PC/WindowsPoradniki

12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać

Pomimo, że z Chrome rozstałem się (raczej) na zawsze migrując na znacznie lepszą „Chromopodobną” przeglądarkę Brave przedstawiam wam aż 12 rozszerzeń do Chrome, z których warto korzystać. Podane niżej pozycje powinny bezproblemowo pracować również z Vivaldi, Operą i im podobnymi przeglądarkami.

LastPass: Free Password Manager

unnamed 300x191 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać
Chrome posiada co prawda wbudowany menadżer haseł, ale ja go i tak dezaktywuję na rzecz LastPass: Free Password Manager. O tej wtyczce popełniłem już całkiem spory artykuł w 2016 roku i jak widzicie, wciąż polecam ją po ponad 3 latach użytkowania. Po prostu nie wyobrażam sobie innego menadżera haseł.

Chrono menadżer pobierania

unnamed 1 300x191 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać
Umówmy się, że o ile menadżer pobierania w Vivaldi, bądź Operze jeszcze „daje radę”, to wbudowany mechanizm w przeglądarkę Chrome jest dość uciążliwy. Ten wyskakujący pasek z dołu ekranu po prostu doprowadza mnie do szewskiej pasji… Chrono załatwia moje „problemy” w tym aspekcie przeglądarki. Chrono ma całkiem pokaźną możliwość konfiguracji, jednak najważniejszą z nich jest możliwość kolejkowania zadań pobierania. Nie musimy wszystkiego ciągnąć „na raz”.

Password Checkup

unnamed 300x191 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać
Od czasu gdy ktoś włamał mi się na konto Paypal i skasował ze mnie 50$ blokując konto PP jestem przewrażliwiony na punkcie haseł do kont. Ta wtyczka sprawdza za mnie, czy używane przeze mnie hasła/loginy gdzieś nie wyciekły i informuje mnie o tym niemal na bieżąco. „Must have” dla każdego surfera po internecie.

SearchPreview

unnamedw 300x191 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać

Niewielkie rozszerzenie dodające miniatury stron do wyników wyszukiwania w popularnych wyszukiwarkach. Mały i bardzo przyjemny dla oka dodatek.

Tab Suspender

unnamedq 300x191 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać

Tab Suspender „usypia” nieużywane karty w przeglądarce, co znacząco wpływa na zużycie RAM naszego komputera. O tej wtyczce i jej konfiguracji pisałem w tym poradniku. Niezwykle przydatny dodatek, dzięki niemu praca na „ciężkich” aplikacjach typu Photoshop przy jednocześnie włączonej przeglądarce jest bardziej płynna. Usypiając nieaktywne karty, przeglądarka nie „zjada” już aż tak gargantuicznych ilości RAM.

Typio Form Recovery

unnamed 2 300x191 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać

Bardzo przydatne rozszerzenie dla osób piszących dużo (i jeszcze więcej) w internecie. Typio stale monitoruje i zapamiętuje wprowadzany tekst do formularzów. W razie błędu po stronie serwera, crasha przeglądarki,  albo naszego „roztrzepania” zamkniecie okno bez wysyłania danych to Typio pomoże wam je odzyskać. Niezastąpione rozszerzenie dla osób aktywnych w internecie.

xStyle

xstyle 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać
xStyle to rozszerzenie, które potrafi modyfikować kod przeglądanych stron dodając, bądź usuwając z niego nieprzydatne elementy. Jeżeli chcecie czarny styl Google, czy też Facebook’a, albo chcecie zmodyfikować wygląd Youtube:

pikaczu 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać nyan 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać color 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać blue 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać
To jest właśnie rozszerzenie dla Was 😉

Nimbus Screenshot & Screen Video Recorder

unnamed 3 300x191 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać
Rozszerzenie pozwalające robić zrzuty stron w postaci plików graficznych. Nimbus pozwala również na prostą edycję wykonanych zdjęć. Niezwykle przydatne gdy prowadzicie blog komputerowy 😉

Speed Dial

unnamedssssss 300x191 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać
Speed Dial to nowa strona startowa w waszej przeglądarce. Możecie w niej umieścić zakładki w postaci kafelek co znacznie ułatwia nawigację do swoich ulubionych stron. Wcześniej używałem FVD Speed Dial, jednak tamto rozszerzenie czasami sprawiało mi kłopoty, nie odświeżając z automatu miniaturek na niektórych przeglądarkach których używałem.

uBlock Origin

unnamed 4 300x191 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać
Bardzo skuteczny bloker reklam, jednak już go nie używam. Po prostu po przesiadce na przeglądarkę Brave, nie jest mi już potrzebny.

Ghostery

unnamed 5 300x191 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać
Ghostery jest również blokerem reklam który dodatkowo blokuje setki skryptów śledzących. Te skrypty próbują namierzyć nasze upodobania i wyświetlać reklamy skierowane do nas. Bardzo fajna wtyczka (moim zdaniem nawet lepsza od uBlock Orgin) jednak w chwili obecnej, również z niej nie korzystam. Brave blokuje takie rzeczy od razu po zainstalowaniu, więc po co dobijać przeglądarkę kolejnym rozszerzeniem ?

Presearch 

unnamed 6 300x191 12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać

Presearch to niewielkie rozszerzenie, które w zamian za wyświetlenie kilkusekundowej reklamy pomiędzy wyszukiwaniami nagradza nas krypto walutą PRE. Aby ją zarabiać, należy się zarejestrować na tej stronie, zalogować się w rozszerzeniu i zacząć korzystać z wyszukiwarki. Presearch jest wypłacalna, jednak nie są to duże kwoty. Osobiście zbliżam się do drugiej wypłaty, te 70 zeta raz na półtora miesiąca klikania po sieci to w sumie grosze, ale wiecie – grosz do grosza i zbierze się kokosza 😉 Z wyszukiwarki i tak korzystamy, a w ten sposób można jeszcze sobie dorobić.

To by było na tyle, dziękuję za wytrwanie do końca. A Wy z jakich rozszerzeń korzystacie ?

 

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Moje top rozszerzeń do przeglądarki Chrome na rok 2021

Kabson

5 rozszerzeń do Google Chrome, które przyśpieszą twoją przeglądarkę.

Kabson

Odzyskujemy hasła z popularnych przeglądarek intenetowych

Kabson

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w Google Chrome

Kabson

Przywracamy klasyczny wygląd Google Chrome.

Kabson

Przenosimy cache Chrome do ramdysku

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej