Image default
PoradnikiPC/Windows

Jak zwiększyć wielkość podglądu okien na pasku zadań Windows 10

Gdy najedziemy kursorem na ikonę programu na pasku zadań Windows 10 automatycznie wyświetli nam miniaturowy podgląd danego okna. Jest to dość wygodne rozwiązanie, jednak niektórym osobom przeszkadza wielkość tych miniaturek. Dzisiaj przedstawiam Wam banalny trick dzięki któremu zwiększycie wielość miniatur na pasku zadań przez co staną się bardziej czytelne i funkcjonalne.

Wszystko sprowadza się do uruchomienia Edytora rejestru i edycji/dodania jednej nowej wartości, więc aby nie przedłużać naciskamy logo win+R i w okno Uruchamianie wpisujemy regedit:

regedit

Uruchomimy w ten sposób wspomniany edytor, następnie nawigujemy w nim pod klucz:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Taskband

Pamiętajcie, że od czasu ostatnich aktualizacji nie musicie się już “dokoklikywać” do w/w lokalizacji. Zamiast tego po prostu możecie skopiować tą ścieżkę bezpośrednio do Edytora rejestru. Następnie tworzymy w nim nową wartość DWORD (32-bitowa) i nazywamy ją:

MinThumbSizePx

Zrzut ekranu 24
W polu dane wartości podajemy nową wielkość podglądu naszych miniatur.  Ważne ! – podajemy wartość poniżej 500 pikseli, w moim przypadku jest to 480 px.
Teraz wystarczy zamknąć Edytor rejestru i zrestartować Eksplorator Windows. W tym celu naciskamy klawisze Lewy Ctrl+Lewy Shift+Esc aby wywołać okno Menadżera zadań, następnie w zakładce Procesy odnajdujemy Eksplorator Windows i z menu dostępnego pod prawoklikmiem wybieramy Uruchom ponownie:

Bez nazwy 3

I to już właściwie wszystko co należy zrobić aby zwiększyć wielkość podglądu okien na pasku zadań Windows 10. Tak to wygląda u mnie przed i po zmianach:

Bez nazwy 1
Zwiększenie wielkości podglądu miniaturek sprawiło, że wszystko jest bardziej czytelne i przejrzyste, zatem polecam tę drobną modyfikację każdemu użytkownikowi systemu, który często pracuje na wielu okienkach na raz. Nic nie stoi na przeszkodzie abyście poeksperymentowali trochę i dobrali minimalną wielkość miniaturek pod własne potrzeby. Pamiętajcie jednak, że powyższym trikiem nie da się zmniejszyć minimalnej wielkości tego typu miniaturki. 

Aby przywrócić ustawienia standardowe wystarczy usunąć wartość MinThumbSizePx z naszego rejestru i ponownie zrestartować Eksplorator Windows.

To by było na tyle dzisiaj, przepraszam za krótki wpis ale sami wiecie – człowiek po świętowaniu w Sylwestra ciężko myśli 😉

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Przenosimy system Windows na nowy dysk.

Kabson

Jak porównać zawartość dwóch folderów w Windows ?

Kabson

Wyłączamy opóźnienie ładowania systemu w Windows 10

Kabson

Jak przypiąć folder do paska zadań w Windows 10

Kabson

Zmieniamy nazwę nowo utworzonych folderów w systemie Windows 10

Kabson

Zmieniamy tło ekranu logowania w Windows 10

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.