PC/Windows Poradniki

Jak odczytać hasła pod gwiazdkami

System Windows ze względów bezpieczeństwa ukrywa wpisywane hasła pod asteryskami (gwiazdkami). Dzisiaj przestawiam wam aż trzy programy, które mogą pomóc w odzyskaniu hasła ukrytego właśnie w taki sposób.

Ten poradnik z pewnością przyda się wszystkim użytkownikom, którzy od lat używają jakiegoś programu w którymś KIEDYŚ zapisali jakieś hasło, a teraz go już nie pamiętają 😉

Z każdego z poniższych aplikacji zalecam korzystać po uprzednim dezaktywowaniu programu antywirusowego, gdyż z powodu ich zachowania AV może ostrzegać Was przed niebezpieczeństwem.

Nie zamierzam rozpisywać się nad opcjami poniższych programów, gdyż ich w praktyce nie ma. Te aplikacje po prostu robią to co mają robić – czyli próbują odczytać hasła wyświetlone jako asteryski.

Snadboys Revelation

Zrzut ekranu 278 Jak odczytać hasła pod gwiazdkami
Na pierwszy ogień idzie mój ulubieniec, czyli Snadboys Revelation. Pomimo, że jest to naprawdę prosta apka na przestrzeni kilku lat pomogła mi wielokrotnie. Aby odczytać zapomniane hasło wystarczy przeciągnąć „celownik” znajdujący się w górnej części programu nad gwiazdki i gotowe. Hasło wyświetli się nam w głównym oknie programu Snadboys Revelation. Program jest całkowicie darmowy.

Asterisk Password Spy

Bez nazwy 1 5 Jak odczytać hasła pod gwiazdkami

Drugim proponowanym programem do odczytywania haseł ukrytych pod gwiazdkami jest Asterisk Password Spy. Aplikacja działa na podobnej zasadzie co Snadboys Revelation, jednak moim jest jego gorszą alternatywą. A to wszystko ze względu na jego ograniczoną funkcjonalność – Asterisk Password Spy potrafi odczytać hasła jedynie ze standardowych pól tekstowych. Jeżeli aplikacja oparta jest o np. bibliotekę GTK albo coś jeszcze bardziej egzotycznego to niestety nici z „magicznej sztuczki”.

BulletsPassView 

Zrzut ekranu 280 Jak odczytać hasła pod gwiazdkami
Ostatnią znaną mi aplikacją (co nie oznacza, że najgorszą) jest darmowy BulletsPassView. Aby odczytać hasła wystarczy kliknąć w ikonkę Refresh (druga od lewej).

Niestety ten program potrafi odczytać hasła wyświetlane jedynie w głównym oknie programu. Jeżeli „łamana” przez nas aplikacja wyświetla hasło w innym oknie (tak jak np. menadżer stron w Filezilla) to niestety nie będziemy w stanie odczytać żadnego hasła. Nie mniej jednak warto wypróbować BulletsPassView gdy dwie poprzednie aplikacje nas zawiodą.

To by było na tyle. Prosiłbym o poinformowanie naszych czytelników w komentarzach który z tych trzech programów pomógł wam odczytać hasła zapisane pok gwiazdkami.

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Tworzymy skrót do aplikacji pomijający kontrolę konta użytkownika.

Kabson

Przywracamy gadżety pulpitu w systemach Windows 8 i 10

Kabson

Blokujemy uruchamianie określonych programów w systemie Windows

Kabson

Linki symboliczne w systemie Windows

Kabson

Instalujemy Windows 3.1 na DosBOX

Kabson

Jak „włamać się” do systemu Windows nie znając hasła

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kij
Kij
1 rok temu

Moim zdaniem program niegdyś (miałem go zainstalowanego od 2000r.) był bardzo dobry i spełniał swoje zadanie bez zarzutu. Niestety, od wersji… chyba Win7, „celownik” nie wykrywa ani „gwiazdek”, ani tekstu pod nimi ukrytego. Mam wrażenie, że z tego samego powodu co opisywany Password Spy.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej