PoradnikiPC/Windows

Jak dodać i zastosować niestandardowe kompozycje do Windows 10

Jak z pewnością wiecie (albo i nie) jestem wielkim fanem dostosowywania wszystkiego “pod siebie” i dobrze pamiętam czasy, gdy na Windows XP królował u mnie WindowsBlinds (czy program podobny do niego – generalnie chodzi mi o to, że zmieniał wygląd “ikspeka” nie do poznania)

Latka lecą, zamiast XP mamy już Windows 10 w którym Microsoft dość mocno ograniczył możliwości zmiany wyglądu tego systemu. Tak wiem, że ze strony Microsoftu możecie bezproblemowo pobrać i zainstalować nowe kompozycje pulpitu, jednak nijak mają się do tego co tworzą prawdziwi artyści:

Niestety polityka M$ z powodów bezpieczeństwa uniemożliwia zastosowanie w/w styli bez modyfikowania plików systemu. I mógłbym teraz kolejny raz “popsioczyć” na Microsoft, że przegina ale… może się zdarzyć, że niestandardowy styl dosłownie “wywali” wam poprawnie działający system w kosmos, więc przed rozpoczęciem zabawy ze zmiana wyglądu systemu zalecam wykonanie kopi zapasowej systemu. Stworzenie punktu przywracania prawdopodobnie wam nie pomoże, gdy Windows zacznie odpierdzielać dzikie harce z powodu niedopracowanego bądź niekompatybilnego stylu.

Gdy już was trochę postraszyłem i jednak nie boicie się swoją Winzgrozę to zaczynamy !

Pobieramy UltraUXThemePatcher, a następnie go instalujemy i pozwalamy my zmodyfikować pliki:


Po modyfikacji plików koniecznie musimy uruchomić system ponownie.
Teraz musimy pobrać archiwum ze stylem, polecam przekopać DeviantArt – jest ich tam naprawdę mnóstwo i większość z nich jest naprawdę świetnie wykonana.

Jeżeli po wypakowaniu stylu jego rozszerzeniem będzie *.deskthemepack (plik pakietu kompozycji systemu Windows) jak na przykład kompozycja Windows 10 Dark Sudo Theme wystarczy wykonać dwuklik, aby Windows automatycznie dodał i zastosował ten styl.

Jeżeli jednak rozszerzenie kompozycji to *.theme (plik kompozycji systemu Windows) jak np. GreyEveTheme to musicie go ręcznie skopiować do folderu:

C:/Windows/Resources/Themes

A następnie wciskamy logo win+R i w poleceniu uruchom wpisujemy:

ms-settings:themes

Co w prosty sposób przeniesie nas do odpowiedniego panelu ustawień Windows:

windows kompozycje
I po prostu wybieramy interesującą nas kompozycję z listy.

Dla fanów customizacji przypominam,że kilka tygodni temu popełniłem podobny poradnik do tego – czyli jak upodobnić Windows 10 do Windowsa XP.

To by było na tyle. Dziękuję za uwagę i naprawdę przepraszam, że ostatnio nie dzieje się tutaj za dużo ale… mamy wakacje 😉

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

ClassicUI

Kabson

Usuwamy wybrane zakładki z właściwości plików i folderów.

Kabson

Pozbywamy się ikonki ze skompresowanych plików i folderów w Windows 10

Kabson

Tworzymy kopię zapasową menu start w Windows 10

Kabson

Tworzymy skróty do ustawień systemu Windows 10

Kabson

Pozbywamy się bloatware z systemu Windows 10

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej