PoradnikiPC/Windows

12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać

Pomimo, że z Chrome rozstałem się (raczej) na zawsze migrując na znacznie lepszą “Chromopodobną” przeglądarkę Brave przedstawiam wam aż 12 rozszerzeń do Chrome, z których warto korzystać. Podane niżej pozycje powinny bezproblemowo pracować również z Vivaldi, Operą i im podobnymi przeglądarkami.

LastPass: Free Password Manager

unnamed
Chrome posiada co prawda wbudowany menadżer haseł, ale ja go i tak dezaktywuję na rzecz LastPass: Free Password Manager. O tej wtyczce popełniłem już całkiem spory artykuł w 2016 roku i jak widzicie, wciąż polecam ją po ponad 3 latach użytkowania. Po prostu nie wyobrażam sobie innego menadżera haseł.

Chrono menadżer pobierania

unnamed 1
Umówmy się, że o ile menadżer pobierania w Vivaldi, bądź Operze jeszcze “daje radę”, to wbudowany mechanizm w przeglądarkę Chrome jest dość uciążliwy. Ten wyskakujący pasek z dołu ekranu po prostu doprowadza mnie do szewskiej pasji… Chrono załatwia moje “problemy” w tym aspekcie przeglądarki. Chrono ma całkiem pokaźną możliwość konfiguracji, jednak najważniejszą z nich jest możliwość kolejkowania zadań pobierania. Nie musimy wszystkiego ciągnąć “na raz”.

Password Checkup

unnamed
Od czasu gdy ktoś włamał mi się na konto Paypal i skasował ze mnie 50$ blokując konto PP jestem przewrażliwiony na punkcie haseł do kont. Ta wtyczka sprawdza za mnie, czy używane przeze mnie hasła/loginy gdzieś nie wyciekły i informuje mnie o tym niemal na bieżąco. “Must have” dla każdego surfera po internecie.

SearchPreview

unnamedw

Niewielkie rozszerzenie dodające miniatury stron do wyników wyszukiwania w popularnych wyszukiwarkach. Mały i bardzo przyjemny dla oka dodatek.

Tab Suspender

unnamedq

Tab Suspender “usypia” nieużywane karty w przeglądarce, co znacząco wpływa na zużycie RAM naszego komputera. O tej wtyczce i jej konfiguracji pisałem w tym poradniku. Niezwykle przydatny dodatek, dzięki niemu praca na “ciężkich” aplikacjach typu Photoshop przy jednocześnie włączonej przeglądarce jest bardziej płynna. Usypiając nieaktywne karty, przeglądarka nie “zjada” już aż tak gargantuicznych ilości RAM.

Typio Form Recovery

unnamed 2

Bardzo przydatne rozszerzenie dla osób piszących dużo (i jeszcze więcej) w internecie. Typio stale monitoruje i zapamiętuje wprowadzany tekst do formularzów. W razie błędu po stronie serwera, crasha przeglądarki,  albo naszego “roztrzepania” zamkniecie okno bez wysyłania danych to Typio pomoże wam je odzyskać. Niezastąpione rozszerzenie dla osób aktywnych w internecie.

xStyle


xStyle to rozszerzenie, które potrafi modyfikować kod przeglądanych stron dodając, bądź usuwając z niego nieprzydatne elementy. Jeżeli chcecie czarny styl Google, czy też Facebook’a, albo chcecie zmodyfikować wygląd Youtube:

pikaczu nyan color blue
To jest właśnie rozszerzenie dla Was 😉

Nimbus Screenshot & Screen Video Recorder

unnamed 3
Rozszerzenie pozwalające robić zrzuty stron w postaci plików graficznych. Nimbus pozwala również na prostą edycję wykonanych zdjęć. Niezwykle przydatne gdy prowadzicie blog komputerowy 😉

Speed Dial

unnamedssssss
Speed Dial to nowa strona startowa w waszej przeglądarce. Możecie w niej umieścić zakładki w postaci kafelek co znacznie ułatwia nawigację do swoich ulubionych stron. Wcześniej używałem FVD Speed Dial, jednak tamto rozszerzenie czasami sprawiało mi kłopoty, nie odświeżając z automatu miniaturek na niektórych przeglądarkach których używałem.

uBlock Origin

unnamed 4
Bardzo skuteczny bloker reklam, jednak już go nie używam. Po prostu po przesiadce na przeglądarkę Brave, nie jest mi już potrzebny.

Ghostery

unnamed 5
Ghostery jest również blokerem reklam który dodatkowo blokuje setki skryptów śledzących. Te skrypty próbują namierzyć nasze upodobania i wyświetlać reklamy skierowane do nas. Bardzo fajna wtyczka (moim zdaniem nawet lepsza od uBlock Orgin) jednak w chwili obecnej, również z niej nie korzystam. Brave blokuje takie rzeczy od razu po zainstalowaniu, więc po co dobijać przeglądarkę kolejnym rozszerzeniem ?

Presearch 

unnamed 6

Presearch to niewielkie rozszerzenie, które w zamian za wyświetlenie kilkusekundowej reklamy pomiędzy wyszukiwaniami nagradza nas krypto walutą PRE. Aby ją zarabiać, należy się zarejestrować na tej stronie, zalogować się w rozszerzeniu i zacząć korzystać z wyszukiwarki. Presearch jest wypłacalna, jednak nie są to duże kwoty. Osobiście zbliżam się do drugiej wypłaty, te 70 zeta raz na półtora miesiąca klikania po sieci to w sumie grosze, ale wiecie – grosz do grosza i zbierze się kokosza 😉 Z wyszukiwarki i tak korzystamy, a w ten sposób można jeszcze sobie dorobić.

To by było na tyle, dziękuję za wytrwanie do końca. A Wy z jakich rozszerzeń korzystacie ?

 

 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Jak sprawdzić, czy nasza przeglądarka jest śledzona w sieci ?

Kabson

Redukujemy zużycie pamięci RAM przez Google Chrome

Kabson

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w Google Chrome

Kabson

Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome

Kabson

Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie Windows

Kabson

Restartujemy Google Chrome z poziomu przeglądarki

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.