PoradnikiPC/Windows

Jak przywrócić klasyczny wygląd strony dodatków w Mozilla Firefox

Mozilla idzie z duchem czasu i wciąż  usprawnia swoją przeglądarkę, która wciąż łapie się w top 5 aplikacji tego typu. Jedną z nowych zmian jest odświeżenie wyglądu listy rozszerzeń, które w założeniach twórców przeglądarki wymagało face-liftingu. Osobiście mnie nie podoba się nowy wygląd tego elementu i dzisiaj przedstawiam wam bardzo prosty patent na powrót do przeszłości tj. przywrócenia klasycznego widoku dla dodatków w Firefox.

Aby szybko przejść do panelu dodatków możemy skorzystać z wbudowanego od lat skrótu klawiatury Ctrl+Shift+A ewentualnie w polu adresu wpisać:

about:addons

Oto screen z przeprojektowanego menu:

Bez nazwy 1 4

Jak widzicie, nowe menu jest niezwykle klarowne. Wszystkie zainstalowane wtyczki są ładnie wylistowane, od razu widzimy z jakimi rozszerzeniami mamy do czynienia. Tak ładny styl jednak ma jedną, zasadniczą  wadę. Otóż wyłączenie/odinstalowanie wtyczki wymaga teraz od nas dodatkowego kliknięcia w te trzy “kropki” w prawym górnym rogu. Wydaje mi się, że kiedyś po prostu było to lepiej zaprojektowane:

Bez nazwy 3 1
Moim zdaniem siła przeglądarki powinna tkwić w prostocie jej użytkowania. Nie twierdzę, że delikatne “wodotryski” czyli animowane karty przeglądarki i tego typu bajery są zbędne, ale karta konfiguracji przeglądarki powinna być jak najprostsza. Na starym stylu łatwo i sprawnie możemy dezaktywować czy nawet usunąć niepotrzebny dodatek, a po lifcie… jest po prostu za dużo klikania !

Na szczęście dla nas, autorzy Firefoxa pomyśleli o tym, że zaproponowane przez nich zmiany nie przypadną do gustu zatwardziałym użytkownikom tej przeglądarki i możemy przywrócić klasyczny wygląd ona rozszerzeń.

Aby przywrócić klasyczny wygląd menu dodatków w Firefox należy:

W polu adresu wpisujemy about:config i ignorujemy ostrzeżenie (które de facto jest easter eggiem):

Teraz w polu szukaj wpisujemy:

extensions.htmlaboutaddons.enabled

I dwuklikiem prawym przyciskiem myszy zmieniamy jego wartość na false:
Bez nazwy 2
Nie musicie nawet restartować przeglądarki. Aby zastosować zmiany wystarczy odświeżyć kartę dodatków.

Mały bonus na zakończenie tego wpisu. Karta dodatków to nie jedyny element, który odświeżono w nowych wersjach przeglądarki Firefox.

Dla wygody mniej ogarniętych użytkowników Firefox zaczął wyświetlać Polecane rozszerzenia oraz motywy w widoku zainstalowanych rozszerzeń. Aby wyłączyć tę funkcjonalność wystarczy wyszukać te dwa wpisy:

  • extensions.htmlaboutaddons.discover.enabled 
  • extensions.htmlaboutaddons.recommendations.enabled

I zmienić ich wartość na false.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Pozbywamy się usługi Pocket w Firefox Quantum

Kabson

Jak zrobić upgrade Firefox’a z 32 na 64 bity

Kabson

Jak zablokować dostęp do stron zaawansowanej konfiguracji w Mozilla Firefox

Kabson

Jak zapisać loginy i hasła w Mozilla Firefox do pliku

Kabson

Jak sprawdzić, czy nasza przeglądarka jest śledzona w sieci ?

Kabson

Rozwiązujemy problemy z flashem w przeglądarce Firefox

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej