PoradnikiPC/Windows

Wysyłamy SMS za pomocą przeglądarki

Dzisiaj zaprezentuję Wam prosty sposób na wysyłanie SMS przez komputer za pomocą aplikacji “Wiadomości” od Google. Jako, że jednak nie lubię powtarzać po raz setny tego co możecie znaleźć w sieci to jako “bonus” chcę sprzedać wam patent na prosty “komunikator SMS” w przeglądarce.

Google już jakoś czas temu udostępniło nam możliwość wysyłania SMS’ów z poziomu przeglądarki z pomocą proponowanej przez tego giganta apki “Wiadomości” i niestety tylko dzięki niej. Nie zrozumcie mnie źle, proponowany przez producenta program do wysyłania SMS’ów nie jest zły sam w sobie, jednak producenci telefonów zastępują domyślną apkę od Google swoim własnym autorskim rozwiązaniem – które nie raz posiadają większą funkcjonalność niż rozwiązanie od Google.

Osobiście od lat do wysyłania wiadomości SMS wykorzystywałem darmową i świetną apkę Textra która posiada naprawdę wiele możliwości konfiguracyjnych, jednak z powodu ciągłego rozpraszania się telefonem podczas pracy przy komputerze musiałem znaleźć jakiś sposób na wyświetlanie i odpowiadanie na SMS z poziomu mojego PC. Zerkanie na telefon dosłownie co kilka(naście) minut skutecznie potrafi odciągnąć od pracy 😉

Zdaję sobie sprawę, że istnieją takie aplikacje jak Pushbullet oraz AirDroid a nawet sam Microsoft coś kombinuje w tej kwestii ale… preferuję znacznie prostsze rozwiązania nie wymagające od nas zaśmiecania systemu czymkolwiek 🙂

Zatem jeżeli jesteście pogodzić się ze stratą swojej ulubionej apki do wysyłania wiadomości SMS i chcecie wysyłać SMS z komputera przechodzicie do sklepu Play i pobieracie Wiadomości na Androida:Bez nazwy 1Teraz przechodzicie pod adres https://messages.android.com/ (na PC)

Następnie w aplikacji Wiadomości klikamy na trzy kropki znajdujące się po prawej stronie ekrany i wybieramy Wiadomości w przeglądarce:

Screenshot 20180915 151050 Messages
Otworzy to nam prosty kreator, w którym musimy zeskanować kod QR wyświetlany na naszym monitorze:2018 09 15 15 18 27 0 00 11 037

I to właściwie wszystko. Po prawidłowym zeskanowaniu kodu będziemy mogli wysyłać wiadomości SMS przez przeglądarkę, co wygląda bliźniaczo podobnie do aplikacji Messenger otwieranej w przeglądarce.

Bez nazwy 1 1
Laikom przypominam, że nie wysyłacie tych SMS “za darmo” tylko wciąż korzystacie ze swojego abonamentu. Webaplikacja synchronizuje kontakty oraz SMS dostępne w naszym telefonie, zatem wszystkie nasze “wypociny” wystukane na komputerze zostaną zapisane również w naszym telefonie.

Na zakończenie chciałbym wam jeszcze zaprezentować całkiem użyteczne rozszerzenie do Google Chrome, a mianowicie Web for Android Messages. Jest to rozszerzenie, które dość dużym uproszczeniu zmienia webaplikację na jej wersję “okienkową”:

2018 09 15 16h10 05

Jest to moim zdaniem znacznie wygodniejsze rozwiązanie, niż ciągłe przełączanie się pomiędzy kartami przeglądarki. Rozszerzenie Web for Android Messages potrafi również obsługiwać Facebook Messenger, zatem jest to idealna metoda na komunikację miedzy nami a naszymi znajomymi.

To by było na tyle w tym temacie. Wiem, że sam artykuł jest dość chaotycznie napisany jednak “wylizuje” się z poważnej awarii sprzętu, więc…

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Najprostszy sposób na udostępnienie pulpitu Windowsa na telefonie z Androidem

Kabson

Jak zmodyfikować powiadomienia w telefonie z Androidem

Kabson

Angry Birds 2 – poradnik cheatera (Gameguardian)

Kabson

Uniemożliwiamy automatyczną aktualizację dla aplikacji w Sklepie Play (metoda bez PC)

Kabson

Dodajemy prosty menadżer okien do Androida

Kabson

Usuwamy niechciane aplikacje z Androida

Kabson

1 komentarz

iPOD
iPOD 4 października 2018 at 05:10

A teraz mamy już bezpośrednie połączenie WinX z Andkiem i stosowną apkę do tego

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.