PC/WindowsPoradniki

Pozbywamy się bloatware z systemu Windows 10 za pomocą O&O AppBuster

System Windows 10 posiada w swoich zasobach wiele aplikacji które są raczej zbędne zwykłemu użytkownikowi i tylko niepotrzebnie okupują miejsce na naszych dyskach systemowych. Dzisiaj przedstawiam Wam bardzo prosty sposób na pozbycie się aplikacji typu Paint 3D, Uzyskaj pomoc itp.

Jest to już 3 taki wpis tutaj, kilka lat temu zaprezentowałem wam w jaki sposób pozbyć się niechcianych aplikacji za pomocą Powershell’a, a nieco później jak to zrobić za pomocą niewielkiej aplikacji 10AppsManager.

Dzisiaj chciałbym zaprezentować wam kolejną aplikację umożliwiającą usunięcie niechcianych aplikacji (nawet tych ukrytych) z naszego systemu.

Uwaga!

Prezentowany program potrafi usunąć aplikacje, które standardowo przed deinfestacją są chronione. Oznacza to, że ich odinstalowanie może wpłynąć na stabilność naszego systemu. W trakcie testów nie napotkałem na żadne problemy po „kastracji” systemu, ale warto przed tym krokiem rozważyć stworzenie punktu przywracania systemu. Co prawda O&O AppBuster umożliwia ponowną instalację usuniętych elementów jednak nie mogę dać wam 100% gwarancji na poprawne działanie systemu po usunięciu ukrytych aplikacji.

O&O AppBuster możecie pobrać stąd, aplikacja jest darmowa i w wersji portable.  

2019 02 27 11h25 57 Pozbywamy się bloatware z systemu Windows 10 za pomocą O&O AppBuster
Tak jak wspomniałem, przed modyfikacją systemu warto stworzyć punkt przywracania systemu. Autorzy tego programu również pomyśleli o tym i umożliwia jest stworzenie bezpośrednio z aplikacji wystarczy wybrać Actions > Create a system restore point:

Bez nazwy 1 10 Pozbywamy się bloatware z systemu Windows 10 za pomocą O&O AppBuster
Apka jest niezwykle banalna w użyciu. Aby odinstalować niepotrzebne wam programy wystarczy postawić „ptaszka” przy nazwie aplikacje którą chcemy odinstalować i kliknąć w przycisk Remove:

Bez nazwy 1 11 Pozbywamy się bloatware z systemu Windows 10 za pomocą O&O AppBuster
Wyskoczy nam okienko w którym musimy wybrać jedną z dwóch opcji. Deinstalacja wybranych aplikacji tylko dla aktywnego użytkownika (Current User) czy też dla wszystkich kont w systemie.

2019 02 27 11h42 36 Pozbywamy się bloatware z systemu Windows 10 za pomocą O&O AppBuster

Po kliknięciu na OK O&O AppBuster usunie niepotrzebne nam elementy z systemu.

W trakcie testów uzyskałem prawie 550 megabajtów wolnej przestrzeni. Wydawać by się mogło, że to mało ale mój dysk systemowy ma tylko 256 GB (SSD) i wolne miejsce jest na wagę złota. Wykorzystując O&O AppBuster oraz kompresję folderów LZX w przypadku mało używanych aplikacji udało mi się zaoszczędzić kilka ładnych gigabajtów – a to już coś 😉

Dzisiaj to już wszystko. Dziękuję za uwagę.

Jak oceniasz ten wpis ?

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy:

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 6

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak usunąć polecane aplikacje, sugestie z menu start i innych miejsc systemu Windows 10

Kabson

Zmieniamy tło ekranu logowania w Windows 10

Kabson

Uniemożliwiamy systemowi Windows 10 restart w celu ukończenia aktualizacji.

Kabson

Efekt Aero w Windows 10

Kabson

Jak zwiększyć wielkość podglądu okien na pasku zadań Windows 10

Kabson

Uaktywniamy czarny styl w Microsoft Edge.

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej