PC/WindowsPoradniki

Jak wymusić na Windows 10 generowanie miniaturek z nieobsługiwanych typów plików

Eksplorator plików w systemie Windows potrafi generować miniaturki z wielu typów plików dzięki czemu nawigacja pomiędzy naszymi zbiorami zdjęć czy filmów jest bardzo intuicyjna.

Niestety, bardziej zaawansowani użytkownicy tego systemu mogą potrzebować podglądu miniatur z bardziej „egzotycznych” typów plików, takich jak zdjęcia RAW, czy też formatów popularnych aplikacji graficznych.

Dzisiaj zamierzam przedstawić wam bardzo prostą metodę, na generowanie podglądu z bardziej nietypowych plików graficznych bez potrzeby instalowania dedykowanych im aplikacji.

Jak wymusić na Windows 10 generowanie miniaturek z nieobsługiwanych typów plików ?

Jest to niezwykle proste i z tej metody korzystam od czasów Windows 7. Jedynie czego potrzebujemy to niewielka aplikacja SageThumbs.

Jest to zupełnie darmowy program, który działa jako rozszerzenie powłoki eksploratora Windows. Umożliwia ono wygenerowanie poglądu z naprawdę wielu przeróżnych formatów.

Sama aplikacja dodaje do naszego menu kontekstowego proste menu z którego możemy skopiować grafikę do schowka (to naprawdę przydatna opcja!), wysłanie zdjęcia za pomocą e-mail. Nie zabrakło tutaj również możliwości szybkiej konwersji do jednego z bardziej popularnych formatów graficznych.

Zrzut ekranu 1 Jak wymusić na Windows 10 generowanie miniaturek z nieobsługiwanych typów plikówJako, że SageThumbs dubluje pozycje w menu kontekstowym zachęcam do zapoznania się z moimi poradnikami, w których przedstawiam wam proste metody na pozbycie się niechcianych wpisów pod prawoklikiem.

Opcje konfiguracyjne SageThumbs posiada możliwość wybrania tylko tych rozszerzeń, z którymi pracujemy ale moim zdaniem jedyną fajną pozycją jest dodanie nakładki ikony w prawym dolnym rogu miniaturki. Umożliwia to bardzo szybkie zorientowanie się z jakim formatem zapisu obrazu mamy do czynienia:

2020 01 05 10h42 24 Jak wymusić na Windows 10 generowanie miniaturek z nieobsługiwanych typów plikówPo kilku dniach po instalacji SageThumbs zapewniam was, że nie będziecie w stanie wrócić do standardowej obsługi miniaturek jaką oferuje wam system Windows 😉

Oczywiście zaprezentowana wam powyżej aplikacja nie jest jedyną metodą na wygenerowanie miniaturek z nieobsługiwanych przez system typów plików. Alternatywą jest np. zainstalowanie przeglądarki zdjęć obsługującej tego typu formaty plików (polecam Honeyview z której sam korzystam, ewentualnie XnView).

To by było tyle na dzisiaj. Przepraszam za krótki wpis ale… jakoś tak wyszło 😉

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Zmniejszamy rozmiar pliku hiberfil.sys

Kabson

Uaktywniamy folder z zaawansowanymi ustawieniami w systemach Windows.

Kabson

Testujemy pamięć RAM w 3 prostych krokach.

Kabson

Jak zapisać zdjęcia z pliku *.pdf

Kabson

Pobieramy font ze strony internetowej.

Kabson

Ustawiamy blokadę konta w systemie Windows po nieudanej próbie logowania.

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej