PC/Windows Poradniki

Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome

Dzisiaj zaprezentuję wam bardzo prosty, jednak czasami przydatny trick czyli eksport zapamiętanych loginów i haseł z przeglądarki Google Chrome.

Osobiście nie wiem po co to robić (używam LastPass jako menadżera haseł w niemal każdej używanej przeze mnie przeglądarce) no ale jak ktoś chce… to nie ma problemu 😉

Tak samo jak w przypadku podobnego poradnika dotyczącego przeglądarki Firefox przypominam, że trzymanie swoich danych w postaci prostego pliku tekstowego nie jest za bardzo mądre, gdyż bez problemów odczyta go każda niepowołana do tego osoba. Ponadto jeżeli korzystacie z dobrodziejstw Google Smart Lock to odwiedzając to miejsce w sieci możecie bezproblemowo podejrzeć oraz edytować wszystkie zebrane przez was hasła.

Zatem skoro już was trochę postraszyłem, doinformowałem i mimo tego nadal chcecie to zrobić – to do dzieła !

Aby wyeksportować zapamiętane przez Google Chrome dane logowania musimy wejść w ustawienia przeglądarki, rozwinąć opcje zaawansowane a następnie kliknąć w Zarządzaj hasłami:

chrome eksport hasel Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome
Teraz musicie kliknąć w te trzy kropeczki przy pozycji Zapisane hasła

zapisane hasla chrome Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome
Zmienią się one w przycisk Eksportuj hasła który oczywiście, również klikamy.

Chrome wyskoczy nam z monitem, że to co chcecie zrobić nie jest szczególnie mądre (zresztą pisałem o tym kilka linijek tekstu wcześniej).

chrome eksport hase potwierdzeniel Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome

Jeżeli jednak nadal chcecie to zrobić to klikacie w odpowiedni przycisk i… Google Chrome, a właściwie Zabezpieczenia systemu Windows po raz kolejny utrudnią nam to zadanie wyświetlając monit z prośbą o wpisanie hasła użytkownika systemu:

systemzabezpieczenwindows Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome
Po wpisaniu prawidłowego hasła bezproblemowo już wyeksportujecie swoje dane do pliku *.csv (proponowana przez przeglądarkę nazwa pliku to Hasła w Chrome.csv, jednak jego nazwę możecie dowolnie zmienić.)

Plik *.csv możecie otworzyć nawet notatnikiem, jednak ja polecam wykorzystać Arkusze Google bądź dowolnym pakietem biurowym (na screenie poniżej darmowy LibreOffice Calc)

eksport calc Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome
Jak widzicie eksport danych logowania w Chrome jest banalny do wykonania, jednak nie zliczę już maili z prośbami „a może byś napisał taki poradnik bo nie wiem jak to zrobić” ;-P

Jako informatyk-pasjonata czasami „łapię się” na tym, że sprawy dla mnie oczywiste nie są takimi dla zwykłych użytkowników komputerów. Ale to właśnie dzięki temu mam dodatkowy zarobek 😉

Na zakończenie przypominam, że napisałem już poradnik jak odzyskać hasła z popularnych przeglądarek internetowych który również świetnie poradzi sobie z zapisem danych logowania do pliku, jednak będziecie potrzebować do tego dodatkowych programów.

Czytaj także:  Wyłączamy timer-throttling w przeglądarce Chrome

Dziękuję za uwagę.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 3,3 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak dodać loginy/hasła do menadżera haseł w Firefox.

Kabson

Pobieramy obszary Map Google do trybu offline

Kabson

12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać

Kabson

Jak zlokalizować i usunąć zasobożerne rozszerzenia w Google Chrome (i jej podobnych)

Kabson

Restartujemy Google Chrome z poziomu przeglądarki

Kabson

Jak oszukać w grze T-Rex Run w Google Chrome

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej