PC/WindowsPoradniki

Jak zwiększyć wielkość podglądu okien na pasku zadań Windows 10

Gdy najedziemy kursorem na ikonę programu na pasku zadań Windows 10 automatycznie wyświetli nam miniaturowy podgląd danego okna. Jest to dość wygodne rozwiązanie, jednak niektórym osobom przeszkadza wielkość tych miniaturek. Dzisiaj przedstawiam Wam banalny trick dzięki któremu zwiększycie wielość miniatur na pasku zadań przez co staną się bardziej czytelne i funkcjonalne.

Wszystko sprowadza się do uruchomienia Edytora rejestru i edycji/dodania jednej nowej wartości, więc aby nie przedłużać naciskamy logo win Jak zwiększyć wielkość podglądu okien na pasku zadań Windows 10+R i w okno Uruchamianie wpisujemy regedit:

regedit Jak zwiększyć wielkość podglądu okien na pasku zadań Windows 10

Uruchomimy w ten sposób wspomniany edytor, następnie nawigujemy w nim pod klucz:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Taskband

Pamiętajcie, że od czasu ostatnich aktualizacji nie musicie się już „dokoklikywać” do w/w lokalizacji. Zamiast tego po prostu możecie skopiować tą ścieżkę bezpośrednio do Edytora rejestru. Następnie tworzymy w nim nową wartość DWORD (32-bitowa) i nazywamy ją:

MinThumbSizePx

Zrzut ekranu 24 Jak zwiększyć wielkość podglądu okien na pasku zadań Windows 10
W polu dane wartości podajemy nową wielkość podglądu naszych miniatur.  Ważne ! – podajemy wartość poniżej 500 pikseli, w moim przypadku jest to 480 px.
Teraz wystarczy zamknąć Edytor rejestru i zrestartować Eksplorator Windows. W tym celu naciskamy klawisze Lewy Ctrl+Lewy Shift+Esc aby wywołać okno Menadżera zadań, następnie w zakładce Procesy odnajdujemy Eksplorator Windows i z menu dostępnego pod prawoklikmiem wybieramy Uruchom ponownie:

Bez nazwy 3 Jak zwiększyć wielkość podglądu okien na pasku zadań Windows 10

I to już właściwie wszystko co należy zrobić aby zwiększyć wielkość podglądu okien na pasku zadań Windows 10. Tak to wygląda u mnie przed i po zmianach:

Bez nazwy 1 Jak zwiększyć wielkość podglądu okien na pasku zadań Windows 10
Zwiększenie wielkości podglądu miniaturek sprawiło, że wszystko jest bardziej czytelne i przejrzyste, zatem polecam tę drobną modyfikację każdemu użytkownikowi systemu, który często pracuje na wielu okienkach na raz. Nic nie stoi na przeszkodzie abyście poeksperymentowali trochę i dobrali minimalną wielkość miniaturek pod własne potrzeby. Pamiętajcie jednak, że powyższym trikiem nie da się zmniejszyć minimalnej wielkości tego typu miniaturki. 

Aby przywrócić ustawienia standardowe wystarczy usunąć wartość MinThumbSizePx z naszego rejestru i ponownie zrestartować Eksplorator Windows.

To by było na tyle dzisiaj, przepraszam za krótki wpis ale sami wiecie – człowiek po świętowaniu w Sylwestra ciężko myśli 😉

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Usuwamy pozycję „Wyślij do…” z menu kontekstowego Windows

Kabson

Uaktywniamy czarny styl w Windows 10

Kabson

Naprawiamy wyszukiwanie w menu start w Windows 10

Kabson

Jak dodać dzień tygodnia do zegarka na pasku Windows

Kabson

Jak zmusić Windows 10 do wyłączenia „Przygotowanie automatycznej naprawy”

Kabson

Windows 10 Anniversary Update – cztery proste tricki o których warto wiedzieć

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej