PC/GryPoradniki

Najlepsza metoda na ogranie Resident Evil 3 na PC !

Blog  7 Najlepsza metoda na ogranie Resident Evil 3 na PC !

Resident Evil 3 to jedna z najlepszych gier na pierwsze Playstation, a z powodu niedawnej premiery remake drugiej części wiele osób z pewnością zechce odświeżyć sobie całą trylogię. Umówmy się, prawdziwy RE skończył się na trzeciej części (nie licząc Code: Veronica która moim zdaniem była średnia)

Niestety próba takiego „powrotu do przeszłości” może okazać się dość bolesna. Gra zestarzała się okropnie. Z rozmytych prerenderowanych teł piksele wychodzą tabunami, zaś i nasza bohaterka wygląda jakby ociosano ją siekierą.

Na nasze szczęście (i naszego użytkownika LukLev’a, który podsunął mi pomysł na ten poradnik) Resident Evil 3 został wydany na kilka platform sprzętowych – a najlepszą wersją jest chyba ta wydana na konsolę Nintendo Gamecube w 2003 roku.

Kabson już dawno pisał w jaki sposób emulować gry z tego systemu na naszym PC ale… sama emulacja nie wystarczy. Gra będzie wyglądała trochę lepiej niż wersja z PSX’a (o wersji na PC nie wspominając) jednak dalej „to nie jest to”:

re11 Najlepsza metoda na ogranie Resident Evil 3 na PC !
Ale od czego jest scena modderska ? 

Emulator Dolphin umożliwia podmiankę tekstur, co wykorzystali autorzy modyfikacji Resident Evil 3 Seamless HD Project. Po prostu cała dzisiaj prezentowana modyfikacja to właśnie emulator Dolphin plus teksturki w naprawdę wysokiej rozdzielczości:

I moim zdaniem właśnie Resident Evil 3 Seamless HD Project jest najlepszą metodą na odświeżenie sobie tego tytułu.

Gameplay:

Instalacja:

Pobieramy Resident Evil 3 Seamless HD Project i rozpakowujemy. Oprócz samej modyfikacji potrzebujemy jeszcze obrazu *.iso gry Resident Evil 3 w wersji NTSC-U z konsoli Gamecube. Pogrzebcie w sieci, albo kupcie sobie ją na Allegro 😉
Modyfikacja może działać również z europejską wersja gry. Wystarczy zmienić nazwę folderu znajdującego się w lokalizacji:

...\User\Load\Textures\

Z GLEE08 na GLEP08
Co do konfiguracji emulatora odsyłam was do poradnika Kabsona który w dość przyjazny sposób napisał jak go poprawnie skonfigurować.

W przypadku pobrania modyfikacji z naszego mirrora, musicie uruchomić plik rozpakuj.bat aby wyodrębnić pliki. 

Jak oceniasz ten wpis ?

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy:

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Grand Theft Auto: San Andreas – Definitive Edition

Kabson

Jak używać zmodyfikowanych tekstur w emulatorze Dolphin.

Kabson

FlaconOil’s HD ReTexture Project

Kabson

Jak używać cheatów w emulatorze Dolphin

Kabson

Konfiguracja Dolphin’a (Emulator Gamecube/Wii)

Kabson

Fallout New Vegas HD Texture Pack

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej