PC/WindowsPoradniki

Jak odczytać hasła pod gwiazdkami

System Windows ze względów bezpieczeństwa ukrywa wpisywane hasła pod asteryskami (gwiazdkami). Dzisiaj przestawiam wam aż trzy programy, które mogą pomóc w odzyskaniu hasła ukrytego właśnie w taki sposób.

Ten poradnik z pewnością przyda się wszystkim użytkownikom, którzy od lat używają jakiegoś programu w którymś KIEDYŚ zapisali jakieś hasło, a teraz go już nie pamiętają 😉

Z każdego z poniższych aplikacji zalecam korzystać po uprzednim dezaktywowaniu programu antywirusowego, gdyż z powodu ich zachowania AV może ostrzegać Was przed niebezpieczeństwem.

Nie zamierzam rozpisywać się nad opcjami poniższych programów, gdyż ich w praktyce nie ma. Te aplikacje po prostu robią to co mają robić – czyli próbują odczytać hasła wyświetlone jako asteryski.

Snadboys Revelation

Zrzut ekranu 278 Jak odczytać hasła pod gwiazdkami
Na pierwszy ogień idzie mój ulubieniec, czyli Snadboys Revelation. Pomimo, że jest to naprawdę prosta apka na przestrzeni kilku lat pomogła mi wielokrotnie. Aby odczytać zapomniane hasło wystarczy przeciągnąć „celownik” znajdujący się w górnej części programu nad gwiazdki i gotowe. Hasło wyświetli się nam w głównym oknie programu Snadboys Revelation. Program jest całkowicie darmowy.

Asterisk Password Spy

Bez nazwy 1 5 Jak odczytać hasła pod gwiazdkami

Drugim proponowanym programem do odczytywania haseł ukrytych pod gwiazdkami jest Asterisk Password Spy. Aplikacja działa na podobnej zasadzie co Snadboys Revelation, jednak moim jest jego gorszą alternatywą. A to wszystko ze względu na jego ograniczoną funkcjonalność – Asterisk Password Spy potrafi odczytać hasła jedynie ze standardowych pól tekstowych. Jeżeli aplikacja oparta jest o np. bibliotekę GTK albo coś jeszcze bardziej egzotycznego to niestety nici z „magicznej sztuczki”.

BulletsPassView 

Zrzut ekranu 280 Jak odczytać hasła pod gwiazdkami
Ostatnią znaną mi aplikacją (co nie oznacza, że najgorszą) jest darmowy BulletsPassView. Aby odczytać hasła wystarczy kliknąć w ikonkę Refresh (druga od lewej).

Niestety ten program potrafi odczytać hasła wyświetlane jedynie w głównym oknie programu. Jeżeli „łamana” przez nas aplikacja wyświetla hasło w innym oknie (tak jak np. menadżer stron w Filezilla) to niestety nie będziemy w stanie odczytać żadnego hasła. Nie mniej jednak warto wypróbować BulletsPassView gdy dwie poprzednie aplikacje nas zawiodą.

To by było na tyle. Prosiłbym o poinformowanie naszych czytelników w komentarzach który z tych trzech programów pomógł wam odczytać hasła zapisane pok gwiazdkami.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Tworzymy i nagrywamy zaszyfrowaną płytę DVD

Kabson

Uniemożliwiamy wysyłanie aktualizacji Windows 10 z naszego PC

Kabson

Pobieramy iso systemu Windows oraz patche za darmo z serwerów Microsoftu

Kabson

Jak naprawić sklep w systemie Windows

Kabson

Jak wyłączyć Środowisko odzyskiwania systemu w Windows 10

Kabson

Dodajemy klasyczne wygaszacze ekranu do Windows 10/11

Kabson

3 komentarze

Avatar
Marek 15 czerwca 2022 at 23:01

Przede wszystkim dziękuję za świetnie napisany komentarz: rzeczowy i zwięzły, bez pustosłowia i przegadania, co jest dzisiaj wręcz niewyobrażalną rzadkością. Zachęcony tymi walorami strony, zajrzę później na inne strony variatkowa.

Niestety żaden z tych programów nie poradził sobie ze stroną, o którą mi chodziło, co zresztą było do przewidzenia, że jest ona wyjątkowo dobrze chroniona, a ja chciałem sobie przypomnieć hasło „na skróty” bo nie chce mi się przechodzić całej procedury odzyskania hasła. Ale cóż – pewnie mnie to czeka.

Pozdrawiam – powodzenia i wszelkiej pomyślności. Hej!

Odpowiedz
Kabson
Kabson 15 czerwca 2022 at 23:51

Ta metoda działa jedynie na aplikację, przeglądarki to inna para kaloszy.

Odpowiedz
Avatar
Kij 27 kwietnia 2020 at 13:51

Moim zdaniem program niegdyś (miałem go zainstalowanego od 2000r.) był bardzo dobry i spełniał swoje zadanie bez zarzutu. Niestety, od wersji… chyba Win7, „celownik” nie wykrywa ani „gwiazdek”, ani tekstu pod nimi ukrytego. Mam wrażenie, że z tego samego powodu co opisywany Password Spy.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej