PobieralniaGry

Final Fight and Cadillacs and Dinosaurs

Blog 2
Za “małolata” często uczęszczałem do salonów gier w których koniecznie musiały stać dwie maszyny. Pierwsza z nich to Final Fight – gra, legenda która pochłaniała złotówki w zastraszającym tempie. Drugim, nie mniej znanym automatem był Cadillacs and Dinosaurs. Umieszczony w post apokaliptycznym świecie beat ’em up który przyciągał do siebie rzesze graczy spragnionych nieco bardziej dynamicznej rozgrywki.

Pomimo, że oba te tytuły mają już ponad 25 lat staroszkolni gracze wciąż je wspominają. W tamtych czasach w grach nie liczyła się grafika, poligony i tak dalej – po prostu gra była albo grywalne i miała to “coś” albo była gniotem.

Niejaki Pablo Vera postanowił wykorzystać silnik OpenBOR i skleić “do kupy” te dwa tytuły które ponad dwie dekady temu. I muszę przyznać, że jest to całkiem udany mix.

Do wyboru mamy wszystkie znane nam postacie z obu gier. Haggar, Guy, Cody, Maki, Jack Tenrec, Hannah Dundee, Mustapha oraz Mess Bradovich tylko czekają aby ponownie oklepać maski znanych nam oponentów.

Zarówno siła przeciwników jak ich ilość jest idealnie zbilansowana – każdy etap z gier można przejść bez problemów, o ile wcześniej graliśmy w jakąkolwiek z podobnych produkcji. W razie kłopotów do pomocy możemy zawołać brata/kolegę, bądź chomika. Gra oferuje oldskulowy tryb co-op w którym możemy grać we dwóch przy jednej klawiaturze

Wykonanie gry no cóż.. wszystko chodzi w naprawdę niskiej rozdzielczości, do której młodzi gracze z pewnością nie są przyzwyczajeni. OpenBOR pozwala jednak pobawić się filtrami, więc możemy nieco wyostrzyć (bądź rozmyć) występujące w grze obiekty.

Na pochwałę zasługują efekty dźwiękowe – od razu jesteśmy w stanie “załapać” klimat salonów gier. Niestety podczas przechodzenia tego tytułu zabrakło mi jednak smrodu dymu papierosowego i klasycznego “pożycz kredyta”. Ale o takich smaczkach możemy dziś już tylko pomarzyć…

Grę możecie pobrać z naszego forum.

Jeżeli chcecie jednak pograć w oryginalne wersje tych gier przypominam, że oba te tytuły są dobrze emulowane na MAME.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

CrimeDBot – Bot do gry Crime District

Kabson

The Hunt

Kabson

Pobieramy iso systemu Windows oraz patche za darmo z serwerów Microsoftu

Kabson

Need For Speed :Most Wanted Modern Rockport

Kabson

Final Fantasy VII: Avalanche

Kabson

M.A.M.E Extras (Zawsze najnowsza wersja)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.