Duble Driver jednak moim zdaniem przedstawiona wyżej metoda sprawdza się znacznie lepiej (i zawsze warto się czegoś nauczyć)

Czytaj także:  Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Firefox Quantum

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 3.3 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Może cię zainteresować:
Szybki i niezawodny sposób na wyłączenie sprawdzania podpisów cyfrowych sterownika
lazy placeholder Tworzymy kopię zapasową sterowników w Windows

Począwszy od Windows 8 64 bitowe systemy Windows wymuszają na nas instalacje sterowników podpisanych cyfrowo przez Microsoft. Moim zdaniem jest to bardzo Więcej...

De-instalujemy sterowniki USB urządzeń przenośnych.
lazy placeholder Tworzymy kopię zapasową sterowników w Windows

W obecnych czasach port Universal Serial Bus jest chyba najczęściej wykorzystywanym "gniazdkiem" w wielu komputerach. To dzięki niemu podłączamy klawiaturę, mysz, Więcej...

Jak przenieść SMS z jednego telefonu na drugi
lazy placeholder Tworzymy kopię zapasową sterowników w Windows

Dzisiaj zaprezentuję wam bardzo prosty patent na przeniesienie wiadomości SMS ze starego telefonu na nowy. Osobiście nie wiem po co Więcej...

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Read More

01xbet.club

- Mobilbahis Giriş -

Bets10 sorunsuz giriş

- Dumanbet Giriş