PC/Windows Poradniki

Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome

Dzisiaj zaprezentuję wam bardzo prosty, jednak czasami przydatny trick czyli eksport zapamiętanych loginów i haseł z przeglądarki Google Chrome.

Osobiście nie wiem po co to robić (używam LastPass jako menadżera haseł w niemal każdej używanej przeze mnie przeglądarce) no ale jak ktoś chce… to nie ma problemu 😉

Tak samo jak w przypadku podobnego poradnika dotyczącego przeglądarki Firefox przypominam, że trzymanie swoich danych w postaci prostego pliku tekstowego nie jest za bardzo mądre, gdyż bez problemów odczyta go każda niepowołana do tego osoba. Ponadto jeżeli korzystacie z dobrodziejstw Google Smart Lock to odwiedzając to miejsce w sieci możecie bezproblemowo podejrzeć oraz edytować wszystkie zebrane przez was hasła.

Zatem skoro już was trochę postraszyłem, doinformowałem i mimo tego nadal chcecie to zrobić – to do dzieła !

Aby wyeksportować zapamiętane przez Google Chrome dane logowania musimy wejść w ustawienia przeglądarki, rozwinąć opcje zaawansowane a następnie kliknąć w Zarządzaj hasłami:

chrome eksport hasel Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome
Teraz musicie kliknąć w te trzy kropeczki przy pozycji Zapisane hasła

zapisane hasla chrome Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome
Zmienią się one w przycisk Eksportuj hasła który oczywiście, również klikamy.

Chrome wyskoczy nam z monitem, że to co chcecie zrobić nie jest szczególnie mądre (zresztą pisałem o tym kilka linijek tekstu wcześniej).

chrome eksport hase potwierdzeniel Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome

Jeżeli jednak nadal chcecie to zrobić to klikacie w odpowiedni przycisk i… Google Chrome, a właściwie Zabezpieczenia systemu Windows po raz kolejny utrudnią nam to zadanie wyświetlając monit z prośbą o wpisanie hasła użytkownika systemu:

systemzabezpieczenwindows Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome
Po wpisaniu prawidłowego hasła bezproblemowo już wyeksportujecie swoje dane do pliku *.csv (proponowana przez przeglądarkę nazwa pliku to Hasła w Chrome.csv, jednak jego nazwę możecie dowolnie zmienić.)

Plik *.csv możecie otworzyć nawet notatnikiem, jednak ja polecam wykorzystać Arkusze Google bądź dowolnym pakietem biurowym (na screenie poniżej darmowy LibreOffice Calc)

eksport calc Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome
Jak widzicie eksport danych logowania w Chrome jest banalny do wykonania, jednak nie zliczę już maili z prośbami „a może byś napisał taki poradnik bo nie wiem jak to zrobić” ;-P

Jako informatyk-pasjonata czasami „łapię się” na tym, że sprawy dla mnie oczywiste nie są takimi dla zwykłych użytkowników komputerów. Ale to właśnie dzięki temu mam dodatkowy zarobek 😉

Na zakończenie przypominam, że napisałem już poradnik jak odzyskać hasła z popularnych przeglądarek internetowych który również świetnie poradzi sobie z zapisem danych logowania do pliku, jednak będziecie potrzebować do tego dodatkowych programów.

Czytaj także:  Odzyskujemy hasła z popularnych przeglądarek intenetowych

Dziękuję za uwagę.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 3.3 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Uaktywniamy ukryty easter egg z okazji Dnia Niepodległości w Google

Kabson

Jak oglądać zwierzęta w AR za pomocą wyszukiwarki Google

Kabson

Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie Windows

Kabson

Jak wyeksportować hasła z LastPass do przeglądarki Chrome/Firefox ?

Kabson

Rozwiązujemy problem z DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET w Google Chrome

Kabson

Sprawdzamy jak Google Chrome będzie wyglądać na Androidzie za kilka miesięcy

Kabson

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej