GSMPoradniki

Jak zmienić ikonę oraz nazwę aplikacji w Androidzie

Dzisiaj przedstawiam Wam banalny sposób na zmianę nazwy oraz ikony aplikacji na Androidzie. Nie wiem dlaczego niemal żaden stockowy launcher na androida nie umożliwia nam tak prostej czynności ale dla chcącego…

Ten poradnik traktujecie jako ciekawostkę, gdyż po pierwsze to prawdziwy “banał” a po drugie jest wstępem do czegoś o czym napiszę w niedalekiej przyszłości – a dokładniej jak wykonać klon aplikacji 😉

Aby zmodyfikować ikonę apki będziemy potrzebować kilku programów:

  • Aplikacji w postaci paczki *.apk. Wybrany program do modyfikacji pobierzecie z np. APKMirror.
  • Programu APK Icon Editor.
  • Środowiska Java.
  • Oraz oczywiście nowych ikonek w formacie *.png. W tym poradniku umieściłem kilka linków do witryn z takimi zasobami. Najlepiej, aby były w rozdzielczości 256×256 pikseli. Jest to trochę za dużo jak na nasze potrzeby, ale  wg.mnie najładniej się je skaluje.

Po przygotowaniu wszystkich niezbędnych aplikacji uruchamiamy APK Icon Editor i metodą “przeciągnij i upuść” przenosimy plik *.apk nad okno programu. Na potrzeby tego artykułu posłużyłem się Youtube Vanced,czyli zmodyfikowanym Youtube bez reklam o którym już kiedyś pisałem a nie podoba mi się jego standardowa ikonka.

Po udanym rozpakowaniu paczki naszym oczom pojawi się widok:

2018 11 01 08h49 45

Niestety czasem zdarza się, że ten program nie potrafi rozpakować instalki i nic z tym nie zrobimy. W chwili obecnej szukam rozwiązania tego problemu i jak je znajdę z pewnością nie omieszkam się dodać tych informacji do tego artykułu.

W zakładce “Icons” mamy podgląd ikonek dla kilku rozdzielczości, klikamy PPM na i wybieramy Replace Icon:

Zrzut ekranu 15

Wybierając naszą nową ikonkę w formacie *.png. APK Icon Editor jest dość prostym programem, jednak jeżeli zajdzie potrzeba program zaproponuje automatyczne przeskalowanie naszej ikony:

2018 11 01 09h00 49
W ten sposób zmieniamy ikonkę dla każdej dostępnej rozdzielczości. 

Pozostało nam zmienić nazwę aplikacji, przechodzimy do zakładki “Translations” odnajdujemy Polski i dwuklikiem zmieniamy jego nazwę:

2018 11 01 09h06 20
Teraz wystarczy kliknąć w przycisk Pack APK i podać ścieżkę do naszego moda. APK Icon Editor przepakuje naszą zmodyfikowaną apkę. Teraz wystarczy przenieść ją do naszego telefonu i zainstalować. 

Jeżeli wszystko poszło OK w naszym launcherze pojawi się nasza zmodyfikowana aplikacja:

Screenshot jutub
To by było na tyle. 

Znacznie prostszą metodą na zmianę ikonki oraz nazwy aplikacji na androidzie jest użytkowanie launchera który to umożliwia. Osobiście polecam Nova Luncher – jest niezwykle szybki i stabilny. Użytkowałem ją na kilku moich telefonach i raczej jeszcze dużo czasu upłynie, aż znajdę dla niej godnego konkurenta.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Gramy w gry z Segi Genesis na Androidzie/iOS bez emulatorów !

Kabson

Przenosimy aplikacje na zewnętrzną kartę pamięci.

Kabson

Klonujemy aplikację na Androidzie

Kabson

Uruchamiamy aplikacje z Androida na naszym PC

Kabson

Jak zmodyfikować powiadomienia w telefonie z Androidem

Kabson

Jak sformatować kartę microSD w Samsungu Galaxy S8+

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej