Jak zdobyć BaseID dowolnego przedmiotu w Fallout 4

Jako, że mój poradnik „Fallout 4 – kody na (niemal) wszystko !” cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem, jednak nie ustrzegłem się w nim kilku błędów na co zwróciliście uwagę w komentarzach, postanowiłem stworzyć kolejny poradnik dotyczący prostych komend w konsoli developerskiej tej gry.

Tym razem chciałbym wam przedstawić prosty sposób na zdobycie BaseID  (zwany też ObjectID) każdego przedmiotu w grze. Znając ten numer możecie bezproblemowo dodać sobie amunicję, broń czy też dowolny inny przedmiot dostępny w grze do ekwipunku. I nie jest ważne to, czy pochodzi on z podstawowej wersji gry, DLC czy też zainstalowanej modyfikacji.

W ten sposób możecie zdobyć potrzebne wam przedmioty nie czekając, aż poprawię swoją listę 😉

Aby zdobyć BaseID W trakcie gry wduś tyldę ~ i wpisz:

help "nazwa przedmiotu" 4

Nazwa przedmiotu musi być podana w języku angielskim. Dla przykładu wyszukamy sobie BaseID przedmiotów z „10mm” w nazwie. Ta popularna pukawka posiada kilkanaście wpisów, więc to bardzo dobry przykład dla tego poradnika.

help "10mm" 4

Bez nazwy 1 Jak zdobyć BaseID dowolnego przedmiotu w Fallout 4

Konsola wypluje nam naprawdę sporo wyników, nas interesują jedynie te z prefiksem WEAP, AMMO oraz MISC.

Zrzut ekranu 181 Jak zdobyć BaseID dowolnego przedmiotu w Fallout 4

Jak łatwo wywnioskować, WEAP wyświetla BaseID broni, AMMO amunicji a MISC to ( w tym przypadku) modyfikacji którą możemy założyć na broń w warsztacie.

Prawda, że znalezienie BaseID jest banalnie proste ?

Otóż nie… Bugthesda jak zwykle musiała coś nakombinować i większość broni/amunicji posiada kilka BaseID. Szkopuł w tym, że zazwyczaj tylko jedna z nich jest prawidłowa i pozwoli nam na kolejny krok, czyli zrespienie potrzebnego nam przedmiotu. Wybranie nieprawidłowego BaseID spowoduje, że w naszym ekwipunku fizycznie nic się nie pojawi, jednak nasz udźwig spadnie o wagę tych fantomowych przedmiotów. 

Dlatego też, zamiast polecenia player.additem aby przedmioty pojawiły się bezpośrednio w naszym ekwipunku skorzystamy z komendy player.placeatme aby przedmioty wyrosły nam dosłownie spod ziemi 😉 Wykorzystując player.placeatme nawet jeżeli się pomylimy wpisując nieprawidłowy BaseID sobie nie zaszkodzimy.

Na przykładzie, chcę zdobyć 30 sztuk pistoletów 10mm. Tak nie mam pojęcia, na co mi one, ale chcę bo mogę ;-). BaseID pistoletu 10mm to 00004822, więc w konsolę wpisujemy:

player.placeatme BaseID 00004822 30

Bez nazwy 2 Jak zdobyć BaseID dowolnego przedmiotu w Fallout 4

Nie radzę jednak przesadzać z jednoczesnym zrespieniem kilkudziesięciu, a nawet kilkuset przedmiotów jednocześnie:

Zrzut ekranu 187 Jak zdobyć BaseID dowolnego przedmiotu w Fallout 4

Wygląda to nawet zabawnie jednak może spowodować dość poważny „cios” w moc obliczeniową naszego komputera, a w skrajnych przypadkach nawet wywalić nas z gry.

Na dzisiaj to już wszystko. Dziękuję za uwagę.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o